Butoane pentru geamuri pe portiere !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    gasesc cumva mufe de prelungire a cablurilor pentru geamuri?nu as vrea sa tai fire sai sa le prelungesc.ceva gen mufa iso ar fi ideal
    sigpic........restul e NoSpeedLimit

    Comment


    • #92
      nu gasesti asa ceva.Trebuie sa le prelungesti si sa le cositoresti

      Comment


      • #93
        de abia astept sa vad ceva rezultate puse in practica
        Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

        Comment


        • #94
          nu mai misca nimeni nimic???
          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

          Comment


          • #95
            buton ridicare geam

            buna
            stie cineva cum se scoate acel buton care actioneaza geamul? mi s-a ars ledul din interior si se pare ca se poate repara pe la electronisti?
            sau are cineva o idee cum se poate repara, ca de inlocuit e vreo 140 ron.

            Comment


            • #96
              pina la urma nimeni nu a mutat butoanele pentru geamuri pe usi?

              Comment


              • #97
                O intrebare: daca cumpar un panou de pe usa de ex de pe un Wv cu comanda de geamuri pot sa le leg paralel, si butonul care activeaza geamurile din spate sa-l desfintez si sa-l laspe ala de pe usa? ar merge? ce consum este pefire? cefire potfolisi? cel mai subtire!!

                Comment


                • #98
                  Merge.... de ce nu .... poti desface unu din butoane sa apreciezi ce fir iti trebuie....
                  Intalniri Logan Club Constanta:
                  In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                  Ptr detalii : 0723.955.045

                  Comment


                  • #99
                    grosimea firelor ma intereseaza ca sa incapa in cauciucul de la usa...
                    mersi

                    Comment


                    • Iti trebuie cabluri cu sectiunea de 1,5mm. cel putin. Pentru iluminatul butonului e suficient 0,5mm.
                      Ca sa poti pune 2 butoane pe usa soferului si unul pe usa din dreapta trebuie sa adaptezi instalatia originala la comanda dubla - gen Clio. Nu e greu si se poate face, dar e mult de munca si trebuie multa atentie.
                      Attached Files
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Doar pe usa din stanga as vrea sa pun pentru toate 4 geamuri, la sofer!! multumesc.daca gasesc la pret acceptabil am sa ma apuc de treaba.

                        Comment


                        • Buna treaba a lui @danielliviu doar ca trebuie sa duci un fir de 2X2,5 12volti si faci legatura direct acolo in portiera instalatia la macaraua electrica.
                          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                          Comment


                          • Asta nu am inteles Poti sa explici te rog mai detaliat? la care macara? nu e deajuns sa ma leg la firele de la butoanele celelalte?paralel, de undeva de sub consola unde trece si ala din spate...?

                            Comment


                            • Eu am tras firele pana in spatele consolei centrale. Am taiat mufele de la butoane si le-am "prelungit" pana in usa.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • Acolo ma gandeam si eu, doar ca nu le tai, doar le adaug!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google