Modificare Pompa De Injectie Delphi 1,5 Dci Pt A Nu Mai Bloca Injectoarele!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este o solutie "noua" sau cea propusa de colegul Meggeo ?
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • este o solutie noua care nu are treaba cu nimic din ce s a discutat pana acum si care merge 100% fara probleme.uitam de pilitura si ulei 2t in rezervor.
      Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

      Comment


      • Salut.Pompa euro 5 cu injectoare euro 4?

        Pompa tot DELPHY?
        Last edited by petronel; 21 April 2013, 20:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • da.este ceva unicat pe motorul euro 3 si 4 garantat.pretul pt aceasta modificare este de 2500 ron si in mod sigur putem folosi motorina euro 5 fara ulei 2t.bineinteles ca stim cu totii ca motorina euro 4 nu se mai gaseste la pompa deci in mod sigur toate loganele vor "cade" pe capete
          Last edited by razvanypo; 21 April 2013, 20:31.
          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

          Comment


          • Cea mai buna modificare este inlocuirea pompei de injectie cu o alta pompa care suporta motorina euro 5.aceasta operatie este facuta pe masina mea si functioneaza fara probleme..
            ne poti convinge cu macar cu niste poze? daca e masina ta banuiesc ca nu ai nici o interdictie de la nimeni.

            Comment


            • In primul rand orice alta pompa nu comunica cu calculatorul de injectie (imv, senzor temp. motorina), si in al doilea rand nu cred ca merge pe distributie. Singura varianta fiabila este cea demonstrata de colegul meggeo82.

              Comment


              • in primul rand nu trebuie sa demonstrez nimanui cu detalii....pt cei interesati exista o singura varianta:sa vada live si in al doilea rand majoritatea de pe forum ma cunosc si stiu ca nu bat campii cand afirm ceva..
                Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                Comment


                • Este vorba despre pompa de pe 1.5dci euro5?

                  Comment


                  • Nu, euro 3 face pilitura, euro 5 n-am auzit.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • @razvanypo---Ai montat pe masina ta o pompa de pe 1.5dci euro5? Cea produsa de continental-siemens?

                      Comment


                      • da.............
                        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                        Comment


                        • Ce implica schimbarea pompei?sunt si alte modificaride facut ,pe langa schimbarea pompei?
                          http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                          Comment


                          • Poate...
                            Cu genul acesta de "informatii" nu vom ajunge nicaieri ... Cineva afirma, mai inainte, ca NU se poate monta pompa de Euro5 pe versiunile inferioare...Acum vine altcineva si afirma ca se poate .
                            Daca se poate, de ce nu se detaliaza ? "Se monteaza asta, se schimba asta, se arunca asta ...". Doar nu o sa ma apuc eu -sau altcineva de pe forum- sa ne facem schimbarile, in fata blocului, doar pe baza a ceea ce am citit ...
                            Doar colegul Meggeo (pe care il salut !) a furnizat informatii DETALIATE despre propriile sale modificari. Daca exista si alte variante, functionale si fiabile, ar trebui prezentate aici. Nu doar in treacat ...Si, daca se dovedeste ca aceste modificari sunt posibile si rezolva problemele "spanului", sigur vor suna si telefoanele, vor veni si comenzile ... Parerea mea !
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • normal ca trebuiesc modiificari harware si software.
                              Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                              Comment


                              • Pai nu mai bine luati legatura cu Razvanypo si o sa va detalieze ceea ce trebuie facut, inclusiv ce preturi implica lucrarea.
                                Stiti cum e unul se chinuie sa adapteze , cheltuie bani, isi pierde timpul si altul poate castiga de pe urma muncii lui.
                                Bun acestea fiind spuse o sa imi sariti in cap, bafta tuturor.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google