Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de terosonat, se terosona, ca asa se facea si din fabrica. dar nu vedeai rugina la aripi sau vopsea ciobita ca acum. doar daca isi batea vreunul joc de ea.

    Comment


    • probabil din cauza de "vopseaua de atunci era vopsea, nu eco-bullshit de dau astia acum pe ele, plus ca se dadea cu furtunul direct din hidrant, nu se masura la sferturi de gram economisite per caroserie vopsita."

      Comment


      • Nici nu stiu ce sa zic...
        Attached Files
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Factorii externi: praf/noroi/pietre/mainile criminale/Mercur in retrograd/masonii/etc
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Inauntru pietre? Masticul care se vede e de la OTSurile din 2008/2009.
            Pe stanga era ok insa, nici o urma.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Nici nu stiu ce sa zic...
              Nimic. Am zis eu tot ce era de zis.

              Comment


              • Daca cauti cuvantul Rugina pe forumul asta, dau de toate topicurile unde ai scris tu vreodata, mai putin asta!
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Ia cauta si pe topicul asta, ca vei gasi muuuuuuuuuuuuuuuulte posturi ce-mi apartin.
                  Oricum Logan e sinonim cu rugina, de ce sa facem un secret din asta?

                  Ai grija ca la o groapa mai mare, sa nu ramana cu puntea spate in urma masinii. Ca doar nu de flori de mar ne-au chemat atunci la tratamentul ala cu ceara. Sa ne scoata cat de cat din garantie, dupa aia potopul. E bine ca a rezistat pana acum.
                  Last edited by mr.K; 7 November 2014, 10:38.

                  Comment


                  • Ca mai vopsesti masina pe afara inteleg, dar si pe dinauntru??????
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Eu am vopsit si pe dinauntrul portbagajului pe unde aveam rugina superficiala. Daca tot aveam 2 spray-uri cumparate, unul cu grund unul cu vopsea, de ce nu?

                      Comment


                      • ceva este dubios rau daca rugineste in halul asta ! cred ca este proiectata gresit pe la oale ceva, de ramane apa si noroi. La 1310 la oale in spate langa amortizor, erau si niste gauri care dadeau in portbagaj....intra apa, noroi...dar nu ruginea.

                        Comment


                        • Originally posted by Andyno View Post
                          cred ca este proiectata gresit pe la oale ceva, de ramane apa si noroi.
                          Să vezi la SupeRNova cum ieşea rugina pe la oale. De altfel atunci cred că şi-au dat "Doctoratul" în privinţa ruginei apărute pe interior.

                          Comment


                          • In aia ploua macar. Loganul insa e relativ etans.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Ultimile poze cu dacia din 98 si 420000 km, kilometri facuti pe taxi pana in 2004. Si inca 40000 facuti pana in 2013. Rugina mare doar la contra aripi fata si aripi.
                              Nevopsita, si neterosonata...doar ulei cu kilogramele in spate la oale si praguri..ulei ars.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Dupa o luna de zile de ploi si vreme umeda, sunt curios cate Logan-uri scapa fara puncte de rugina. Inclusiv astea noi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google