Doar 2 linii pe indicatorul de temperatura lichid de racire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e o chestie generala 2 liniimers constant si pe loc si maxim 4 in oras in aglomeratie nu e caz de panica!

    Comment


    • Doua linii sunt intre 50 si 80 grade, 4 intre 80 si 105, 6 intre 105 si 120 si 9 peste 120.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Si eu am "problem" asta daca pare sa fie generala. Dar nu mi se pare normal. Motorul treb sa lucrezi la 90-92 grade parca - ca sa fie in parametrii normali iar daca e mai rece (mai ales la benzina) consuma mai mult. Eu am mers cu diselachele 300 km pana in bacau si am tras tare de el si degeaba nu a ajuns la 4 liniute. Baga caldura era ok. Nu cred ca e pb dar asa ca nu ajunge la temperatura nominala de functionare
        1.5 dc

        Comment


        • S-a spus de prea multe ori: pentru a sti daca motorul functioneaza la parametrii normali, masina trebuie pusa pe tester. La dci e normal sa indice 2 linii. Sper ca te-am lamurit.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • La dci 2liniute ii temparatura nominala deja.
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • E aproape de tenperatura normala...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Originally posted by TopCat View Post
                @Popa Monica:
                tu ai dci. Acolo e altfel cu liniutele decat la mpi.

                @Cristi_Xp:
                Am eu un termostat. Daca vrei ti-l vand. Da-mi un pm daca esti interesat si discutam detalii.
                merci fain,dar mi-am cumparat intre timp.Nu am gasit de ala de origine,dar este cu interiorul din cupru.A costat 15 lei .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Ai observat ceva diferente dupa ce ai schimbat termostatul ?
                  Te rog pune cateva detalii despre aceasta operatiune, eventual o poza (as vrea sa il schimb si eu dar nici macar nu stiu unde se afla).
                  It's nice to be important but it's more important to be nice!

                  Comment


                  • Pai nu il schimba pe garantie ?
                    sigpic

                    Comment


                    • Pai nu mai am garantie.
                      It's nice to be important but it's more important to be nice!

                      Comment


                      • Am schimbat termostatul de doua zile si tot nu merge cum mergea la inceput. Acum ajunge la 4 linii dar nu se mentine.La interval de 30 sec-1min. Dupa ce ajunge la 4 linii scade iar la doua chiar daca urc cu a doua pe Transfagarasan.Am facut vreo suta de km de cand l-am schimbat (jumatate urban jumatate extra).
                        O fi de la faptul ca nu am aerisit? Am mai auzit ca se face automat. Daca nu se face automat in mers si stie cineva cum se face il rog sa dea un sfat si la baiatu'.
                        It's nice to be important but it's more important to be nice!

                        Comment


                        • Daca nu se aerisea, se supra-incalzea
                          Logan Laureate 1,4 mpi
                          http://aircooled.3xforum.ro/
                          http://r-si-r-doctori-in-broaste.go.ro/

                          Comment


                          • Daca Mai Asteptai Un Pic Se Faceau 4 Liniute Si La Relanti !!!!e Frig Tata Dureza Un Pic !!!!!!!!!!

                            Comment


                            • @gabinicu77: Mai asteapta, ca se aeriseste singur circuitul.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Aceeasi problema o am si eu cu liniutele de la lichidul de racire, imi stau mai mereu 2. Iarna trecuta nu mi-a facut astfel de probleme, imi statea in 4. As vrea sa schimb termostatul dar nu stiu unde sa-l gasesc, imi puteti pune o poza cu localizarea lui?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google