Butoane pentru geamuri pe portiere !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Adica sa-ti pui una de la un model care nu are geamuri electrice pe spate.

    Comment


    • #32
      acum am inteles. dar cu butonul care blocheaza geamurile ce faci?
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #33
        Il anulezi.Ca daca schimbi consola nici ala nu mai are loc. Sau decupezi si-l pui pe noua consola ca sa le si poti bloca.

        Comment


        • #34
          sau le las acolo si pe alea, in caz ca uita vreunu geamu deschis...nu prea o sa am cum sa inchid geamu...sau le pun pe direct ca oricum nu ma avantajeaza chestia aia ...
          si chiar ar merge o conserva d-aia mirositoare in locu la butoane
          butonul ma gandeam sa vina undeva sub sau deasupra la clanta de deschidere a usii...altundeva mai comod sau estetic nu prea vad

          Comment


          • #35
            pana la urma a incercat cineva sa pune butoanele pe usa !?

            sunt foarte interesat de acest aspect
            http://img353.imageshack.us/img353/1012/9457rs0.jpg

            Comment


            • #36
              mie mi se par ok butoanele pentu geamuri pe consola....sincer....avand in vedere ca stau mai tot itmpul cu mana pe schimbator(in oras) intind degetul imediat si ma deschis geamul... e foarte usor.... mi se pare ok si chiar nu as schimba acest lucru ... sa pun pe usa .... ganditi-va ca daca aveati geamuri manuale.... de ce va mai plangeati ) deja devine moft....
              Intalniri Logan Club Constanta:
              In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
              Ptr detalii : 0723.955.045

              Comment


              • #37
                apropo ziceati mai sus ca e vorba de bani de au pus butoanele in consola? hmm teoretic nu daca te gandesti ca te duci din bord cu firele in usa si din usa te intorci cu ele in consola centrala te gandesti ca iesi mai scump decat daca puneai butonu pe usa... mai putina cablaraie deci mai ieftin nu?

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Si mie mi se pare geniala amplasarea butoanelor de deschidere geamuri fata in bord.Cele din spate cam lasa de dorit.Prietena mea mai are obiceiul sa stea in spate si din greseala apasa cu piciorul butoanele de deschidere geamuri .

                  Comment


                  • #39
                    lacasul ala e defapt un capacel ca sa ajungi la un surub daca vrei sa scoti panoul de pe usa...

                    Comment


                    • #40
                      cam cat m-ar costa sa pun geamuri electrice pe spate?

                      Comment


                      • #41
                        salut. imi ziceti si mie ce functie are fiecare fir a unui buton de geamuri? va intreb pt. vreau sa schimb locul butonului de la geamul dreapta fata si azi am ars deja doua sigurante bajbaind pe acolo ca sa gasesc. vreau sa pun un buton simplu, fara iluminare(deci nu folosesc decat trei fire cred) si mai mic decat cel original(poate stiti si un model de la alta marca sau asa ceva).
                        vreau sa schimb locul pentru ca ma enerveaza la culme daca vreun client deschide geamul fara sa intrebe inainte si in plus sunt si sensibil la curent.

                        Comment


                        • #42
                          si daca muti butonul in alta parte nu mai esti asa sensibil cand deschide clientul geamul? firul albastru e alimentarea, iar cel negru masa...nu mai stiu cate fire sunt acolo. poti sa tragi toate firele spre noul buton, si o sa functioneze doar cele care au treaba, restul le lasi acolo de forma. unde vrei sa il muti?
                          cat despre un model de buton nu stiu ce sa zic. iti trebuie unul cu revenire din ambele parti (sus si jos), cel mai sigur mergi si te interesezi la un magazin de electronice si vezi la fata locului.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #43
                            Or merge butoane de la orice masina? In cazul in care se pun pe usi? Ma gindeam la ph1 ca se poate taia plasticul fetei de usa in dreptul cotierei si se poate pune un buton (de Citroen, Peugeot, Renault...). A mai incercat cineva? banuiesc ca firele se pot trage relativ usor in usi.

                            Comment


                            • #44
                              firele le tragi pe unde e tras si cablul de la boxe. prin 'conducta' aia de cauciuc care face legatura dintre masina si usa
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • #45
                                Hai ca aveam eu o poza prin calculator.
                                E posibil ca firele de coborare/ridicare sa fie exact invers, nu am fost atent pana acum ca nu am avut nevoie. Dar iti dai seama usor.

                                Oricum, galben negru si albastru sunt la fel la toate butoanele din logan.
                                spor la treaba si sa pui niste poze si poate si materiale folosite si costurile operatiunii.
                                Attached Files
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google