Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu le poti pastra, eu am fost lovit de 2 ori, odata m-a oprit politia si a intrat unul in mine.

    Comment


    • Originally posted by Andrei.TMT View Post
      RCA. Am fost lovit la semafor de un adormit.
      Mă așteptam sa le pot păstra.
      cred ca poti sa le pastrezi. intreaba service-ul. mie mi-au dat bara si imi promisesera si capota spate, dar s-au prins ca n-avea mare lucru si ca ar putea lua niste bani.
      cert e ca nu cred ca mi-au pus capota de origine, desi asa jurau.

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        cert e ca nu cred ca mi-au pus capota de origine, desi asa jurau.
        ....de ce?

        Comment


        • e efectiv mai ingusta. raman cam 5-7 mm luft in stanga si vreo 3 mm in dreapta.

          Comment


          • Și la finalul lucrării nu le pot cere facturi doveditoare că piesele sunt de origine?
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              e efectiv mai ingusta. raman cam 5-7 mm luft in stanga si vreo 3 mm in dreapta.
              esti sigur ca nu a fost prost indreptata? si odata cu fusta spate a fugit si din aripi putin? daca ai o curiozitate da bara jos si vezi ce s-a facut dedesubt.
              e posibil ca si balamalele sa fie strambe...

              @Andrei.TMT du-te sa vezi piesele inainte de montaj. stopul are o eticheta in partea de jos pe spate cu un cod de bare si bara are stantat pe interior dacia renault.

              Comment


              • nu a fost indreptata, a fost schimbata. era vorba de capota. si bara a fost schimbata.
                trebuia sa insist sa iau capota mea.
                ma obsedeaza chestia asta. va trebui sa caut ceva la dezmembrari.
                dar vopsirea imi va cam face o gaura...

                Originally posted by Andrei.TMT View Post
                Și la finalul lucrării nu le pot cere facturi doveditoare că piesele sunt de origine?
                poate le poti cere. eu n-am facut-o. eram bucuros ca am scapat repede, accidentul fiind cu un bulgar.
                Last edited by B997NDL; 18 February 2015, 01:42. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Mâine dim sunt programat la service. Revin cu detalii despre piesele comercializate de aceștia (auto k9).
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • @B997NDL - tot cu un "bulgar" am avut si eu o neplacere si tot la Autowab am reparat-o, la recomandarea inspectorului de daune. S-au miscat repede. Usa sofer si aripa, inlocuite si vopsite. Nu am lufturi si vopseaua se prezinta bine pana acum. Sper sa nu am neplaceri pe viitor.
                    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                    Comment


                    • vopseaua era ok, dar de capota nu mai stiu ce sa cred. cam mare diferenta.

                      Comment


                      • Capota de origine am schimbat eu pe CASCO, cazuse ceva pe ea in timpul unei furtuni.
                        S-a potrivit perfect, ca aia veche, fara lufturi suplimentare.
                        Pana si un punct de rugina a aparut la ~ 1 an.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Pana si un punct de rugina a aparut la ~ 1 an.
                          ...de origine, intr-adevar!

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            nu a fost indreptata, a fost schimbata. era vorba de capota. si bara a fost schimbata.
                            trebuia sa insist sa iau capota mea.
                            ma obsedeaza chestia asta. va trebui sa caut ceva la dezmembrari.
                            dar vopsirea imi va cam face o gaura...



                            poate le poti cere. eu n-am facut-o. eram bucuros ca am scapat repede, accidentul fiind cu un bulgar.
                            eu ma refeream la indreptarea celorlalte piese... ca daca a fost atinsa in cur clar a avut si altele indoite...posibil si balamalele

                            Comment


                            • Originally posted by MIHAI C View Post
                              Nu le poti pastra, eu am fost lovit de 2 ori, odata m-a oprit politia si a intrat unul in mine.
                              Salut.
                              Eu am rămas cu cele accidentate pe care le-au reparat şi mi-au dat reperele noi să fac ce vreau cu ele, doar că nevopsite.
                              Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by sorin1983 View Post
                                eu ma refeream la indreptarea celorlalte piese... ca daca a fost atinsa in cur clar a avut si altele indoite...posibil si balamalele
                                n-a fost de indreptat decat panoul spate si podeaua la roata de rezerva.
                                m-a lovit exact pe mijloc in spate. trebuia sa insist sa-mi dea capota.
                                poate pe asta pe care mi-au pus-o o vindeam ieftin. dar ma costa indreptatul si vopsitul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google