Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by zzsako View Post
    Eu am un logan din 2005 ambiance care are bara si un ambiance din 2009 care nu are bara respectiva. Pot sa spun ca daca pot sa intru intr-o curba cu 100-110 cu aia veche, cu asta mai noua la 80 in curba aia simti ca te rastoarna.
    exagerezi rau de tot situatia nu-i chiar asa.
    Multa lume, putini oameni...

    Comment


    • Originally posted by EUGEN2008 View Post
      dumiirak exagerezi putin , iti dau 2 loganuri cu si fara bara stabilizare sa te dai cu ele si daca nu iesi de pe asfalt nici la 2 din 3 incercari n-o sa ghicesti care e unul si care e altul.
      Prietene, sa vii sa dai o tura cu masina mea pe piatra cubica ...sa vezi cum face cand iei viraj stanga sau dreapta si apoi sa postezi pe aici...parca se rupe in doua..

      Comment


      • Cred ca te referi la problema troncanelilor pe piatra cubica , dar care se pare ca e de la caseta de directie la ph2 si sandero. Nu cred ca e de la lipsa barii antiruliu.

        Comment


        • oameni buni, o suspensia mai moale e de preferat pe piatra cubica unei intarite cu bara antiruliu. voi aveti niste fixatii cu bara antiruliu si discuri de frana pe spate, urmate de motorizare 1.9tedei de la folxvagin. fara suparare. cum sa troncane mai tare o suspensie moale decat una intarita? da-o dracu' de treaba...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Din spusele celui de la service , se pare ca au intarit arcurile la ph2 ca sa compenseze lipsa barii..

            Comment


            • Mi-am montat si eu bara stabilizatoare acum 3 zile si e o diferenta destul de mare zic eu...

              Comment


              • La stabilitate sau la zgomote ?

                Comment


                • Stabilitate normal!zgomot. ce zgomot/?

                  Comment


                  • Stie careva daca pe noul model kiss fm exista bara stabilizatoare?

                    Comment


                    • Da, numai dacă ai 1.6 16v sau 1.5 dCI. Celelalte motorizări nu au

                      Comment


                      • placebo se traduce intr-adevar printr-o diferenta enorma. la fel ca aia cu arcurile intarite la ph2, ca sa compenseze lipsa barii stabilizatoare. cat mai pot sa minta ratatii aia din service-uri ca sa-si justifice reducerea costurilor?
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by ady_green View Post
                          Mi-am montat si eu bara stabilizatoare acum 3 zile si e o diferenta destul de mare zic eu...
                          Unde ti-ai montat-o si de unde ai achizitionat-o? Pretul?

                          Comment


                          • Pai bara impreuna cu clemele acelea care vin pe sasiu am luat-o de la un centru de dezmembrari din popesti-leordeni 200 lei , bucsile de la un magazin dupa str luica 50 lei buc originale dacia, iar montajul l-am facut la un prieten...parerea mea chiar se merita

                            Comment


                            • si-a montat cineva bara stabilizatoare? sa dea si mie detalii despre pret, diferente, de unde a achizitionat cat si detalii montare. de la 120 km/h nu ma mai inteleg cu ea, se balanseaza stanga-dreapta pe sosea
                              Nu-i bai...

                              Comment


                              • Si eu sunt in cautare de o bara stabilizatoare.
                                Daca stie cineva de unde se gasesc mai ieftine sa posteze un mesaj.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google