deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sanderizer...de ce sa nu mearga?Trebuie vazut la fata locului...eu la masina de la munca am asa ceva...daca ai rabdare pana se incalzezte vremea o sa fac o poza la actuatorul din fabrica.
    sigpic

    Comment


    • )scuze...eu nu am facut la sandero.....pesupun ca ar merge si acoolo facut ...
      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
      sigpic

      Comment


      • Da,sunt sigur ca se poate monta si pe sandero,nu asta e problema.Ma intreb insa,daca acel actuator poate sa ridice greutatea hayonului (nici macar nu stiu daca asta intra in rolul lui).La logan e simplu,ai arcuri,putine reglaje de facut,capota se ridica singura.La Sandero trebuie sa ridic cam pana la jumatate,dupa care se duce din telescoape mai departe.Asta ma intereseaza. La multi ani!

        Comment


        • rolul actuatorului nu e sa ridice hayonul...ci sa actioneze tija de deschidere...deci doar il va deschide...nu il va si ridica...pt asta trebuiesc puse telescoape suplimentare...
          Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
          sigpic

          Comment


          • Ok,mersi de raspuns.Nu face atat,cat sa merite investitia.

            Comment


            • investitia inseamna 2 sicle de suc...e cam 10 lei un actuator...deci nu e cine stie ce investitie
              Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
              sigpic

              Comment


              • investitia este mica dar efectul e mare
                sigpic #

                Comment


                • Nu-i vorba doar de actuator,ci si de telescoape suplimentare,si cine stie inca ce...nemaivorbind de cineva priceput care s-o si monteze...deci daca ma rezolvati cu doar 2 sticle de suc,fac cinste cu o lada de bere

                  Comment


                  • sal am si eu o intrebare...cat ma costa sa fac sa se deschida portbagajul din buton din interior
                    si unde pot sa fac treaba asta?

                    Comment


                    • materialele costa max 15-20 lei..
                      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                      sigpic

                      Comment


                      • sal. unde pot sa fac sa se deschida portbagajul din buton din interior de la sofer ...si cat ma costa? ma puteti ajuta?

                        si unde pot sa fac asta? nu am alarma dar am inchidere centralizata...
                        Last edited by silentstyle; 10 January 2011, 01:25. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Salut.Am alarma hornet si am pe telecomanda trei butoane unul fiind AUX.intrebarea ar fi cum fac sa folosesc butonul sa deschid portbagajul?

                          Comment


                          • vezi care e firul care trimite semnalul auxiliar si il legi la un actuator suplimentar in portbagaj ..si gata
                            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                            sigpic

                            Comment


                            • ma puteti ajuta cu asta?

                              chellu stii ceva....daca ma poti ajuta cu intrebarile de mai sus?

                              sa inteleg ca nu stiti unde trebuie sa ma duc?

                              oricine imi da un sfat e bine primit...va salut...
                              Last edited by silentstyle; 10 January 2011, 01:50. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • eu nus din bucuresti...ca te ajutam....
                                -costa max 20 lei piesele dupa cum am spus...te legi de la un plus permanent d la uch si montezi un actuator suplimentar in portbagaj...
                                -ni stiu unde sa itizic sa te duci sa il faci.
                                Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google