Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si pentru schimbarea filtrului de aer al motorului trebuie demontata??? de fiecare data?
    fara

    Comment


    • eu cred ca astia de la dacia le pun pe sarite bari de astea.
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • Originally posted by PeRuZzI View Post
        Cum 1.2 16v e euro4 ? Cand la ei pe site scrie clar euro 5. Eu mi-am luat masina in martie 2009 si am bara stabilizatoare Laureate 1.6
        Pai, au modificat motorul pe euro 5 abia dupa ce s-au intors din concediu, pe la sfarsitul lui august..daca mai pui si perioada cat a durat si fabricarea, abia de pe la inceputul lui septembrie au devenit loganurile masini euro 5..

        Comment


        • Originally posted by vdmihai View Post
          Am citit tot threadul si am inteles ca ph1 au toate.
          parca ambiance ph1 nu are bara stabilizatoare eu asa imi aduc aminte.
          Umbla vorba prin targ ca pt export aceasta bara stabilizatoare ar exista pana la urma pe toate versiunile, sau e un zvon? poate confirma cineva acest lucru?
          Multa lume, putini oameni...

          Comment


          • Nu este posibil asa ceva ! astia sunt nebuni ! bara de torsiune este un element foarte important pentru un autoturism . Iar loganul din acest punct de vedere devine foarte instabil !!!! RUSINE dacia RUSINE !!!!

            Un logan de export este diferit fata de unul pentru noi !!!!!
            Last edited by 81TTU; 3 November 2010, 00:19. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Nici eu nu am la a mea. Ar trebui sa ii montez?
              Nu e orice automobil...e LOGAN

              sigpic

              Comment


              • Daca iti permiti si aici ma refer la bani, da.
                Multa lume, putini oameni...

                Comment


                • Originally posted by PeRuZzI View Post
                  Cum 1.2 16v e euro4 ? Cand la ei pe site scrie clar euro 5. Eu mi-am luat masina in martie 2009 si am bara stabilizatoare Laureate 1.6
                  Masina mea e fabricata tot in martie 2009, chiar o sa ma bag sub ea sa vad, am vazut ca s-a discutat problema dar daca lumea a zis ca nu mai e nu m-a mirat, e dacia


                  Originally posted by AlexAXL View Post
                  Nici eu nu am la a mea. Ar trebui sa ii montez?
                  Originally posted by bobo77 View Post
                  Daca iti permiti si aici ma refer la bani, da.
                  O idee la ce suma ar ajunge montarea? Gaurile din lonjeroane in care se prinde sunt tot acolo sau e rost de DIY ).

                  Comment


                  • Originally posted by sanderizer View Post
                    As fi interesat sa imi pun,dar nu la reprezentanta.Aia cica iti monteaza pentru 1000 ron.Patetic,trebuia sa aiba din fabrica.
                    Zicea cineva aici ceva .
                    Forza Steaua

                    Comment


                    • Multumesc pentru informatie. Daca nu am aceea bara sunt si eu interesat si eu sa o montez dar la ~1000 lei la reprezentanta nu ma bag si cum masina mai are 2 ani de garantie, daca o montez eu se lasa cu scandal la revizii. Nu ca tin prea mult la garantie dar ma gandesc sa nu cedeze ceva prin motoarele astea nemaipomenite din anii '90 din care renault si-a tras o gramada de bani.

                      Comment


                      • Se poate rezolva si de la dezmembrari cam cu 300 lei.Iar de garantie ce sa zic,tu chiar crezi ca aia stiu daca avea bara,sau nu?! I doubt it!

                        Comment


                        • Da este mai ieftin la demembrari dar nu-i noua si poti lua si teapa.
                          Multa lume, putini oameni...

                          Comment


                          • de ce poti lua teapa? cate bari antiruliu ai vazut indoite?

                            bara propriu-zisa o poti lua, o poti face, dar bucsile si suruburile iti recomand sa le iei noi, indiferent de diferenta de pret
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • Logan Laureate 1.2 16v fabricatie decembrie 2010. are bara stabilizatoare. cel putin asa am vazut eu, atasez si fotografii.

                              sa ma consider norocos?
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ieri a ajuns masina si pentru mine un Laureat 1.6 Mpi cu bara.
                                Are o gramada de inbunatatiri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google