[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred am pus maximul posibil fara modificarea de nici un fel a bratelor.

    Comment


    • Eu am acum unu de 60 si unu de 50. Data viitoare o sa iau 2 de 60 sau macar de 55 cel de pe dreapta. Atentie!: Sa fie stergatoare clasice nu aero, alea sunt mai late si se ating...
      MY CLA

      Comment


      • nu-ti merge cu ambele de 60 fara sa umbli la brate. clasice.

        Comment


        • nu merge findca cel din dreapta ar intra peste cheder. vezi pozele din linkurile mele.

          Comment


          • Eu folosesc 60 stanga si 55 dreapta. Se pupa perfect.
            Attached Files
            Last edited by dr_mke; 7 May 2014, 22:19.
            sigpic

            Comment


            • ...putin off-road in foto?

              Comment


              • Ceva normal pentru mine.

                Close-up.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • deci merg si aero cu valorile alea maximale. am crezut ca doar alea standard merg.

                  Comment


                  • Originally posted by dr_mke View Post
                    Eu folosesc 60 stanga si 55 dreapta. Se pupa perfect.
                    La aceste valori mai apare celebrul triunghi?

                    Comment


                    • apare, dar e mult diminuat, cel putin la mine, cu 60 si 54, stergatoare clasice.

                      Comment


                      • Folosesc de ceva vreme, vre-o 2 ani si ~100.000 km doar DENSO HYBRID BLADES. Un fel de iridium in materie de stergatoare.

                        Codurile sunt DU plus numarul de centimetri, respectiv DU 55 si DU 60. Cam ~50 de lei bucata.

                        LE > normal, triunghiul mai apare. Eu nu m-am deranjat sa fac modificari la tija, sa-l fac sa dispara
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • @Ampt, de scapat in totalitate de "triunghi", n-ai cum fara modificarea bratelor (sunt sceptic si aici ca rezultatele sunt pe masura)...un fel de must have la logan

                          Comment


                          • dar e ciudat ca nu par a fi de 55 si 60. eu am asa de vreo trei ani, si la dimensiunile astea se incaleca putin in stare de repaus. cam 1 cm. pe cand in pozele de mai sus pare sa fie un gol intre ele de cca 1 cm. nu inteleg cum vine asta...

                            Comment


                            • Am înţeles, "Les jeux sont faits, rien ne va plus".

                              Comment


                              • si io stiam ca 55-u' e fortat oarecum si 54 vine "ca turnat". se pare canu-i asa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google