rugina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Auzisem si eu ca au fost ceva probleme cu vopselele nemetalizate, dupa aparitia Loganului. Dar nici chiar asa, sa se topeasca imediat de la excrementele de pasari.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #47
      Vroiam sa spun imediat dupa ce se usuca si trebuie sa cureti pata, ramane brezat pe gri.

      ,,DE_TOATE,,

      Comment


      • #48
        Eu din cauza pitrelor care le-am luat pe capota si u nmai (am si parbr. crapat dar f putin..) am avut vreo 3 locuri unde a fost sarita vopseaua pana la tabla (dupa albu' ala...).
        In consecinta am procedat asa: luat un spray gri commete (cica la culoare) spreyat pe un betisor cu vata si dat pe acele locuri.
        In prealabil am curatat pe cat posibil zona cu un varf de cutit (suprafata foarte mica) si degresat tot cu un betisor cu vata cu alcool.

        La uscare vopseaua de la spray s-a inchis la culoare (culmea) si nu se mai vedemai nimic, numai daca stii unde a fost problema si te uiti cu atentie.

        Comment


        • #49
          Originally posted by dorutz View Post
          io deocamdata nu am rugina si masina e din 25.02.2005 ;) mi-a sarit doar vopseaua intr-un punct la aripa .....De la vreo piatra cred
          offtopic: ce coincidenta, si eu am un Logan (blue marine, 1.4mpi) din 25.02.2005.
          ontopic: si eu am patit chiestia asta cu rugina la fostul meu Logan (Ambition, Gris Platine) si am preferat sa schimb usa decat sa o repare si poate apare iar rugina si tot la usa aceea langa bandou era rugina. Probabil din cauza ca unu' si-o parcat masina cu botu' in usa mea, de la sofer, si am intrat pe usa din dreapta.
          sigpic
          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

          Comment


          • #50
            mie mia aparut rugina sub chederele de la usi f mult am facuto eu ca in servis meridian au vopsito fara sa curate ruginanoroc ca e sub cheder masina e alba

            Comment


            • #51
              Din ce an este masina?

              Comment


              • #52
                a mea e din mai 2005 verde cameleon și nu am rugină decât sub chederele de la geamurile ușilor.le-am curățat și vopsit anul tracut. deocamdată nu a mai apărut pe nicăieri! mi-am făcut și tratementul gratuit de ceruire acum 2 ani.
                sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Octavian___31 View Post
                  Eu din cauza pitrelor care le-am luat pe capota si u nmai (am si parbr. crapat dar f putin..) am avut vreo 3 locuri unde a fost sarita vopseaua pana la tabla (dupa albu' ala...).
                  In consecinta am procedat asa: luat un spray gri commete (cica la culoare) spreyat pe un betisor cu vata si dat pe acele locuri.
                  In prealabil am curatat pe cat posibil zona cu un varf de cutit (suprafata foarte mica) si degresat tot cu un betisor cu vata cu alcool.

                  La uscare vopseaua de la spray s-a inchis la culoare (culmea) si nu se mai vedemai nimic, numai daca stii unde a fost problema si te uiti cu atentie.
                  Ce nume are vopseaua ca aici in mures cand intreb de gri comete cica nu au auzit de culoarea aia.
                  I HAVE A !sigpic
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google