Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sal sunt nou pe forum.In legatura cu rugina.Eu am un punct de rugina la usa dreapta spate (in partea de sus a usii).Am fost la reprezentanta si ala care s-a uitat la ea a zis pe un ton sfidator: "Ce ma acu' vrei sa-ti vopsesc toata usa?HA ,pai ba tabla trebuie sa fie perforata"(asa a zis).CE SA FAC??????

    Comment


    • Dc nu ai comentat la ei ca se rezolva imediat problema si nu mai vorbeau la misto cu tine?

      Comment


      • Pai am comentat da ala de acolo tot spunea ca nu o face ca nu e multa rugina si tabla trebuie sa fie perforata

        Comment


        • V-am povestit cu 1-2 pagini mai inainte de nissanul sefului meu...am pus si poze...chiar daca are garantie la coroziune 12 ani...dei de la bucuresti iau dat accept..dar cei de dincolo au zis NU...si uite asa o sa isi repare rugina pe banii proprii...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Cred ca o sa o fac singur pana la urma.....

            Mentionez ca masina e din noiembrie 2006
            Last edited by Vlad24; 23 April 2010, 21:03. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • si cum o faci ? si revopsesti portiera ?
              nu mai bine mai astepti si apoi te duci si fa panarama la aia in servis ... trebuie sa ti-o faca...
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Pai cred ca ma duc sa incerc intai si la alt service si daca nici ala nu vrea imi cumpar eu vopsea ,grund,lac si o fac in locul ala (cam 5 mm) si nu se vede ca e pe interior>

                Comment


                • mai bine, o faci simgur decat sa te tina prea mult prin servce ,parerea mea e k dk mai ai garantie fa-o dk nu , rezolvo tu am si io cateva probleme de genul asta .Dar majoritatea punctelor de rugina apar pe fondul unor probleme ; prima ar fii drumurile noastre cu pietre ,a doua ar fii calitatea proasta a executiie lucrarilor de vopsit , in rest numai bine......am sa revin cu punctele mele de rugina...

                  Comment


                  • ai dreptate dar de la drumuri nu poate fi deoarece la mn a aparut rugina pe usa in interior asa ca.......

                    Comment


                    • referitor la postul 868..schimbat usi pe garantie

                      Comment


                      • eu sincer am un logan din 2005 deci sunt 5 ani .. si nici o picatura de rugina si culmea o folosesc la maxim din moment ce este pusa pe taxi depinde si seria care a fost a mea este din prima serie unde baietii au fost seriosi

                        Comment


                        • Pai tocmai ca alea din primele serii ruginesc...si nu ca nu si-au facut treaba...ci doar ca nu se galvanizau...si cum ai o zona cu vopseaua sarita,hop apare si rugina.Va dau exemplu la mine,o aveam lovita putin pe aripa,a crapat vopseaua,si crapatura in 2 zile s-a facut rosie...la taicamiu,logan mai nou din 2008 are un punct unde a sarit vopseaua si a ramas gri,curat,fara rugina...de 1 an tot asa e...
                          sigpic

                          Comment


                          • si mie mi-au sarit pietricele pe capota si bineinteles ca a sarit vopseaua.. dar inca nu stiu de ce inca nu a aparut rugina dupa mai bine de 2 ani.. in schimb cand am coborat din masina in garaj am lovit portiera de ceva teava metalica de la garaj si o sarit vopseaua 1 mm patrat .. a doua zi .. rugina era la ea acasa .. am luat niste lac de unghii de la nevasta mea si acoperit dupa ce am dat cu smirghel.. de atunci nimic altceva.. a era sa uit am vazut ca o inceput sa apara pe la telescoapele fata dar cred ca o sa o rezolv cumva cu smirghel si un pic de spray negru, cu care o sa dau si capatul relescopului care se prinde de caroserie .. ca si ala o inceput sa prinda rugina.. si apoi jantele ca am vazut ca o inceput sa prinda un pic de rugina pe partea interioara... dar in rest sunt multumit de vopsea desi nu este metalizata..

                            Comment


                            • am observat la unele masini logan ca prima data apare rugina la dusonul de la rezervor dece

                              Comment


                              • pt ca odata apa intrata acolo sta, nu bate soarele sa o usuce, si umezeala e prezenta mai mereu acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google