Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai dusterul e el mai inalt, da rugina are picioare lungi :-)


    Pilifidaaa :-)
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by mumus View Post
      Pilifidaaa :-)
      Ce-i asta, un fel de Evrikaaaa!!!!!?

      Comment


      • Nu. Il cheama sa ne spuna ca rugina este doar in capul nostru.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Din punctul meu de vedere, sa afirmi ca nu ai rugina la Dacia, e doar o problema de timp, oricum nu scapi.
          Sau ai deja, dar nu ai verificat cu atentie, peste tot.

          Comment


          • Am si eu un cotet de fabricate 12/2007. Nu ma indoiesc ca in curand o sa apara ceva rugina, dar momentan e imaculat. A fost verificat pe toate partile si (inca) nu are rugina. Daca mai tine 2-3 ani e ok.
            MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

            Comment


            • Ai verificat si sub plasticele ce astupa muchia tablei usilor? ala de la inceputul geamurilor ?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Da, peste tot, inclusiv pe dedesubt.
                MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                Comment


                • Felicitari!
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • din 2004, pana ieri stiam doar de 1 loc unde are rugina, mai exact
                    Si fara sa vreau am mai descoperit inca 2 locuri.. din care 1 nu`mi dau seama daca e vopseaua crapata sau lacul . Iar la aripa din spate pe dreapta .. 2 mici puncte )
                    Si cam astea au fost "punctele moarte" ale masini !
                    Attached Files
                    Last edited by IancuMIC; 29 September 2014, 20:55.

                    Comment


                    • Am rugamintea sa folosesti resursele forumului, respectiv Gestiunea atasamentelor, atunci cand incarci poze.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Dar la usa e afectata rau! Remediaza repede, altfel iti trebuie o usa din dezmembrari.
                        MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          Am rugamintea sa folosesti resursele forumului, respectiv Gestiunea atasamentelor, atunci cand incarci poze.
                          Ok.

                          Originally posted by MARIVS View Post
                          Dar la usa e afectata rau! Remediaza repede, altfel iti trebuie o usa din dezmembrari.
                          Daa..nu i-am dat importanta si acum s-a intins prea mult..

                          Si imaginile full size ( nu stiu de ce apar asa mici in postu de mai sus )



                          Comment


                          • Modelul de Logan pentru export in Belgravistan merita cumparat, am vazut ca acolo orice e placat cu aur, teoretic are sanse sa reziste la rugina.

                            Eu gasisem un punct de rugina si cu vopseaua umflata si pe aripa fata, deci nu doar aripile spate sunt sensibile.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Din punctul meu de vedere, sa afirmi ca nu ai rugina la Dacia, e doar o problema de timp, oricum nu scapi.
                              Sau ai deja, dar nu ai verificat cu atentie, peste tot.
                              Aici iti dau dreptate. Desi sustineam sus si tareca numa' daca nu ai grija de masina rugineste, se pare ca l-a ajuns ciuma si pe frigiderul meu.
                              Intr-un loc din pacate din cauza unui idot de la spalatorie, dar nu am ce sa-i mai fac acum. Iar in alte locuri din bunavointa celor de la drumuri.
                              In schim la usi, in colturi, jur ca nu inteleg cum a putut ajunge rugina

                              Comment


                              • Aia e, pacat ca o masina simpla si rezistenta din celelalte puncte de vedere nu va rezista pe sosele prea multi ani de la fabricatie.
                                Nu vad pe nimeni recarosand un Logan, cum se facea cu vechile 1310, acum e mai simplu sa-ti cumperi alta masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google