Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atentie----> Protectii Aripi

    Am un logan ph2 si astazi am inlemnit dupa ce am spalat masina si am vazut ca la toate aripirile pe muchie chiar deasupra rotilor e dusa tare vopseaua si se vede alb. Singura solutie este sa revopsesc aripile si sa instalez protectii aripi pe care dacia trebuia sa le puna la toate masinile chiar la iesirea din fabrica.

  • #2
    si eu am patit la fel, si mi-am pus protectii. aste e si ea o boala!
    bafta
    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

    Comment


    • #3
      Sa nu patesti mai rau daca iti pui protectii.... Adica sa tina apa acolo si sa rugineasca in timp...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Pai oricum la mine e dusa vopseaua si se vede alb ori cu protectii sau fara tot va rugini.

        Comment


        • #5
          Nu va rugini pentru ca albul ala e stratul de grund. Baga protectii de aripi ca nu ramane nici o apa acolo....cand vad ce debiteaza unii imi creste tensiunea)))
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            Ce pret au protectiile pentru aripi?

            Comment


            • #7
              puneti protectii de aripi si vor fi "protejate"! apa nu are cum sa intre acolo! cei care nu stiu sa nu informeze aiurea...intai sa isi puna si pe urma sa ridice pareri...
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #8
                Am sa intreb la dealer sa vad de pret, oricum cred ca le pot monta si eu ca nu pare asa de dificil.

                off-topic: protectiile pentru praguri ca si asta e super zgriat la mine le-as putea monta eu sau musai la service?

                Comment


                • #9
                  Apa nu ramane dar pe partea interioara a aripii va ramane noroi si daca la spalatorie ala nu il da jos acela va tine umezeala acolo ceea ce nu e prea bine.
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • #10
                    Eu unu' nu sunt de acord cu protectiile astea la aripa tot din cauza umezeli. Pana acum nu am observat vopseaua sarita la nici o aripa desi o am de 2 ani.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by abu20 View Post
                      sa tina apa acolo si sa rugineasca in timp...
                      Nu se va intampla asa ceva, garantat.

                      Originally posted by laureatu' View Post
                      Ce pret au protectiile pentru aripi?
                      20 euro/2 bucati, deci ~120 lei toate 4.

                      Originally posted by juann View Post
                      protectiile pentru praguri ca si asta e super zgriat la mine le-as putea monta eu sau musai la service?
                      Sunt adezive, deci se monteaza foarte usor.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        La Ph1 am protectii aripi de cand am luat-o (2006) si nu sunt probleme deloc Deci ?! Chiar imi cam pare rau ca nu am montat si pe asta nou ca m-au cam "atins" in parcare exact pe nervuri. Probabil o sa fac "miscarea" asta la vara
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • #13
                          Exista vreun pericol daca montez protectiile pentru aripi chiar daca e dusa vopseaua sau trebuie mai intii revopsita acea zona?

                          Comment


                          • #14
                            ar fi bine sa o revopsesti si dupa aceea sa pui protectiile.

                            eu am dat 60 lei pe ele in august 2008, acuma or fi pe la 70 lei. pe forum se vand cu 85. 120 lei, pretul de care zicea andrei, o fi pretul la dealeri
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #15
                              Stiu cazuri in care dupa ce au cumparat masina o luna maxim au venit inapoi la dacia oameni care s-au plans ca vpseaua s-a dat jos de pe masina si au fost nevoiti sa o revopseasca.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google