Logan Facelift Fara Bara Stabilizatoare...din Ianuarie Si Alte Versiuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este adevarat si masina se comporta ca o barca nici acum nu este mai stabila dar oricum e o diferenta

    Comment


    • Lamuriti-ma si pe mine, ph2 laureate 1.6 mpi din septembrie 2008 are sau nu bara. Cum as putea verifica?

      Comment


      • simplu pe bascula te uiti daca pleaca bara

        sau brat daca nu stii ce e bascula
        eu am montat bara si m-a costat 4 milioane.2 milioane bara antiruliu la dezmembreri la reprezentanta noua costa 9 milioane

        a daca vreti preturi bucsile de pe bascula sunt 250 la reprezentanta setul,brida 45 bucata iar bucsile de vin sub brida 50 setul

        in service mie mi-au spus ca m-ar duce cu manopera 18 milioane
        Last edited by biancamarius5; 1 September 2011, 20:24. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Am fost la reprezentanta si ziceau oficial ca ei nu recomanda montarea acestei bari stabilizatoare pentru ca trenul de rulare pentru cele fara bara stabilizatoare zic ei ca ar fi mai rigid ca sa compenseze lipsa acesteia. In momentul in care o montezi suspensia ar fi prea rigida si te arunca de pe drum. Eu nu stiu ce sa zic la chestia asta, de aia as vrea sa intreb pe cei care si-au montat daca simt cumva ceva de genul? Mai ales la drum lung si in curbe. Nici eu la Laureate 1,6 nu am si m-ar tenta montajul uneia. Neoficial mecanicii de la reprezentata au zis ca au montat pe mai multe masini insa nu am putut discuta cu proprietarii. Daca cineva ma poate ajuta cu o parere as fi recunoscator

          Comment


          • Originally posted by kumpel View Post
            Am fost la reprezentanta si ziceau oficial ca ei nu recomanda montarea acestei bari stabilizatoare pentru ca trenul de rulare pentru cele fara bara stabilizatoare zic ei ca ar fi mai rigid ca sa compenseze lipsa acesteia. In momentul in care o montezi suspensia ar fi prea rigida si te arunca de pe drum. Eu nu stiu ce sa zic la chestia asta, de aia as vrea sa intreb pe cei care si-au montat daca simt cumva ceva de genul? Mai ales la drum lung si in curbe. Nici eu la Laureate 1,6 nu am si m-ar tenta montajul uneia. Neoficial mecanicii de la reprezentata au zis ca au montat pe mai multe masini insa nu am putut discuta cu proprietarii. Daca cineva ma poate ajuta cu o parere as fi recunoscator
            Asa mi-au spus si mie dar am cautat codurile de piese si sunt aceleasi ca cele de pe masinile 1.2 si alea au bara.daca elementele sunt mai rigide de ce pe cele 1.2 au pus si pe cele 1.4 nu ca doar au aceleasi coduri.am riscat si am dat banii si crede-ma e mare diferenta mai ales la gropi sau viraje.acum tu crezi pe cine vrei.eu spun merita.si cei de la vc au spus ca se poate monta dar reprezinta un + masinii si ei au scos bara pentru ca nu este un element obligatoriu pt ca masina se comporta bine si respecta standardele europene

            Comment


            • is povesti chestiile astea cu tren de rulare mai rigid, la modelele fara bara. modelele full option ph2 vin cu bara inclusa. e scoasa doar pt a mai taia din costuri.
              Last edited by zeegermans; 4 September 2011, 22:44.
              internal combustionizer

              Comment


              • Sincer sa fiu asa ma gandeam si eu, mai ales ca am auzit mai multi care si-au montat bara si absolut nimeni nu s-a plans de vreo problema. Multumesc. Eu as vrea sa iau o bara noua dar evident nu din reprezentanta. Stie cineva codul?

                Apropo si a mea e Laureate 1.6 PH2 cu jante de aliaj din fabrica si tot nu a avut. La momentul comanezii habar nu am avut ca pot sa vina fara bara stabilizatoare. Daca stiam nu comandam.

                Comment


                • -bara a fost scoasa o jumatate de an de pe toate modelele inclusiv varianta full iar acum iar se pune pe toate modelele .m-am uitat eu la reprezentanta si acum este

                  Comment


                  • Acum stiu, problema e ca atunci nu am stiut. Din pacate

                    Comment


                    • Eu cand am luat masina (04.2009) incepusera sa bage abs in serie pe toate echiparile fara a modifica pretul, cred ca asta a fost oferta, iei abs dar iti luam bara de torsiune

                      Comment


                      • In Iulie 2008, ABS-ul nu era in dotarea de serie, si tot nu avea bara de torsiune.
                        Cand i-am intrebat la reprezentanta de ce nu are bara, s-au dus sa se uite la masini ca nu credeau!
                        Cei de la VC au zis ca masina corespunde tehnic normelor europene si ca daca vreau sa imi montez bara de torsiune pot sa o fac ulterior.

                        Comment


                        • am citit cateva posturi mai in urma ca ambiance ph1 nu ar avea bara stabilizatoare, eu am un 1.4 ambiance din 11.2005 si am bara stabilizatoare, oare au gresit ei si mi.au pus doar mie? nu prea cred
                          sigpic

                          Comment


                          • Pe ph1 cred ca au avut toate indiferent de echipare sau motorizare, la ph2 si-au dat seama ca pot sa mai castige cateva sute de lei/masina si-au scos-o ...glumesc. Citisem pe forum ca loterie a fost la prezenta conductelor de incalzire pentru pasagerii spate, dar asta e alta problema.
                            Conductele le-am pus si as vrea sa pun si bara de torisune dar masina se comporta bine. Nu am mers cu logane cu bara sa vad diferente deci nu ma luati in seama

                            Comment


                            • salut

                              Si eu am fost panicat la inceput cand am constatat ca nu am bara aceea la masina dar pana la urma s-a dovedit a fii placebo. Cu ea acolo fara ea acolo tot aceeasi masina e.
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • A mea este fabricata in mai 2011( Logan Preference 1.2 16v E5) si are acea bara stabilizatoare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google