Descarca Bateria Extrem De Repede

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by florin_x2004 View Post
    Dupa doua sapt de stat si o baterie moarta am aflat ca am un consumator >uch-ul.
    Consuma 0.20A constant.
    Sa vedem cum il reparam.
    Ai facut proba cu plafoniera si lampa din portbagaj stinse?
    Ai cd-playerul schimbat si pus pe 12V permanent (fara contact)?
    Alte modificari?
    GL-22-TOF

    Comment


    • #32
      Originally posted by vitriol View Post
      Nu te mai chinui sa o impingi si sa intelegi, pentru ca bateria e de vina. Daca zici ca e din august 2012, inseamna ca mai e in garantie. Fugi la ei si vezi care e treaba.
      Din pacate masina este SH si, din toate hartoagele posibile, lipsea taman garantia bateriei. Am inghitit galusca si am platit 200 RON (livrare, montaj si validare garantie la mine in parcare) pentru un ROMBAT Calciu 62Ah care sper sa tina mai mult decat asta care si-a dat duhul ( cu ochiul magic verde, evident ). Alternatorul era ok, cu.. 14,3V parca.

      In orice caz, mersi de sfaturi.

      Comment


      • #33
        Originally posted by danielliviu View Post
        Ai facut proba cu plafoniera si lampa din portbagaj stinse?
        Ai cd-playerul schimbat si pus pe 12V permanent (fara contact)?
        Alte modificari?
        Totul a fost scos, problema este din uch.
        Nu vreau sa umblu in uch momentan,sa il desfac
        Momentam mergem asa.

        Comment


        • #34
          Pai exact din UCH se alimeteaza si plafonierele / porbagajul.
          Scoate mufele de la plafoniera si lampa portbagaj, pune aparatul de masura pe baterie sa masori Amperii, apoi incuie masina din telecomanda.
          Eventual poti scoate si mufa la cd-player (daca nu e cel original).
          GL-22-TOF

          Comment


          • #35
            am scos tot :senzori parcare,plafoniera,lamp aportbagaj etc.
            Consumul este din uch

            Comment


            • #36
              Daca masina e cu telecomanda trebuie mai intai sa o inchizi din ea si pe urma sa masori curentul de stand-by. Daca nu are trebuie sa astepti un timp de 15-30 min si dupa sa masori curentul. Daca totusi e problema din uch, il poti gasi la dezmembrari cu sume modice si muti eepromul de la cel de pe masina ta pe cel achizitionat.

              Comment


              • #37
                Originally posted by fiyah1 View Post
                Din pacate masina este SH si, din toate hartoagele posibile, lipsea taman garantia bateriei. Am inghitit galusca si am platit 200 RON (livrare, montaj si validare garantie la mine in parcare) pentru un ROMBAT Calciu 62Ah care sper sa tina mai mult decat asta care si-a dat duhul ( cu ochiul magic verde, evident ). Alternatorul era ok, cu.. 14,3V parca.

                In orice caz, mersi de sfaturi.
                Ochiul ala verde e apa de ploaie. La toate bateriile pe care le-am consumat (au murit) si care aveau indicatorul asta, culoarea era verde. Nici nu stiu de se mai obosesc.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google