zgarieturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Poate ca nu postez unde trebuie dar am o mica prb in leg tot cu vopseaua....Aseara cand am scos masina din parcare am lovit foarte usor cu partea din dreapta a spoiler-ului,exact la coltul unde se imbina spoiler-ul cu farul si cu caroseria.Ideea e ca, colultul spoiler-ului a presat ff putin practic in coltul caroseriei vopseaua pur si simplu decojin-du-se un pic.Mi-e frica sa o las asa desi este practic invizibila paguba , dar imi sta pe creieri .Imi poate sugera cineva ce as putea face sa remediez prb? Cineva mi-a zis sa pun cat de repede posibil putina vaselina peste acel loc sa nu se oxideze, pt ca sincer asta ma doare...sa apara rugina...Orice sfat este bine venit ,scuze de post lung si offtopic ,multumesc.

    Comment


    • #47
      Poti pune vaselina in ideea ca o sa intarzii pana sa ajungi la un service.
      Ce pot sa zic, bine nu e.
      Oricum bafta!

      Comment


      • #48
        Ideea e ca practic punctul de impact este sa zicem de cativa mm si abia se vede dar mie imi sta pe creieri...dc as da cu un strop de vopsea care sa se potriveasca oare as scapa de prb? Sincer nu prea am timp sa bag masina in service acum.Ma gandeam sa vb cu oamenii din service cand o sa ajung pe la ei,in curand, sa-mi fac schimbul de ulei si filtre ,ms pt reply oricum.

        Comment


        • #49
          Am patit-o si eu si mi-a facut-o un prieten.
          A punctat vopsea cu ata.
          A acoperit in intregime dupa care a dat cu putina pasta de lustruit.
          A dat cu pasta dupa ce sa uscat f bine vopseaua.
          Welcome

          Comment


          • #50
            Ok ,ma ajuta sa stiu ca merge si asa ,oricum aveam de gand sa fac asta azi dupa amiaza .Ms Ionut.

            Comment


            • #51
              Pentru putin
              Trebuie ca mai intai sa foloseasca o pasta mai rugoasa dupa care una f fina pentru a lustrui bine zona
              Bafta!

              Comment


              • #52
                Nu o sa ma apuc singur de capu meu ,o sa fac treaba impreuna cu prieten de-al meu tinichigiu deci totul o sa fie Ms si bafta!

                Comment


                • #53
                  Bafta, sper sa iti iasa

                  Comment


                  • #54
                    @Xsander: Chiar daca vopseaua a sarit, nu era neaparat nevoie sa vopsesti iarasi locul, ca nu oxideaza si nu apare rugina, pentru ca mai este spirtz kit-ul, care nu da voie ruginii sa iasa si apei sa ajunga la tabla.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #55
                      Andrei ms mult pt info ,oricum o sa vb si cu tinichigiu si dc se poate face sa arate cat mai bine da ,dc nu o sa o las sa se uite baietii din service.
                      Last edited by Xsander; 15 March 2008, 13:36.

                      Comment


                      • #56
                        Daca o duci in service Dacia, o sa revopseasca toata aripa, mai mult ca sigur.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by andrei View Post
                          Daca o duci in service Dacia, o sa revopseasca toata aripa, mai mult ca sigur.
                          exact!!! Asta am facut si eu numai ca am reparat-o pe casco!! 2 portiere 12 milioane cam scump dar nu-s banii mei

                          Comment


                          • #58
                            Daca ma pun sa vopsesc toata aripa clar ca nu mai fac nimik si o las asa .Daca pot sa ma "inteleg" cu un tinichigiu sa imi rezolve doar locul acela atunci ok, dc nu ,atunci ma descurc si singur

                            Comment


                            • #59
                              Daca e masina mai veche, vopseaua s-a decolorat si daca vopsesti numai zona respectiva se vede diferenta de nuanta.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by andrei View Post
                                Daca e masina mai veche, vopseaua s-a decolorat si daca vopsesti numai zona respectiva se vede diferenta de nuanta.
                                poate sa-i faca nuanta pe calculator dar.....nu-ti garanteaza nimeni ca n-o sa se cunoasca!!!
                                tine-ne la curent cu ce-ai facut si daca a iesit bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google