zgarieturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    La noi nu se foloseste sistemul Ixell in nici jumatate din service-uri, deci ce pretentii sa ai.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #62
      Pentru Iau_swat:codul pentru GRI PERLA:TEO1D/DAC1025.este un "STILOU RETUS"CUMPARAT DIN CARREFOUR cu rezultate exceptionale.Contine 10 ml de vopsea si acopera excelent.Mult 'succesuri!'

      Comment


      • #63
        Salutare. Am si eu o problema si nu prea stiu cum sa o rezolv. Nici nu stiu daca e bine unde postez, dar incerc si eu. Pe capota am niste pete mici. Cei care au vazut pana acum petele au spus ca sunt de la copaci. Pe langa pete mai am si niste zgarieturi (pisici sau binevoitori) mici. Pe usa stanga fata o szarietura de la un bine voitor care a trecut cu ceva pe langa masina si a insemnat-o.
        Chestia este ca masina are ~ 2 luni, deci pot sa spun ca vopseaua este inca cruda. Am tot citit pe forum dar tot nu stiu ce sa fac: polish, ceara (exista si ceara abraziva?)
        La inceput eram convins ca dau polish, acum am inceput sa tind spre ceara.
        NU STIU CE SA FAC!!!!!!!!!!!!!
        Astept un sfat, un nr de telefon de la un meserias care se pricepe la polishat sau la dat ceara, recomandare de un service, orice.
        Cu multumiri anticipate, va urez benzina si drum bun!!!
        sigpic LOGAN -> ABS Plus -> 1.4 -> Albastru
        http://picasaweb.google.com/tudoremanuel/GOLANULMEU#

        Comment


        • #64
          Daca zgarieturile se simt cand dai cu unghia pe ele nu prea ai ce sa le faci mai ales daca se vede chitul, poti incerca incerca cu un polish abraziv dupa cu unul de luciu, creion marker cu vopsea tot se vad din pacate , sa speram ca ies la polishat

          Comment


          • #65
            Ies cu polish, nu cu ceara. Dar trebuie un polish bun, recomand 3M sau Elf.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #66
              Sa aveti grija mare cu gainatii de pe masina!

              Salutare loganisti,

              Pana acum am fost cuminte si am citit majoritatea posturilor voastre de pe site si acum am si eu o problema. Am dus azi masina la spalatorie (o spal cam rar pe la vreo 2-3 luni si nu sunt prea atent cu dejectiile pasarilor de pe masina) si cu tristete am constatat aparitia unei zone de vopsea scorojita pana la grund, incretita de 2/2 cm pe tabla portbagajului (vezi foto), probabil datorata unui gainat neglijat.
              Ce ma sfatuiti sa fac? Polish? Ce produs? Se poate rezolva pe casco asemenea probleme? Masina e un gri comete si mai am inca 1,5 ani pana la expirarea garantiei caroseriei. Acopera garantia astfel de probleme?

              Multumesc pentru raspunsuri.
              Attached Files
              Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

              Comment


              • #67
                Eu mi-am luat pusca si stau la panda(tot din cauza gainatilor de turturele ,,porumbei salbatici")
                de ce sa ma cert cu aia de la casco
                Attached Files

                Comment


                • #68
                  Pai daca a ajuns pana la grund....Doar solutia vopsirii mai ramane.Polisul nu are ce sa faca in situatia asta.Daca era vreo zgarietura gen "fir de par"mai era o speranta cu polish

                  Comment


                  • #69
                    Cum pot sa repar zgarietura asta si cu ce produse ca daca o las asa o sa rugineasca?????????????
                    Attached Files

                    Comment


                    • #70
                      Nimeni nu se gaseste sa imi raspunda?

                      Comment


                      • #71
                        Daca n-a ajuns la tabla nu-i nici un pericol sa ruginesca. De reparat o repari cu un marker corector(cica se gaseste la carefour, dar sa-mi bag piciorul in carefourul din ploiesti ca n-am gasit acolo), lasat sa se usuce si apoi dat cu un polish care reda luciul vopselei.

                        Comment


                        • #72
                          [QUOTE=darksid3;85864]Eu am luat din Vitan, marker facut pe comanda pentru albastru mineral ( 35 ron) de la DuPont!Se prepara pe loc cu conditia sa sti codul de vopsea![/QUOTE

                          Poti sa-mi spui si mie care este codul de culoare pt albastru mineral. Dupa ce ai facut retusul a fost vreo diferenta intre culoarea originala si cea din marker?

                          Mersi!

                          Comment


                          • #73
                            Codul este TERNF si daca sti unde a fost zgarietura se va observa si dupa ce corectezi...Altfel nu se vede!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #74
                              salut am si eu o zgarietura mare de tot pe usa cred k am luat niste boscheti si are si ceva rugina ce iasi putea face polish nu ma tine mult creion sa o vopsesc din nou nu am bani...,pls help...si in spate am lovit ceva de mi-am spart faru si tabla e indoita agatata si a sarit vopseaua cam cat mar costa o fac la un service ?? o sa postez si o poza pls datimi o idee(sunt incepator) )
                              Last edited by kobe456; 18 February 2009, 22:27.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by radu2008 View Post
                                Cum pot sa repar zgarietura asta si cu ce produse ca daca o las asa o sa rugineasca?????????????
                                Eu am vreo 3 zgarieturi dinalea si nu mi-au iesit cu nimic.
                                Eventual incearca un corector care din cate am inteles s-ar gasi in Cora sau Praktiker.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google