Butoane pentru geamuri pe portiere !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Sunt vreo 6 tipuri de butoane la Megane. Cu impuls normal, cu impuls din UCH, fara impuls, etc......
    GL-22-TOF

    Comment


    • #62
      Pai sunt mai multe tipuri ai dreptate dar alea sunt la megan 1 ,dar la megan 2 sunt cu impuls din uch sau fara la cele chele unde nu este activata functia.
      Multa lume, putini oameni...

      Comment


      • #63
        Originally posted by danielliviu View Post
        Locul vechi se acopera schimbad prelungirea consolei cu una de la un model inferior ca dotari. Acolo au loc de scrumiera.
        Dar partea cu decuparea fetei de usa inca ma tine si pe mine in loc, nu sunt inca hotarat.
        Nu e nevoie sa schimbi prelungirea consolei. Daca desfaci piesa respectiva si scoti suportul de plastic care tine cele doua butoane care actioneaza geamurile spate, vei ramane cu un locas cilindric pentru scrumiera

        Pe de alta parte, desi consider ca exista unele motive pentru care unii ar dori ca butoanele sa fie pe usa, sunt de parere ca solutia pozitionarii butoanelor pe consola centrala este departe de a fi un neinspirata, asa cum declara unii posesori. In primul rand, aceasta asezare permite reducerea numarului de fire si a lungimii acestora cat si a numarului de butoane, fapt ce scade costurile. In al doilea rand, ergonomia si siguranta rutiera au ambele de castigat din pricina faptului ca actionarea geamurilor se face cu mana care de obicei nu este pe volan (dreapta).
        Parerea mea e ca este foarte greu sa pozitionezi butoanele pe usa in cazul Loganului, fara a creea surse de potentiale noi probleme. De exemplu, firele noi trase prin usi vor fi surse de "greirasi" daca nu sunt fixate bine. Mai este si considerentul estetic sau cel ergonomic, de loc de neglijat. Eu nu vad unde s-ar putea pune butoanele pe usile de Logan, fie PH1 sau PH2, astfel incat sa fie actionate cu usurinta si sa si arate decent.
        sigpic
        ^Logan turbat (WIP)^

        Comment


        • #64
          credeti ca ar arata urat o astfel de "consola" pe usa de logan ? ? ?
          Attached Files
          vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

          Comment


          • #65
            Acuma de ce te lauzi ? Astea sunt masinile pe care le avem noi.

            Comment


            • #66
              cin' se lauda domne? eu incerc sa va dau o idee. pana acuma se punea problema integrarii lor in manere. o astfel de consola cred ca este mult mai practica. tot ce mai ramane de vazut este partea estetica.
              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

              Comment


              • #67
                Din pacate aceste fete de usi nici macar nu au fost prevazute cu decupari petru butoane . Trebuie adapta o chestie care sa permita ca butoanele sa fie usor accesibile pentru ca altfel mai bine nu faci nimic si lasi fata de usa in pace.

                @maistoru Scoica aceea cu butoane de pe usa fordului face parte din fata de usa sau este atasata ulterior? Mie asa mi se pare ca fiind atasata ulterior .
                Last edited by madi; 20 September 2009, 20:34.

                Comment


                • #68
                  Arata oribil....atat suportul ala de butoane cat si toata fata de usa.... nu as strica aspectul masinii....
                  Intalniri Logan Club Constanta:
                  In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                  Ptr detalii : 0723.955.045

                  Comment


                  • #69
                    este atasata ulterior. de aceea v-am si dat pozele. ca era pre mare tam-tamul sa decupezi scoica din fata de usa.
                    daca il coafeaza pe vre-unul dintre voi aceasta solutie faceti o plimbare pana la un parc de dezmembrari auto.
                    beciacustic a dat verdictul. arata urat nuh? nasol sa ai cotiera si butoane pentru geamuri pe usa ;). nu era vorbe de implementarea intregii fete de usa ( daca asta ai inteles tu ) ci numai a consolei/scoicii care integreaza butoanele.
                    Last edited by maistoru; 20 September 2009, 21:29.
                    vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                    Comment


                    • #70
                      Multumesc , in contul meu

                      Comment


                      • #71
                        Si ce bre daca a zis ca arata urit, nu avem dreptul la o parere sau trebuie sa ne udam toti la pozele puse de tine.Si eu am aceasi parere.
                        Multa lume, putini oameni...

                        Comment


                        • #72
                          Si mie mi se pare ca ar da urat pe logan, si cum se spunea si mai sus, unde amplasezi acea "consola" ca sa fie si ergonomica?
                          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                          Comment


                          • #73
                            ce tiganeala ar iesi.....
                            Intalniri Logan Club Constanta:
                            In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                            Ptr detalii : 0723.955.045

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by bobo77 View Post
                              Si ce bre daca a zis ca arata urit, nu avem dreptul la o parere sau trebuie sa ne udam toti la pozele puse de tine.Si eu am aceasi parere.
                              sunt parerile voastre si le respect. ma repet am postat sperand sa vin in ajutorul celor ce doresc sa isi puna butoanele pe usa.
                              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                              Comment


                              • #75
                                mie nu prea imi place cum arata

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google