A schimbat careva uleiul la cutia de viteze??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ELF Tranself NFJ 75W80

    4x1l

    intra aprox 3.4l (pana da pe afara pe la busonul de umplere)

    Comment


    • Multumesc !
      http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

      Comment


      • Nici vorba de 3.4litrii!
        Nu stiu de unde are cristi informatia, dar nu e tocmai exacta.

        Teoretic intra 3.1L (scrie la carte), practic e posibil sa nu intre nici 3, sau maxim 3.
        Din experienta (2 schimburi la activ), intra 3L fara 50-100ml.
        Asadar si prin urmare , 3L cumparati sunt suficienti, n-are rost sa dai banii pe 4L.
        Tipul de ulei e cel indicat.

        Comment


        • La mine a intrat ~ 3.7 l noroc ca mai aveam un flacon mai vechi.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • tu n-ai 1.4/1.6 8v...

            Comment


            • Pai nu e tot JH3 ?
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • habar n-am...cert e ca la 1.4/1.6 8v, 3.1L e capacitatea.

                vezi, daca l-au banat pe ainstainu, acu' ne zicea el daca sunt diferite cutiile 1.2/16v fata de 1.4/ 8v.
                Last edited by Kojak; 19 February 2015, 11:28.

                Comment


                • Logan 1.4 are JH1 053, parca, nu JH3.

                  JH3 - modelul(familia) cutiei: cu actionare pe tija si ambreiaj normal.
                  XXX - tipul cutiei; aici apar diferente de rapoarte
                  Decat sa cumperi 3 x1 litri, cumperi in aceeasi bani un bidon de 4 litri si mai vezi tu cat intra si cat ramane.
                  Restul e pentru completare, dar cum probabil nu o sa ai nevoie, ungi lantul la bicicleta, yalele la usi etc.
                  Last edited by mr.K; 19 February 2015, 12:22.

                  Comment


                  • Eu la 1.4 am bagat 3 litri.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • La mine a intrat un pic peste 3 litri, aveam un bidon de 5 litri de Tranself cumparat la oferta (ca sa fie ), si nivelul uleiului ramas era un pic sub 2 litri, dar nu cu mult.

                      Comment


                      • N-are rost sa ia bidon de 4L.
                        3 x 1L sunt suficienti, chiar daca intra o idee peste 3, sa zicem, crezi ca cateva zeci de ml conteaza?
                        Eu de 2 ori l-am schimbat pana acum, in locuri diferite si de fiecare data mi-au intrat putin sub 3L, (maxim 100ml).

                        Comment


                        • Totul tine de pret.
                          Daca 3 bidoane de 1 litru costa cam cat un bidon 4 litri, sa-nteleg ca tu cumperi 3 x1L.
                          Eu as cumpara bidonul de 4 litri.

                          Asa si la Mobil1 0w40, 1 litru = 50 lei, un bidon de 4 litri= 165 lei, normal ca pentru 15 lei in plus prefer 4 litri.

                          Comment


                          • Unde gasesti Tranself la bidon de 4l ?
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • @mr.K
                              mah io mobilu 1 l-am luat in mod exceptional cu 28 lei bidonu' de-un litru...mai ieftin de atat mai rar chiar si daca cumperi bidon de 4L, cam de oriunde.
                              dar, in principiu, ai dreptate.

                              Comment


                              • Unde gasesti Tranself la bidon de 4l ?
                                Cand am schimbat eu oloiu prin 2010 era de 1 litru, 4 litri si de 5 litri. Nu mai sunt bidoane mari?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google