Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina de pe elevatorul vecin era modelul LOGAN ABS+ (exact ca a mea)

    Comment


    • Multam de informare.
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • Pai, eu unu' nu inteleg o treaba, daca problema asta persista de cateva luni, oare de ce nu se iau masuri de remediere de catre fabricant?Sunt sigur ca stiu deja ce piesa sau piese sunt cauza problemei.Chiar le convine sa faca aceste reparatii asa la nesfarsit? Pentru ca totusi reparatiile astea implica niste costuri si totodata si o perceptie negativa din partea proprietarilor, mai ales atunci cand esti nevoit sa faci 2,3 vizite in service. Cand personal am o problema de orice natura ar fi ea, incerc sa o rezolv cat mai repede posibil,dar eu sunt persoana fizica cu posibilitati limitate iar "Automobile Dacia" face parte dintr-un concern cu posibililitati multiple, respectabil si cu pretentii la care nu se pune problema ca nu se poate rezolva favorabil cat mai curand, mai ales ca nu e o chestie care sa fi fost dintotdeauna.
        Am scris toate astea pentru ca am un Kiss de o saptamana iar eu nu concep sa apara probleme de genul asta dupa numai cateva mii de kilometri.La un coleg de serviciu cu masina din februarie deja i-a aparut problema iar o ruda care face taxi, in 2ani si cateva luni are suta de mii si nu i-a facut absolut nimic si o forjeaza rau ca din asta traieste.

        Comment


        • Problema e de ceva timp, de aproxiamtiv doi ani. Cazuri nu sunt asa de multe si s-a incercat remedierea ei, dar fara succes.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Andrei dupa ce reguli se pun piesele astea proste care duc la astfel de defecte , de ce la unele se intampla si altele nu au probleme ? Daca nimerim (ma refer si la colegii forumisti) lotul cu probleme de genul asta ce altceva ar mai putea fi prost facut ?
            sigpic

            Comment


            • Cromatic nici eu nu concepeam acest lucru,dar m-am resemnat,asta e masina pe care mi-am permis-o si de la care asteptam mai multe dar e facuta in Romania si asta spune totul,prin jobul pe care-l am,am de-a face cu lume din mai multe domenii si n-a disparut meteahna romanului "da ci-are las ca merge s-asa".Asa e si la PItesti,ce crezi ca e diferit?Sunt dezamagit de Logan,TOTAL.
              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

              Comment


              • Salut! Daca vrei sa stai langa masina ta pe timpul reparatiei mergi la service IATSA (serviceul nou) si acolo se poate sta..
                DRIVE LIKE A DEVIL FEEL LIKE A GOD !!!

                Comment


                • De fapt nu e un anumit lot cu probleme, sunt masini si masini, depinde de asamblare si de calitatea pieselor.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Si e corect sa fie asa?Deci se confirma ce-am mai spus si intr-un alt post, aici e ca la loterie, cine are noroc are cine nu, nu... -noi sa fim optimisti!!!
                    Last edited by Cromatic; 27 May 2008, 21:35.

                    Comment


                    • Va salut pe toti. Si eu am aceeasi problema la 8300km. Cei care mai aveti garantie fugiti si profitati, ca va usuca la manopera. A mea a iesit, dar o demontez cu un prieten sa vad ce buba are. Sint curios ca am vazut aici diferite probleme, oricum cureaua este antiulei sa nu va faceti probleme pe termen scurt. Dar nu ma asteptam, camioanele sint masini muncite rau si nu apar astfel de necazuri, na sint facute de altii.

                      Comment


                      • [Salut,
                        acum cateva zile am ridicat capota si am ramas surprins sa vad stropi de ulei pe unitatea de control abs si umed la inbinarea carterului de distributie superior( deci pierde ulei, incet dar sigur deoarece in doua zile pata de la inbinarea carterului s-a marit); am mers la service a fost vazuta de un mecanic diagnostic....Joi intre orele 08 si 18 lucru la Loganul meu , din cate am inteles trebuie schimbat kitul de distributie si un simering intrebarea este:masina fiind in garantie(are 900km ) mai trebuie sa platesc ceva(service-ul este la Adras)?]

                        Nu este posibil ca un motor cu 900km sa piarda ulei( decat daca a fost montat de "mecanici "cu ochelari de sudori) , atunci la 100.000km prin care gauri nu curge uleiul?
                        Astept factura si cu cateva poze am sa le trimit la VC cu un mesaj de "felicitare la adresa muncii depuse" de angajatii SC Dacia sectia motoare( a se citi Renault engine) ca prea sunt batosi cu munca lor si doar noi clientii suntem vinovati ca: scartaie , curge ,bate,se arde, se rupe , suruburile nu sunt stranse, pinioanele au joc in axe,etc.
                        omul destept invata din greselile altora,omul mediocru invata din greselile lui iar omul prost nu invata niciodata!

                        Comment


                        • Apropos, fugiti de Adras!, ca nu sunt seriosi.
                          Eu am avut acceasi problema. Mi-au schimbat pinionul , kitul de distrubutie si simeringul.
                          La 1000 de km dupa, am avut aceeasi problema: scurgeri de ulei.
                          Am fost la alt service, si mi-au schimbat iar totul, plus pompa de apa
                          Deci fugiti de Adras cat puteti. Total neseriosi.

                          Comment


                          • Nici macar nu stiu meseriasii aia pe unde curge. Ei desfac tot si schimba. Total gresit. De ce sa schimbi semering sau pompa apa sau pinion la pompa ulei auzi. Sa nu mai zic de curea si rola. Si tot a curs. Daca am timp azi sau miine desfac cele doua capace la distributie, sterg cu o cirpa uscata tot interioru acolo si m-apuc sa turez la ea sa vad pe unde lacrimeaza, ca nu curge tare. Banuiesc eu pe unde ar fi buba. Cind rezolv problema va dau raportu'. Bafta!

                            Comment


                            • Dintre service-urile din Bucuresti, pentru rezolvarea problemei cu scurgerile de ulei in zona distributiei recomand IPSO sau Dacoserv Militari, nicidecum Meridian sau Adras.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Am observat ca si la mine pierde ulei pe la distributie, masina este inca in garantie, sunt curios, care vor fi cauzele constatate de mecanici. Am trei variante la service:
                                1)IATSA Galati
                                2)NALBA Galati
                                3)APAN Braila (Prisma)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google