deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by silentstyle View Post
    sal am si eu o intrebare...cat ma costa sa fac sa se deschida portbagajul din buton din interior
    si unde pot sa fac treaba asta?
    Mergi la intalnirile colegilor tai din Bucuresti si mai mult ca sigur vei da de cineva care se pricepe la asa ceva.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by silentstyle View Post
      ma puteti ajuta cu asta?

      chellu stii ceva....daca ma poti ajuta cu intrebarile de mai sus?

      sa inteleg ca nu stiti unde trebuie sa ma duc?

      oricine imi da un sfat e bine primit...va salut...
      Vorbeste cu SanduGolanu sau cos_min_i, ei se ocupa !
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • cat ma costa sa fac sa se deschida portbagajul din buton de la sofer

        stiti cumva cat costa sa ii pun la logan lambodors?
        Last edited by silentstyle; 10 January 2011, 15:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • As vrea sa imi pun si eu un buton in interiorul masinii ca sa deschid portbagajul fara sa ma mai folosesc de pager-ul de la alarma.
          Stiti cumva prin Brasov cam pe unde as putea sa merg sa fac operatiunea asta si cam la ce pret s-ar ridica toata investitia?
          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
          My ride

          Comment


          • Se poate face un montaj care la a doua apasare pe deblocare pe butonul de pe consola centrala sa descuie portbagajul. Schema e simpla si fiabila. Actioneaza si la a doua apasare a butonului de deschidere de pe cheie. Nu sunt eu autorul schemei.
            Attached Files
            Last edited by Fratello; 10 January 2011, 19:21.
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • Apai la cata electronica stiu eu...
              Si oricum nu prea as vrea sa ma bag peste inchiderea centralizata sau peste butoanele de pe consola,mi-ar placea mai mult sa pun un buton separat.
              Plus de asta,usile mi se blocheaza cand pun contactul si imi e sa nu influenteze cumva treaba cu portbagajul,asta daca as face legatura cu butonul de blocare/deblocare usi.
              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
              My ride

              Comment


              • Schema pusa mai sus e ok, functioneaza impecabil si e usor de facut si montat.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Si se poate face si pt un buton separat?
                  Pt ca din cate am mai citit pe forum,pt buton separat imi trebuie si un releu(nu stiu daca pe schema e,pt ca,repet,nu ma pricep....Rel 1 si Rel 2 reprezinta releele?)
                  Ce fel de releu mi-ar trebui?
                  Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                  My ride

                  Comment


                  • Cu buton separat e foarte simplu, nu ai nevoie decat de 1 actuator, 1 releu, 1 dioda 1N4007, 1 buton, cam 4 m. de cablu multifilar.
                    Sau apelezi la un "cunoscator" si faci montajul prezentat sau deschidere din cheie sau deschidere din telecomanda sau... Daca nu te pricepi chiar deloc, renunta ! Parerea mea...
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Originally posted by valeriuciprian View Post
                      Solano...Bun venit pe forum...Am rugamintea sa ti cont de urmatoarele sfaturi...
                      1-nu mai posta consecutiv...Ai 10 minute sa editezi mesajul.
                      si
                      2- nu mai scrie cu limbaj mirc...Nu suntem pe messenger.

                      Referitor la modificarea facuta de tine...
                      Ai inlocuit de tot arcurile de la capota si ai folosit telescoape?
                      Ce fel de telescoape?
                      Pune niste poze te rog.



                      valeriu , da-mi te rog si mie un pm cu tot ce necesita pentru deschiderea porbagajului dintr-un buton pe care sa il fixez in interiorul masinii .. + telescoape ... din cate am citit sunt cele de pe brack ....dacia. nu sunt un pricepul in de astea , dar vreau sa incerc .. merci mult .. stima si bine v-am gasit

                      Comment


                      • sunt foarte lungi cele de break si iese tiganeala,iti trebuie telescoape de 23 cm lungime
                        eu am pus unu de octavia

                        Comment


                        • Originally posted by Fratello View Post
                          Cu buton separat e foarte simplu, nu ai nevoie decat de 1 actuator, 1 releu, 1 dioda 1N4007, 1 buton, cam 4 m. de cablu multifilar.
                          Sau apelezi la un "cunoscator" si faci montajul prezentat sau deschidere din cheie sau deschidere din telecomanda sau... Daca nu te pricepi chiar deloc, renunta ! Parerea mea...
                          Pai ma gandesc ca actuator am deja din moment ce pot sa deschid portbagajul cu ajutorul pager-ului de la alarma.Apas butonu si se deshide portbagajul.
                          Dar mi-ar fi mai utila sa fac operatiunea asta din interiorul masinii.
                          De renuntat nu renunt-la idee-eu de unul singur nu ma bag sa fac imbunatatirea asta.(modelul masinii este ph1,fara buton la portbagaj)
                          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                          My ride

                          Comment


                          • cine ma ajuta cu o shema electrica al circuitul asta
                            Ms mult pentru ajutor

                            Comment


                            • "Taticu" lui, adica ciprishor
                              ECUFix
                              Please don't visit my homepage!

                              Comment


                              • si oare taticul lui m-ar ajuta si pe mine cu o schema?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google