zgarieturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    mergi la vreun vecin din parcare si faci schimb de bandou
    PS: sa ii lasi un mesaj de multumesc anticipat )
    sigpic

    Comment


    • #92
      nu fi rau...i nu e frumos
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #93
        @adyxzz:
        In supermarketuri sunt solutii speciale pentru bandouri. Incearca la Carrefour. Am vazut ca au. Sau fa o comanda pe net de la Mafra.
        Bafta!
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • #94
          "Creion" corector albastru mineral

          Salut
          Sper ca am postat unde trebuie.
          Pentru colegii forumisti care au masini albastru mineral, dar nu au pe aproape Carrefour, Auchan, alte magazine mari sau vre-un Targ Vitan
          Am gasit intr-un banal magazin de piese auto, un set de 2 sticlute a cate 8ml(una cu vopsea si una cu lac), produs de Renault in Germania. Vopseaua e identica cu cea originala in proportie de 99,99(9)%.
          Codul este:
          77 11 427 297
          UV 1
          RNF
          Pret=40Roni.....cam mult dar ce nu face omul pentru o zgarietura
          Sper sa va fie de folos.
          Attached Files

          Comment


          • #95
            se gasesc si la reprezentante:http://www.dacia.ro/#/servicii-pentr...tus-dacia.html

            Comment


            • #96
              fratilor ,tocmai am terminat de frecat usile pe partea stinga la mcv; am corectat cu creion corector,si am polisat cu polish.Ce a fost mai usor si mai subtire dintre zgirieturi a iesit ,ce a fost mai adinc nu;dar e de frecat frate,iti trebuie multa bere si rabdare,pentru cine nu fumeaza bineinteles.A iesit aproape bine,o parte din zgirieturi nu se mai vad ,o parte s-au estompat si se vad foarte putin ,iar restul(1), care e mai"batrina" s-a mai subtiat.E bine.

              Comment


              • #97
                am niste zgarieturi pe masina si as vrea sa stiu unde ma uit sa vad codul vopseleii masini

                Comment


                • #98
                  Pe stalpul din dreapta
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    Sau mai pe intelesul tuturor (sper)...
                    Attached Files

                    Comment


                    • ceva mai adanc..

                      Salut, poate ca nu intru in categoria zgarieturilor usoare dar poate pot primi un sfat sau un mic deviz estimativ. Am lasat-o parcata intr-un colt de strada la un prieten si dimineata am gasit o zgariata destul de serios pe aripa spate stanga exact deasupra rotii, si m-am umplut de nervi instant. Nu am casco si nici garantie (e din 2005), daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cam cat m-ar costa reparatia v-as fi recunoscator. Multumesc
                      Attached Files

                      Comment


                      • Un vecin binevoitor. Creedeti ca se ia cu polish?
                        Ce sa cumpar pt a o rezolva personal?
                        Attached Files
                        Last edited by Archangel80; 11 June 2014, 10:34.

                        Comment


                        • Originally posted by Archangel80 View Post
                          Un vecin binevoitor. Creedeti ca se ia cu polish?
                          Probabil se ia cu polish, ceva in genul tau am si eu pe portiera fata dreapta o zgarietura fina pe verticala de aproximativ 5 cm, si inca una fina pe aripa staga fata langa compartimentul motor.

                          Comment


                          • Originally posted by Archangel80 View Post
                            Un vecin binevoitor. Creedeti ca se ia cu polish?
                            Ce sa cumpar pt a o rezolva personal?
                            Se vede grundul, deci un polish nu rezolva problema.

                            Cel mai ieftin ar fi sa cumperi din reprezentanta un creion corector la nuanta, dar rezultatele sunt partiale.

                            Sau nu mai bagi in seama pana se aduna mai multe si apoi sa le rezolvi pe CASCO daca ai.
                            Last edited by mr.K; 11 June 2014, 11:51.

                            Comment


                            • Am fost la reprezentanta. Nu au asa ceva. Tin minte ca pe siteul Dacia erau astfel de corectoare, dar acum nu mai apar.
                              Pe bune daca inteleg o astfel de atitudine. Nu am avut nimic cu nimeni de impartit dintre vecini in ultimi 5 ani. Parcarea se face dupa regulile nescrise, fiecare unde apuca, insa in locurile stabilite. Nu pot sa-mi dau seama ce maimuta a putut face asta. Mi-a mai tras o zgarietura de-a lungul acelei bari de inox portbagaj iar spoilerul spate zgariat in zig zag. Sper sa nu joace X si 0 maine.

                              Comment


                              • Cu creionul corector nu rezolvi mare lucru,zgarietura va aparea dupa 2 spalari cel mult.Cu timpul te vei obisnui cu zgarietura si nu o mai bagi in seama.In aceeasi situatie sunt si eu si nu am rezolvat cu corector.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google