[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e aceeasi treaba ca si cand e spalata cu ceara...

    Comment


    • Inteleg insa chiar functioneaza? Ca in reclamele de gen arata chiar spectaculos...Apa se strange ca mercurul pe geam. Daca mai elimina si zgomotul chiar se merita.

      Comment


      • Si ce te faci cand esti in afara localitatii? Banuiesc ca iti dai seama ca stergatorul e inutil cand ai 80km/h! toata apa se imprastie in buburuze mici pe tot parbrizul si efectul de stergere al stergatoarelor e anulat.

        Comment


        • sa stiti ca chiar functioneaza solutia anti ploaie eu o folosesc de cativa ani si nu mai scartaie nici stergatoarele si la viteza fuge apa foarte bine

          Comment


          • Eu am dat cu solutia aia numai pe geamurile laterale. Am dat o data pe parbriz si mi-am plans de mila cand era mazga pe jos...

            Comment


            • in legatura cu problema scartaitului stergatoarelor, va sfatuiesc sa incercati unele aerodinamice. nu arata bine pe masina,cel putin asta e parerea mea, dar merg bine si nu se aud deloc

              Comment


              • Eu inca le mai am pe ale mele "no name" la 4lei bucata, inca sterg bine, nu scartzaie, nu li s a desprins guma inca, au de acum vreo 3luni, cred ca ma tin iarna asta. Pentru cei interesati de marci ieftine, "no name" le recomand pe cele cumparate de mine "Premium Vision- wiper blade" daca sunteti cumva prin carrefour la cumparaturi si vreti ceva ieftin de moment
                Last edited by lord_wader; 26 November 2009, 21:45.

                Comment


                • La mine facea figuri stergatorul de la sofer - asa ca la recomandarea celor din service mi-am pus stergatoare de clio cu silicon - acum nu mai scartie si parbrizul e sters uniform.

                  Sa vad insa cat rezista in timp stergatoarele astea noi Sper ca cel putin un an.

                  Comment


                  • Cat te-a costat??

                    Comment


                    • Si de unde le-ai luat?

                      Comment


                      • Originally posted by Flipper View Post
                        Din fabrica vin cu stergatoare de 20" in ambele parti. Deci amandoua sunt egale. Daca vrei tu sa pui unu mai lung si unul mai scurt o faci pe barba ta, e posibil sa nu iasa cum te astepti. La masinile care vin di fabrica cu un stergatorul mai lung si unul mai scurt, bratul stergatorului din dreapta e mai lung si urca mai sus pe parbriz.
                        eu am stregatorul din stanga de 60 si cel din dreapata de 48 cm si nu se ating
                        -daca cumva se ating se poate ridica unul dintre ele mai sus sau cobori mai jos

                        sigpic

                        Comment


                        • eu am luat din real stergatoare tip lamela la 14ron bucata(eua 10 ron la oferta) si de vreo 7-8 luni nu miau facut nici un fel de problema. sunt foarte silentioase si sterg perfect

                          Comment


                          • Eu folosesc stergatoare din silicon no name , la 22RON setul si nu am avut nicio problema pana acum cu ele. Sterg foarte bine si nu scartaie. Cele cu care a venit din fabrica mi-au zgariat parbrizul...

                            Comment


                            • eu am de 1 an ''no name'' ,parcă ''no1''de la carrefour.11ron bucata.super bune.celelalte cam 1 an m-au ținut. la banii ăștia, sunt foarte bune.
                              sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                              Comment


                              • aL_iN ti-au zgariat parbrizul ca nu le-ai mai verificat eu le am pe cele din fabrica de 2 ani si ma uit mereu la ele daca stau bine prinse ce este drept ca scartaie in rest sterg bine!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google