Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu cred ca exista cineva(dintre muritorii de rand) care sa urce in 2 masini, una cu si una fara bara buclucasa si sa spuna din pareri care-i aia cu si care-i aia fara bara stabilizatoare.

    Comment


    • De cand am loganul nu am mers cu alt logan care sa aiba bara stabilizatoare.
      Pana sa-mi iau logan si aveam inca 1310 break am mers cu logan 1.4 (care sigur avea si bara stabilizatoare) dar atunci nu stiam cum se comporta loganul, era a doua masina care o condusesem si inca eram in primul an de soferie, asta in 2007.

      Comment


      • Originally posted by Cromatic View Post
        Eu nu cred ca exista cineva(dintre muritorii de rand) care sa urce in 2 masini, una cu si una fara bara buclucasa si sa spuna din pareri care-i aia cu si care-i aia fara bara stabilizatoare.
        au mai zis-o si alti, da' nima' nu ne crede, toti sunt schumacheri si vataneni...e diferenta de la cer la pamant, sat infinit mai bine pe viraje, masina a devenit mult mai rigida, ca sa citez cateva pareri. zici ca o viata au mers cu roaba si deodata s-au trezit in m5, de cand cu bara stabilizatoare...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Se cunoaste diferenta. Pe masina mea, am bara stabilizatoare si mai merg uneori cu un 1.4 fara bara si se simte, mai ales la un giratoriu care il faci in loc si intri cu viteza putin mai mare. Cea fara bara se lasa muuult pe drepta fata fata de cea cu bara care sta ferma .... se simte dar la un mers sa zicem mai agresiv putin.
          Intalniri Logan Club Constanta:
          In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
          Ptr detalii : 0723.955.045

          Comment


          • Trebuie să se simtă, doar n-o fi degeaba. Eu nu am mers cu logan fără bară.
            Logan 1.2 16v ianuarie 2011 are bară stabilizatoare.
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • salutare

              mi-am pus eu astazi bara stabilizatoare pe masina si s-a simtit imediat. eu aveam o problema in sensul ca auzeam un bocanit masina fiind in garantie se schimbat capete de bara pivoti nebuneli si cum a iesit din garantie mi-am pus-o.

              Pareri: bocanelile care eu unu le auzeam tot timpul au disparut
              pe viraje sta ceva mai bine ca inainte

              Merita sa va puneti

              Daca intereseaza pe cineva preturi 150 de ron bara sh+ 50 de ron montaju aici sunati la numarul de telefon este 0722259690 Marian, in Sabareni , are o troita la poarta iar curtea este lunga si de obicei si ceva masini prin ea, inclusiv o platforma cu numarul de telefon scris pe laterale.
              Last edited by vyalli; 10 April 2012, 13:23.
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • Detin Logan ph2 Preference 1.2 16v fabricata in mai 2011, spre norocul meu are bara stabilizatoare.

                Comment


                • pai astea noi au de prin 2008-2009 s-au plictisit sa le pun nesimtiti
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • Salut!

                    Eu am 1.4 Preferance si se pare ca am acea bara. Masina este cumparata in august 2008.
                    Attached Files

                    Comment


                    • n-am inteles mai nimic. am vazut vreo doua "modele" de bara stabilizatoare pe aici. pana la urma am sau nu pe ub dci laureate 70 cp din 2009?! sau mai bine merg la service sa intreb ? auzisem ca pe ph2 nu mai exista la nicio motorizare, cum e pana la urma ?!

                      Comment


                      • se simte o masina cu bara stabilizatoare,cei ce nu simt diferenta poate merg doar pe autostrada batraneste.si la gropi se simte o masina cu bara stabilizatoare.cei ce spun ca nu exista diferente e ca si cum ar spune ca nu e nici o diferenta intre o masina cu amotizoare bune si una cu amortizoare curse,stricate

                        Comment


                        • S-au mai pus şi probabil tot se mai pun. Cred că unele aveau altele nu, am exemplu de 1.2 16v laureat exact când se spunea pe aici că nu se mai pun şi el are din fabrică. E din ianuarie 2011.
                          Pe prestige s-au pus mereu. Şi la dci cred că s-au pus mereu, uită-te şi tu pe sub ea, sau virează roata cum e în poza de mai sus, e fierul ăla cotit de jos, eventual fa o poză.
                          Eu nu am mers cu logan fără bară stab.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Eu zic ca ai, dci-urile au avut toate in perioada aia, au sarit doar peste 1.4 si 1.6 Nu exista decat un tip de bara stablizatoare si prezenta ei se vede foarte clar in poza pusa de bogdan.i (este bara orizontala, putin curbata, care este in mijlocul pozei sub capatul de bara).

                            Comment


                            • Lasa ca asa fara bara scapati de o grija, bieletele antiruliu de la bara stabilizatoare...nu mai ai ce sa schimbi

                              Nu...? Sau...?

                              Comment


                              • Originally posted by bad_hrc View Post
                                Eu zic ca ai, dci-urile au avut toate in perioada aia, au sarit doar peste 1.4 si 1.6 Nu exista decat un tip de bara stablizatoare si prezenta ei se vede foarte clar in poza pusa de bogdan.i (este bara orizontala, putin curbata, care este in mijlocul pozei sub capatul de bara).
                                bara stabilizatoare de VAN este mai groasa si se simte. am eu pe masina

                                am avut si ocazia sa merg 2 3 zile fara bara stabilizatoare. o adevarata simfonie de gume scartzaite pe asfalt si ca si rului aceiasi senzatie o aveam cand ma dadeam cu barca in Herastrau

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google