[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut

    eu folosesc BOSCH clasic 60/55 le am de 2 ani si inca mai merg,dar eu am modificat si mecanismul pentru a scapa de acel "V" adica bratul din stanga are acum cursa mai lunga si chiar daca as reveni la marimile din fabrica 50/50 tot nu-mi ramane acel "V"
    live to ride

    Comment


    • Pana la urma astea http://www.dedeman.ro/ro/auto/acceso...-550mm-22.html sunt totuna cu cele din echiparea de fabrica?
      Keep walking...

      Comment


      • Doua posturi mai sus am zis ca si de pe bratele stergatoarelor de ph2 se ciojeste vopseaua. Voila!

        Scuzati poza dar nu am cum sa o intorc pe telefon.
        Attached Files

        Comment


        • Dar ce, erau scutite de veterinar?
          sigpic

          Comment


          • bosh eco sau valeo first pentru Logan 2? cele din fabrica nu cumva sunt tot valeo first?
            Keep walking...

            Comment


            • Din experienta mea as inclina spre Bosch la stergatoare.

              Comment


              • cica nu s`ar mai fabrica bosch eco, asa am fost informat de catre cei de la dedeman.
                am mai vazut la petrom, dar duble la pret...made in china! citisem ceva pe aici de belgia, germanica...
                Keep walking...

                Comment


                • Eu zic sa incerci la un magazin de piese auto, poate chiar un Bosch car service.
                  Am cumparat in toamna anului trecut cu putin peste 30 de lei un set si sterg foarte bine si acum.
                  Tot din experienta mea iti spun ca e preferabil sa cumperi piese de la un magazin care se ocupa numai cu asa ceva decat de la un lant de benzinarii sau un hipermarket pentru materiale de constructii....

                  Comment


                  • Am cumparat si eu valeo first din carrefour, cand le-am pus aseara si m-am plimbat 2-3 ore au mers excelet, dimineata zgariau parbrizul si faceau un zgomot destul de mare.
                    Valeu sucks!
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • de dimineata erau inghetate. oricare ti-ar fi facut la fel.
                      eu n-am gasit pana acum altele mai bune.
                      am avut bosch, si ziceai ca esti cu violoncelistul in masina, asa scartaiau.

                      Comment


                      • Originally posted by 827sam View Post
                        Am cumparat si eu valeo first din carrefour, cand le-am pus aseara si m-am plimbat 2-3 ore au mers excelet, dimineata zgariau parbrizul si faceau un zgomot destul de mare.
                        Valeu sucks!

                        Daca te-ai aruncat la "premium"...

                        Ia Alca, la 10-11lei / stergator. Chiar sunt ok, nu zgarie, nu lasa dare. Io de ani de zile numa' de-astea iau.
                        Ideea e sa se dezmorteasca putin parbrizu', daca nu vrei zgomote deloc.

                        Orica cat de "cerat", siliconat, grafitat e cauciucu' ala din stergatoare, la temp. negative tot se rigidizeaza...si la alea de 100lei / buc. si la alea de 7-10lei/buc, aero sau classic.
                        Last edited by Kojak; 3 December 2014, 11:54.

                        Comment


                        • Originally posted by 827sam View Post
                          ...valeo first din carrefour, cand le-am pus aseara si m-am plimbat 2-3 ore au mers excelet, dimineata zgariau parbrizul si faceau un zgomot destul de mare.
                          Eu unul nu am probleme cu ele (cumpărate prin primăvară tot din Carrefour), încă...

                          Comment


                          • Pai daca au inceput din prima zi sa faca zgomote de masele supte inseamna ca peste cateva zile de zero zero grade vor face si mai rau.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              Daca te-ai aruncat la "premium"...

                              Ia Alca, la 10-11lei / stergator. Chiar sunt ok, nu zgarie, nu lasa dare. Io de ani de zile numa' de-astea iau.
                              Ideea e sa se dezmorteasca putin parbrizu', daca nu vrei zgomote deloc.

                              Orica cat de "cerat", siliconat, grafitat e cauciucu' ala din stergatoare, la temp. negative tot se rigidizeaza...si la alea de 100lei / buc. si la alea de 7-10lei/buc, aero sau classic.
                              eu am luat alca si le-am donat unui coleg de pe aici. scartaiau de cand le-am pus, vara, si n-au apucat o luna pe masina, ca nu le mai suportam.

                              Comment


                              • Daca sunt noi, de-abia luate din magazin si scartaie, mda...sunt cam jalnice, sau zac de 2-3 ani pe rafturi.
                                Chiar, astea n-au DOT?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google