Lucruri Care Nu Va Plac La Dacia Logan Facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu e piele naturala. eu nu am probleme cu pielea de volan, am masina de 2 ani si jumatate (42k km) si arata ca la inceput. du-te si fa-l pe garantie

    Comment


    • CI se poate pune pe orice bord? stiam ca doar la alea 6001 si 7001, parca..

      Comment


      • Nu-mi place grila fata ( e mult mai estetica cea de la primul logan), nici farurile nu prea imi plac, in schimb imi plage spoilerul fata la noul logan, desi cel mai reusit spoiler fata mi se pare cel de pe logan mcv modelul vechi

        Comment


        • la estetic nu am nimic de reprosat si nici la motor(la banii astia)dar nu-mi plac amortizoarele telescoapele arcurile ceva o face prea rigida cand mergi pe un drum mai peticit sau mai rau,toate se simt pe masina de parca ai fi cu caruta.de exemplu pe laguna lui cumnatu e tocmai invers fapt ce ii permite pe drumuri mai proste sa mearga cu o viteza mai mare

          Comment


          • Ehee...aceeasi problema, insonorizare aproape 0, la viteza mai mare ai impresia ca te tii de un motor si mergi cu rolele

            Comment


            • Intre capota motor si parbriz se vad obloanele, cam naspa e facuta. Stergatorele parbriz partea pasager nu face cursa totala sa atinga linia a 2-a, incepe sa curga apa in mijlocul parbrizului. Mie scaunele sunt prea inalte (Laureate), desi e lasate de tot, parca as sta cocosat, identic cu dacia 1310.

              Comment


              • Scoaterea reglajului lombar.
                Cand mergi pe drum umed iese mizerie intre far si bara.
                Puteau sa te lase macar sa iti alegi jantele (macar la Prestige).
                Am asteptat 4 luni de la comanda pana a venit masina(parca ar fi Ferarri).

                Comment


                • Singurele lucruri de reprosat ar fi mizeria (tarana) care se scurge intre far si bara dupa ploaie, parca ar plange si faptul ca scartaie un pic manerul la usile din fata, pe interior, partea argintie, atunci cand o atingi cu piciorul, ceea ce se intampla destul de des. Iar cel putin cat e masina noua cateodata iti vine cam greu sa inchizi usa spate din interior, cat e noua e un pic cam tare de tras si iti cam aluneca manerul ala, un copil se chinuie ceva sa puna usa in miscare ca sa o inchida.
                  In rest antifonarea e cam slaba dar cred ca e la fel ca si logan 1. Oricum cel putin la 1.6 16v dupa vreo 25.000 km se cam face liniste fata de la inceput, 1.2 ul e cam galagios rau, poate se cuminteste si el dupa rodaj.
                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • Usile la "E"classe sunt mult mai greoaie! Cumnatul meu cand vine cu mine cu Loganul, da cu usile de parca vrea sa le scoata pe partea ailalta. Ca posesor de E classe, spune ca sunt destul de reusite Loganurile.

                    Comment


                    • Normal ca sunt mai grele, pe langa faptul ca sunt mai mari au si 10 000 de jucarii prin ele, materiale mai de calitate, mai grele, etc, ce comparatie ).
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • ca tot veni vorba de usi cei cu macarale manuale sunt predispusi sa isi rupa incheieturile sa deschida geamu e prost amplasat maneru ala ,ce nu imi mai place e ca nu sa rezolvat problema cu bara si spoileru am aceleasi "gauri" la far si la bara din spate ca si la ph1
                        ala cu ned 4 sped ... sigpic

                        Comment


                        • ce nu imi place? dupa 90000 km de facelift...scartie de o ia mama naibii..si scartie la portiere la chedere.....
                          Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                          Comment


                          • Unge-le cu vaselina!
                            Glumesc! Pai cat costa alte chedere?

                            Comment


                            • are joc la balamale sau la cuiele de pe stalpi

                              Comment


                              • eu nu ma pot plange de ea, dar din cate am citit mai sus sunt probleme majoritatea care sunt si la ph1.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google