Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Citeste 3 posturi in urma ce a spus andrei, si trage singur concluzia!

    Comment


    • NU stiu la altii dar la ph2 laureat 16V am bara stabilizatoare. Asa mi- zis la service, am si scut metalic sub motor.

      Comment


      • Laureate 1.4 mpi fabricat in iunie 2008 ar trebui sa aiba acea bara, nu?

        Comment


        • Intreb pentru un prieten ... se poate monta dupa bara stabilizatoare in service autorizat Dacia ? Stie cineva vreun pret etc ?

          ps: merge de "belea" masina fara acea bara ...

          Comment


          • Da se poate monta ulterior. De pret nu stiu sa iti spun.

            Comment


            • Se poate, usor tare!

              Se poate monta f usor acea bara iar motivele pt care au scos-o chiar nu le inteleg. Pana si batrana mea Dacia 1300 din 1980 din familie are bara antiruliu.

              Comment


              • Imi dau seama ca se poate monta foarte usor ... intrebam doar daca cei de la Dacia fac astfel de montaje ?...

                Comment


                • Da, fac cei de la Dacia astfel de montaj fara probleme.

                  Comment


                  • Super tare ... personal mi se pare o chestie de "kkt". Scoti o componenta destul de esentiala de pe masina dar dupa POTI sa te duci sa o montezi la ei ... aiurea

                    Comment


                    • Va salut, astazi m-am uitat sub masina si am descoperit ca are BARA STABILIZATOARE! E o usurare pentru mine, dar imi pare sincer rau ca cei de la Dacia au decis sa nu mai fie montata, de parca de la un moment dat nu ar mai fi de folos. Trist.

                      Comment


                      • salut
                        am si eu un ph2 1.4 mpi + gpl.. evident nu are bara stabilizatoare...
                        am mai condus un logan ph1, nu stiu ce varianta era, oricum, avea motor 1.6, abs si aer conditionat, deci cred ca avea si bara stabilizatoare...
                        comparativ, pe dealul negru, pot sa zic ca ph2-ul pe care il am sta mult mai bine in curbe decat ph1 cu bara stabilizatoare... poate din cauza buteliei din porbagaj, sa fie altfel distribuita greutatea... sau totusi cei de la dacia s-au gandit ca daca tot scot bara stabilizatoare macar sa mai lucreze la suspensie...
                        totusi, chiar daca sunt multumit de stabilitatea ei, as fi interesat de montarea acestei bari daca e posibil, si in functie de costuri
                        Last edited by lucian_crb; 23 June 2009, 01:50. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Buna,
                          - La SANDERO comandat in feb 2009 (varianta Preferance) ... m-am uitat, nu are bara
                          - La Logan 1.6 16v comandat in iunie 2009 (varianta Laureate) ...are BARA !

                          Comment


                          • ziua buna, colegi!
                            am fost si eu azi in service si am avut placuta supriza sa vad ca NU are bara.
                            grav... pana si nevasta a ramas inmarmurita (si ea nu stie mecanica) cand a auzit asta.
                            doresc sa o montez cat mai curand (am masina de 3 zile si deja am reglat directia) si va tin la curent cat a costat la un service Dacia in Pitesti, si ce implica la garantie.
                            toate cele bune.
                            Last edited by mns; 13 July 2009, 22:51. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Salutare! Celor ce nu au bara stabilizatoare, le recomand montarea acesteia. O pot lua de la dezmembrari cu 70 ron - inclusiv bucsile si clemele (bridele) de prindere pe lonjeroane. Bieletele antiruliu, alea de la bascule, costa 50 ron - la magazin. Montajul, inca 50 ron. Merita! Masina mea de serviciu, Logan 1.5 DCI, are bara. Cea personala, Logan 1.6 MPI nu avea. Acum are! Se simte diferenta.

                              Comment


                              • da, se simte oarece diferenta. dar sa nu-i facem sa creada ca daca-si pun bara cei care acum n-o au, or sa se aleaga cu o stabilitate de mercedes s-klasse . e o imbunatatire, clar, dar in limite "decente" ca sa zic asa...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google