Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am citit tot threadul si am inteles ca ph1 au toate.
    Deci si preference 2005 are
    sigpic
    !

    Comment


    • Are cumva cineva o poza cu bara stabilizatoare spate...am avut masina in service si cred ca m-au scapat de ea...

      Comment


      • nu cred ca exista bara stabilizatoare spate eu stiu ca este doar pe FATA!

        Comment


        • Originally posted by Seba View Post
          placebo se traduce intr-adevar printr-o diferenta enorma. la fel ca aia cu arcurile intarite la ph2, ca sa compenseze lipsa barii stabilizatoare. cat mai pot sa minta ratatii aia din service-uri ca sa-si justifice reducerea costurilor?
          Detin un PH2 Prestige 1.6 16v cu bara stabilizatoare, are aproape 2 ani. 38k km
          Colegul de la munca are logan PH1 1.5 dci 70cp modelul preference cu bara stabilizatoare - 3 ani - 25k km
          Se vaita ca el are suspensia moale si am facut un drive test cu ambele. Dupa teste, masina mea are suspensia mai tare, chiar daca am cu 13k km mai mult decat el. Deci s-a umblat si la suspensie cumva la PH2 sau depinde cumva de model.

          Comment


          • Originally posted by florin6234 View Post
            nu cred ca exista bara stabilizatoare spate eu stiu ca este doar pe FATA!
            Puntea are forma in V si are o bara in ea, poate o confunda cu bara stabilizatoare. Rolul acestei bari este asemantor cu bara stabilizatoare, dar face parte din punte.
            Attached Files

            Comment


            • logan ph2 are aceeasi suspensie ca ph1 ( numai ca pe ph2 doare dieselurile si 1.6 16v au bara stabilizatoare pe fata). in rest - la fel.

              Comment


              • Originally posted by vdmihai View Post
                Am citit tot threadul si am inteles ca ph1 au toate.
                Deci si preference 2005 are
                ambiance ph 1 care nu au servodirectie nu au.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • Originally posted by SorinXp View Post
                  Detin un PH2 Prestige 1.6 16v cu bara stabilizatoare, are aproape 2 ani. 38k km
                  Colegul de la munca are logan PH1 1.5 dci 70cp modelul preference cu bara stabilizatoare - 3 ani - 25k km
                  Se vaita ca el are suspensia moale si am facut un drive test cu ambele. Dupa teste, masina mea are suspensia mai tare, chiar daca am cu 13k km mai mult decat el. Deci s-a umblat si la suspensie cumva la PH2 sau depinde cumva de model.
                  nu sunt 100% sigur, dar din cate stiu 16v are amortizoare pe gaz iar restul au pe ulei. sper sa nu gresesc
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • ai gersit.are amortizoare cu ulei ca si celelalte.aia care le-au dat jos la 16 v au constata ca sunt cu ulei .ulei toata ziua
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • Salutare tuturor! Mi-am luat in iunie pe comanda kiss de 1.2 si, SURPRIZA: are bara stabilizatoare din fabrica! Cred ca e un cadou pentru faptul ca am platit taxa de prima inmatriculare, fiind euro 4..Sunt singurul? Sper sa nu o ceara inapoi..

                      Comment


                      • Cum 1.2 16v e euro4 ? Cand la ei pe site scrie clar euro 5. Eu mi-am luat masina in martie 2009 si am bara stabilizatoare Laureate 1.6
                        Attached Files

                        Comment


                        • eu am dci 85 din iunie 09 si am o branza bara stabilizatoare.
                          Attached Files
                          Last edited by me_catalin; 27 September 2010, 01:18.
                          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                          Comment


                          • Originally posted by Seba View Post
                            bara stabilizatoare e aia care leaga bratul inferior (de fapt si singurul la modelul de punte fata al loganului/sandero-ului) stang de cel drept, ca sa limitree ruliul pe viraje. in sensul ac ruliul se limiteaza montand bara stabilizatoare, de aia-i si zice "stabilizatoare"...
                            Si o cauti cam p-aci (poza 1)

                            Sub capota cauti bara de rigidizare (poza 2) - aia clar nu vine din fabrica
                            Attached Files
                            Last edited by andrushk_mib; 27 September 2010, 01:53.
                            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                            Comment


                            • care e rolul barii din poza 2?
                              ce iti ofera in plus ?
                              fara

                              Comment


                              • e mai rigida caroseria.in viraje nu se mai contorsioneaza asa de tare.nu are rost sa puneti asa ceva decat daca participati la raliuri sau aveti mai multi armasari decat va trebuiesc.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google