"bataie" roata dreapta fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    salutare am si eu o problema cu golanul! intre viteza de 50-60/h si 90-120/h se aude un zgomot mai ciudat in afara de faptul ca se aude fasaitul rotilor pe asfalt! eu unu zic ca se aude la roata din stanga fata ! e posibil sa fie de la cauciucuri ca sunt ale ei dar sunt mai tocite sunt la limita de au pe flori!sau sa fie vreun rulment?

    Comment


    • #47
      Schimba anvelopa cu una din spate; in privinta zgomotului de rulaj depinde de anvelopa si de gradul de uzura al acesteia.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #48
        am mai testat o solutie...am dat placutele jos si am pus unele no-name.
        trepidatia a disparut(cel putin aseara)....am iesit in afara orasului si am facut niste probe..
        Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

        Comment


        • #49
          salut.am si eu o problema asemanatoare.dupa ce am schimbat cauciucurile(cele din spate le-am mutat pe fata si cele din fata le am pus pe spate si refacerea presiuni rotilor), a parut un fel de bataie pe fata care se aude mai mult pe drum cu denivelari(pe drum bun aproape deloc).odata cu aceasta bataie imi sta si volanul inclinat spre dreapta putin cu toate ca masina trage putin stanga.toate astea nu erau inainte de schimbarea cauciucurilor dupa spate pe fata si invers.am uitat sa mentinoez ca, cauciucurile dupa spate care sunt acum pe fata sunt mai tari decat celelalte.sa fie oare de la cauciucuri?multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri

          Comment


          • #50
            Pare a fi mai degraba o problema legata de jocuri ale directiei; poate fi doar o coincidenta momentul legat de permutarea anvelopelor; fa o verificare in acest sens.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #51
              multumesc pentru raspuns.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google