Lucruri Care Nu Va Plac La Dacia Logan Facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai mult laudatele bare de origine devin super casante la frig.....pai una aftermarket nu se comporta oare la fel?

    Comment


    • Nu cred ca se comporta la fel una after market, cred ca se comporta putin mai prost, unde mai pui ca nici nu pica prea bine pe masina.
      sigpic

      Comment


      • La Ph2 nu-mi place rabatul la calitate in ce priveste grila fata. In zona fluxului de aer unde este sigla Dacia, au facut niste gauri mari de iti intra si mana, lasand loc la pietre, jet de apa la spalatorie sa distruga radiatorul. La Ph1 chiar mai este o bucata de plastica ce acopera jumatate din acea grila pt a nu permite astfel de evenimente. La fel si jos acea gura mare, unde cred ca 10% din radiator AC este indoit de la pietre, insecte si probabil jet de apa.
        Prea mult loc de intrare a aerului lasand multe obiecte sa distruga radiatorul.
        Chiar nu s-au gandit nimeni cand au proiect noua fata? E mai aratoasa insa mai paguboasa.

        Comment


        • Eu unu am logan ph2 din mai 2008 si nu am avut absolut nici o problema cu el.Ce s-a mai strans praf la balamale sau lucrurile care se fac la un an.Nu ma deranjeaza absolut deloc lucrurile cromate sau fel si fel de motive.Chiar sunt mandru ca sunt posesor Dacia si nu as da masina pentru nimic in lume.Update-uri as face in permanenta doar pentru confortul si gargaritele mele.Masina de baza este super ok.Ar fi trebuit si bancheta dreapta sa se ridice in inaltime si reglajul lombar e chiar foarte bun.Nu are rost sa visam cu ecrane,incalzire din fabrica si multe altele la cele 300 de milioane cat e un logan.Cele noi iar sunt super ok ..venite cu piele,navigatie,xenon si altele..E un drum foarte bun pentru Dacia.Asa ca Drumuri lungi,fara gropi si accidente dragi colegi.Conteaza sa avem grija de masinile noastre
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

          Comment


          • e mai mic la interior,hai ca aici nu ma contraziceti,dar frumos la exterior,tot ph1 e nr.1

            Comment


            • ie iluzie optica din cauza negrului utilizat la plasticaraie!
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • Originally posted by electrica2000 View Post
                e mai mic la interior,hai ca aici nu ma contraziceti,dar frumos la exterior,tot ph1 e nr.1
                N-ai nicio treaba cu masina. Esti pe langa. E chiar mai mare la interior si putin mai lung ca Ph1. Cauta date oficiale.
                Lungime Ph1 4250 mm si lungime Ph2 4288 mm.
                Last edited by Archangel80; 31 August 2015, 13:12.

                Comment


                • Are barele de protecție mai depărtate de tablă și ai impresia că e mai mare în interior, mare e grădina...

                  On topic:
                  Originally posted by Archangel80 View Post
                  Inca mai discutati de Dacia de parca ar fi masina. Am condus catre mare joi un X3 nou nout cu 15k km la bord automat 2.0 diesel 180 cai ceva de genul. Moartea caprioarei. Plangi cu lacrimi. Dacia e o viziune trista de masina. Pt mine never Dacia pana la adanci batraneti.
                  Originally posted by Archangel80 View Post
                  Aveti atatea pretentii de la o roaba. Nu v-ati plictisit? Chiar voi spuneti ca e ieftin Loganul. Nu va mai plangeti atata de ea. Dacia nu face masini. Sper sa va dati seama in curand.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • LOL...auzi bare protectie indepartate de tabla....
                    E mai mare si la interior amice, cativa mm.
                    Dezastru cu oamenii care nu au ce face si pierd vremea pe forumuri.
                    Last edited by Archangel80; 31 August 2015, 14:50.

                    Comment


                    • Merge greu servodirectia mecanica comparativ cu cea electrica.
                      Cad elementele la radiatorul de clima.

                      Comment


                      • ma enerveaza cum s-au "bălegit" bara fata si cea spate! a trebuit sa intervin asupra lor sa le mai tai cate o bavura ca sa pice cat de cat dar tot nu pica macar bine.
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment


                        • Se lasa in timp asta-i boala lor.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google