Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pana la urma care este cel contrafacut filtru din postul#110

    Comment


    • Par ok amandoua. Cel putin, sunt prevazute cu element filtrant.
      Diferente? Unu' e Mann sub sigla Renault, celelalt e Mann "pe producator".
      Teoretic, ala cu sigla Renault ar fi mai bun, daca ar fi sa alegi intre ele, practic...
      Oricum, nu pare contrafacut.

      Comment


      • Ce te face sa crezi ca e mai bun cel de Renault ? m-am uitat la hartia filtranta la ambele filtre si pot sa jur ca si culoare arata la fel insa nu stiu daca si filtreaza exact la fel.
        Ca pret cel de origine m-a costat 45 de lei , iar acel Mann pe "producator" doar 31 de lei , mie mi se par fix la fel numai ca sunt mazgalite altfel.
        Last edited by prometheus; 22 May 2014, 23:12.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Nu stiu...conditii mai stricte de fabricatie, alte caiete de sarcini...cam aceasi treaba ca la bateriile Rombat, de exemplu.
          E doar o teorie, nu o certitudine.

          Asteptam oamenii care se ocupa cu (,) comercilaizarea pieselor sa confirme sau sa infirme treaba asta. Tot de unii dintre ei am auzit si teoria de mai sus.

          Comment


          • de ce va riscati voi la piese...pe auzite...pe ochi frumosi?!...nu stiu! pt 3 lei economisiti ...faci pagube serioase! la plastice si alte accesorii merge...dar la chestii de motor, sistem de franare, suspensii etc...e un risc major!
            Keep walking...

            Comment


            • Nu ma risc la piese pe auzite , dar totusi e o diferenta maricica intre cele doua filtre ca pret , insa ca si calitate de constructie mi se par la fel , asa ca de ce sa dau 45-50 de lei pe unul care doar scrie pe el "Renault" cand pot lua unul la fel de bun la un pret mai scazut.(Le-am si cantarit ! si surpriza ambele au aceeasi greutate).
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • pai tu nu mai ai sareta in garantie? te lasa astia sa aduci ce vrei?!
                Keep walking...

                Comment


                • Nu e pt masina mea acel filtru .
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • daca tot le ai de tavalit filtrele alea 2, despica-le si studiaza-le hartia filtranta.
                    poate apar diferente sesizabile intre cele 2.

                    Comment


                    • sal

                      Originally posted by popavlm View Post
                      pai am mers pe incredere ca doar pe forum nu se dau tepe, nu am verificat ce era in cutie, si ce dq sa mai fac dupa ce mecanicul l-a aruncat pe cel care a fost montat pe masina? (mentionez ca uleiul l-am schimbat acasa nu la service)...

                      asteptam numele utilizatorului care ti-a dat filtrul contrafacut

                      Comment


                      • Acestea or fi de origine? Mulțumesc.

                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 23 May 2014, 08:08.

                        Comment


                        • .....

                          la prima vedere cred ca ti-ai luat o teapa.
                          etichetele sunt lucioase? asa se pare.
                          la etichetele de origine in zona care scrie reanult group are culoarea maro sidefat si isi schimba culoarea
                          si bieleta de directie are si piulita

                          Comment


                          • ionutz72= dupa ambalaj 100% teapa

                            Comment


                            • Poza e luata din postul 2 al acestui thread. Problema este alta: din descrierea acelui user, la primele 2 poze iti dai seama care este cel original si cel contrafacut. in schimb la a 3 a nu.
                              Din poza pe care am atasat-o eu in postul 110 si care acum este a 3a, cea cu scrisul pe lateral, nu iti dai seama.

                              Hai, la prima m-am prins ca eticheta de pe cutie tre sa fie aurie, la a 2a m-am prinsa ca garnitura este mai etansa fata de sasiul filtrului, dar la a 3 a?
                              Deci, o sa atasez cele 3, dar pe mine ma intereseaza sa stiu din poza 3 care este originalul.
                              Attached Files
                              Last edited by balooo; 23 May 2014, 07:40.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google