Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mai taie, mah, din barca aia, recunoaste ca a fost doar model radiocomandat
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • eu am un logan ph2 cumparat in decembrie 2008 si la fel nu avea bara aniruliu dar dupa vreo doua luni de cearta cu cei de la vocea clientului am reusit si mi-au pus bara antirului pe masina.Eu le-am cerut acte doveditoare s imi arate de ce nu pun bara pe masina ca e chestie de siguranta,dar nu au avut ce acte s imi trimita si pana la urma m-am dus la service s imi monteze bara.Sfatul meu este s nu renuntati la bara cei care mai aveti masinile in garantie.Sunt obligati sa puna bara stabilizatoare pe masina.Eu le-am spus ca ii dau in judecata pentru asta shi cand au vazut ca nu au nici o scapare nu au avut ce s faca.
      Last edited by bogdan25; 5 June 2012, 10:56.

      Comment


      • Pai poate tu ai aflat treaba asta dupa ce ai luat masina, altii au aflat la prima revizie cand s-au bagat sub masina, altii nu stiu nici acum ca nu au bara stabilizatoare

        Comment


        • Banuiala mea ca nu am fieru pe masina s-a adeverit!
          Ambiance full option!
          Attached Files
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Poza asta este facuta la roata din dreapta (pe parte acu pasagerului a.k.a locul mortului) cu volanul virat maxim dreapta, din cate stiu eu planetara scurta nu are chestia aceea de echilibrare. Deci ai gresit partea, se vede clar in poza pusa de me_catalin pusa aici https://www.loganclub.ro/forum/showp...&postcount=325

            Comment


            • Ok,revin cu poza noua.Ma gandeam ca bara aia nenorocita vine stanga dreapta
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Nu am bara dar sicer să fiu nu i-am simţit lipsa in cei 46000 de km cu toate că am făcut două drumuri de Italia şi sub 140 la oră nu am lăsat-o.Singura problemă pe care am avut-o a fost volanul pe care l-am schimbat în garanţie fără să mă coste nimic.( dar asta din cauza verighetei de la mâna stângă care l-a distrus ) ÃŽn concluzie mă declar mulţumit de Logan.

                Comment


                • micutzu, bara e si pe stanga si pe dreapta, doar ca este prinsa pe cadru motor intre sofer si puntea fata deci are capetele indreptate inspre fata. Cel mai simplu virezi dreapta maxim si te uiti pe partea soferului in poza facuta de tine nu se vede.

                  Comment


                  • Veste buna pentru cei care vor sa isi mai cumpere un Logan. Dacia monteaza din nou bara stabilizatoare pe masina.

                    Comment


                    • Monteaza de mult A fost o perioada in 2009-2010 in care au facut economii

                      Comment


                      • Eu numai acum am vazut pe propria masina

                        Comment


                        • A mea a venit fara si i-am pus dupa aproape 3 ani si 30.000km, sincer, fara bara ai mai mult comfort cand treci peste o denivelare doar cu o roata acum parca salta tare la denivelari dar cred ca o sa se mai lase in timp.

                          Comment


                          • Nu o mai dati de gard,eu am ph2 din 2008,94.000 km si merge masina fara probleme chiar daca nu are bara stabilizatoare. Nu se simte asa mare diferenta sa zici ca una zboara si alta merge,astea sunt zvonuri ca sa se mai vorbeasca negativ despre Dacia.

                            Comment


                            • Da, clar. Intre timp am mers cu un clio vechi fara bara stabilizatoare, naspa experienta. Nu ofera niciun feedback despre drum, iei curba dar nu stii ce face masina, habar n-ai cat mai duce sau nu, ca viteza de abordare a curbei, nu simti nimic. Naspa senzatie. Oricum bara de stabilzare la logan e destul de rudimentara, sa nu o ai e si mai trist.
                              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                              Comment


                              • Dragilor,

                                Am montat acum 2-3 saptamani bara stabilizatoare (nu aveam - masina este din 2009).
                                Nu observ diferente notabile....
                                Costuri:
                                - bara stabilizatoare din dezmembrari - 50 RON
                                - bucsi + bielete de origine - 65 RON
                                - pret manopera - 0

                                Stau mai linistit ptr ca stiu ca "exista"....altfel....

                                Edi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google