Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deja se ingroasa gluma...ce ziceti,daca ma duc si le zic ca vreau sa imi puna rezolv ceva?

    Comment


    • Originally posted by danik View Post
      Logan Laureate 1.2 16v fabricatie decembrie 2010. are bara stabilizatoare. cel putin asa am vazut eu, atasez si fotografii.

      sa ma consider norocos?
      Stiam ca versiunea Laureate are bara stabilizatoare. Ce frumoase sunt toate piesele noi de sub ea, pacat ca se vor murdari.
      Originally posted by crazylordy View Post
      Ieri a ajuns masina si pentru mine un Laureat 1.6 Mpi cu bara.
      Are o gramada de inbunatatiri.
      Cum trage? Este euro 5?
      Originally posted by CataLiNNN View Post
      Deja se ingroasa gluma...ce ziceti,daca ma duc si le zic ca vreau sa imi puna rezolv ceva?
      Tu sa-ti pui arcuri sport maa.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Masian e E5 si trage binisor numai ca acuma nu vreau sa merg peste 3000RPM. Firma unde sunt angajat are 3 loganuri ph1 doi cu motor 1.4 si 1 cu motor 1.6.
        Iar motorul 1.6 merge la fel ca al meu, dar al meu este mult mai frumos

        Comment


        • Pune si tu poze, parca tot nu-mi vine sa cred...
          @danik poti incercui in pozele puse de tine care-i bara stabilizatoare, ca eu nu-mi dau seama.
          Multa lume, putini oameni...

          Comment


          • Sunt surprins sa aflu ca au inceput sa monteze din nou bara stabilizatoare, laureat-ul meu luat in mai (1,4 mpi) nu o are in dotare. Dar aproape am rezolvat aceasta chestiune. Mai trebuie doar sa o montez pe masina, sper sa reusesc saptamana viitoare, daca reusesc sa am acces la un canal sau un elevator.

            offtopic @crazylord acceleratia este tot pe cablu?

            Comment




            • scuze de intarziere! am sa incerc sa mai fac o fotografie in care sa se vada mai bine.

              Comment


              • danik - nu merge poza, baga alta. Eu am Laureate 1.4 iulie 2010 si nu am bara stabilizatoare.... Dacia power!)
                sigpic
                Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                Comment


                • Laureate 1.6 MPI martie 2009
                  Din cate am observat eu aplecandu-ma pe langa ea cu rotile virate nu prea are bara stabilizatoare si am ajuns la concluzia asta cand am vazut gauri in basculele inferioare inspre radiator (unde banuiesc ca se monteaza bara) si nici pe lonjeroane nu am observat nimic. In pozele lui danik din postul #239 se vede clar bara. Totusi sunt optimist... poate nu m-am aplecat destul o sa fac o poza cu prima ocazie cand ajung cu aparatu foto la masina.

                  Comment


                  • Eu am laureate de 1.2 E4 din decembrie 2009 si nu are bara stabilizatoare. Eu nu am observat nici o diferenta intre a avea bara si a nu avea. Am mers cu logan cu bara stabilizatoare si nu e nici o diferenta (cel putin mie nu mi s-a parut, e adevarat nu i-am dat mai mult de 110 km/h). Asa cum ziceam si in alt topic " nu e lamborghini si probabil tocmai de aia nu ii vad rostul ".

                    Comment


                    • Originally posted by LUCIANAC79 View Post
                      Sunt surprins sa aflu ca au inceput sa monteze din nou bara stabilizatoare, laureat-ul meu luat in mai (1,4 mpi) nu o are in dotare. Dar aproape am rezolvat aceasta chestiune. Mai trebuie doar sa o montez pe masina, sper sa reusesc saptamana viitoare, daca reusesc sa am acces la un canal sau un elevator.
                      Si am reusit sa montez bara stabilizatoare, in sfarsit. Nu am facut multi kilometri cu ea de ieri, de cand am montat bara, dar in mod sigura masina pare mai stabila, si in general partea din fata a masinii pare mai inchegata, nu mai da senzatia de barca, cel putin nu asa de tare ca inainte. Concluzia mea este ca daca va lipseste bara de pe masina sa faceti rost de ea, merita toti banii.

                      Comment


                      • Originally posted by LUCIANAC79 View Post
                        Si am reusit sa montez bara stabilizatoare, in sfarsit. Nu am facut multi kilometri cu ea de ieri, de cand am montat bara, dar in mod sigura masina pare mai stabila, si in general partea din fata a masinii pare mai inchegata, nu mai da senzatia de barca, cel putin nu asa de tare ca inainte. Concluzia mea este ca daca va lipseste bara de pe masina sa faceti rost de ea, merita toti banii.
                        Zimi si mie cat te-a costat bara si ce mai trebuie la montaj.
                        sigpic
                        Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                        Comment


                        • Bara am luat-o de la un prieten mecanic, de pe o masina dauna totala care luase foc, dar cred ca se pot gasi si la dezmembrari eu i-am dat 200 de lei pe ea, poate e mult, poate e putin depinde de cum reusesti sa gasesti. Pe langa bara ai nevoie de bridele de prindere a barei, de 2 bielete antiruliu si doua bucse. Bieletele si bucsele antiruliu le gasesti la magazinele de piese auto. Bielete eu am pus Lemfoerder, bucse pentru moment am pus Triscan, personal nu am incredere ca vor rezista foarte mult, dar in fond sunt doua bucati de cauciuc si au fost foarte ieftine. Bridele ar trebui sa aiba si 2 suruburi mici. Per total, bara cu bridele, bieletele si bucsele m-au ajuns undeva la 300 de lei. Montajul e relativ simplu, dar ajuta enorm daca ai pe cineva care sa aiba un elevator. Unde am montat-o eu avea doar canal si a trebuit sa demontam teava de la evacuare sa putem trage mai usor bara pe pozitie.

                          Comment


                          • Cum,masina fara bara stabilizatore? Au uitat aia sa monteze acea bara pe masina?

                            Comment


                            • Scuze daca sunt putin off topic, bara de tip facelift spate logan se potriveste si pe modelele vechi? eu din cate am vazut tind sa cred ca s-ar potrivi dar am un semnul intrebarii in zona carlligului de tractare
                              sigpic

                              Comment


                              • nu am vazut cu ochii mei dar am auzit ca loveste capota in ea , nu tare dar suficient cat sa-ti deterioreze vopseaua , in special pe muchia capotei care ulterior va rugini rapid.
                                Pain brings out the truth in us all...
                                ...how much truth can you stand?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google