deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mi-am pus 2 telescoape care au deschise 30cm și 100N. Am filmat cu un telefon prost...scuze de calitatea imaginii.
    sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

    Comment


    • Salut, eu mi am pus o alarma Wintec cu pager, si folosesc si cheia , pt portbagaj merge actuator de la o inchidere centralizata, sa zicem pilot sau mega drive , inca nu am avut probleme , sa batem iin lemn . Am tras fir de la usa din fata, iar masa de pe caroserie. A suferit portbagajul, 2 gauri in rest fara victime.

      Comment


      • week-endul trecut am reusit si eu.am legat un releu de far la circuitul de dechidere portbagaj.Merge suuper.cand am timp am sa pun un filmulet.mentionez ca eu am si un buton in masina de unde pot deschide portbagajul.in rest e incuiat.chiar daca deblochez usile portbagajul e blocat.am scos tija de la actuatorul de pe portbagaj.
        :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

        Comment


        • Voi de unde ati luat (+) la actuatorul suplimentar? eu am luat de la becul portbagajului si am observat ca (-) scade in intensitate cand se stinge lumina nu (+) cum ma asteptam
          sigpic

          Comment


          • Da, comanda de iluminat interior este pe plus permanent protejat (si temporizat) prin calculator, dar comanda este data pe minus. Nu faceti greseala sa legati la masa nici unul din firele de minus de la iluminat ca o sa ramana lumina aprinsa in interior timp de 20 minute (parca), pana cand este oprit din UCH si plusul "permanent".

            PS. Stiu asta din experienta . Am patit-o cu o lampa suplimentara la portbagaj, care prin intermediul surubului am reusit sa leg minusul luminii la tabla.... si nu stiam de ce nu se mai stinge lumina .


            On topic: plusul permanent pentru deschidere portbagaj l-am tras din panoul de sigurante, DUPA o siguranta, dar nu mai stiu exact care....
            GL-22-TOF

            Comment


            • Eu am luat plusul de la firul care duce la bricheta.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by mike26ro View Post
                si la mine chinuiala a dat roade :
                2 telescoape de mobila, de 100N si un arc destins si tensionat la capete. Toata treaba 30 ron
                ce ai facut la arcul din dreapta?are ceva alb pe el?
                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                vand lampa adaptabila la torpedo

                Comment


                • scheme de montaj ceva care aveti sa mi trimiteti si mie

                  Comment


                  • care ma ajutati si pe mine cu montatu prin bucuresti hai ca sunteti multi dau o bere doua trei

                    Comment


                    • alexutzzu...mergi la intalnirle loganistilor din Bucuresti si mai mult ca sigur vei gasi pe cineva care sa te ajute.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by valeriuciprian View Post
                        Pune-l fara grija si eu am tot de breack montat si e perfect referitor la duritatea la comprimare.M-am impotmolit in schimb la actuator
                        care stie de unde vreau sa cumpar si eu telescop k sa pun la portbagaj la logan am facut deschiderea la buton si vreau k sa mi se si ridice sus dar nusth de unde pot cumpara telescop pt masina

                        Comment


                        • grutzz...telescopul il cumperi de la un magazin cu piese auto...nu stiu nici un magazin din targu Jiu ca ti-as recomanda...sau poti face cum am facut eu....detensionezi arcurile si le strangi inapoi cu niste "soricei"...cauta in acest topic (,) ca am explicat cum se face.
                          sigpic

                          Comment


                          • telescoape merg si cele de break mi am montat eu 15 lei telescopu

                            Comment


                            • salut. vreau si eu sa imi montez pe logan, deschiderea portbagajului din cheie(tip briceag). masina mea este modelul ambiance si are buton pt deschis portbagajul nu ca celelalte adik tip yala. se poate sa imi montez? ms

                              Comment


                              • De unde trag un + sa sa imi fac deschiderea pt portbagaj?trebuie si siguranta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google