deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am pus actuatorul, am facut cablarea dar problema e ca nu stiu cum se face deschiderea din cheie (inchiderea centralizata)..mai trebuie vreun modul ceva sau se leaga direct la uch??Mentionez ca masina este fabricatie martie 2010 laureate.
    Stie cineva cum se face? Multumesc

    Comment


    • da,mai trebiue un modul,vorbeste cu cipisor ca are el.
      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
      sigpic

      Comment


      • Ce nickname are? Ca cipisor nu gasesc pe forum?

        Comment


        • Tel: 0726295488 - Ciprian
          E-Mail: ciprian_agache@yahoo.com

          www.imbunatatiri-logan.tk - site-ul lui
          Last edited by chelull; 21 August 2011, 15:58. Reason: Automerged Doublepost
          Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
          sigpic

          Comment


          • Multumesc frumos

            Comment


            • Daca leg actuatorul la butonul de deschidere usi de la bord direct sa mi se deschida la prima apasare mai am nevoie de altceva?

              Masina e model ambiance 2005 si are deschidere doar din cheie fara telecomanda!

              Comment


              • Mai ai nevoie de un releu. Curentul e prea mare sa-l pui actuatorul direct pe buton.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Si de ce releu as avea nevoie?

                  Comment


                  • Salutare.
                    Intreb si eu, ca un total necunoscator, fara sa modofic/adaug tije, amortizoare si alte artificii, pot deschide portbagajul din telecomanda la alarma? Nu ma intereseaza sa sara 2 metri capota sau alte chestii de genu, pur si simplu o modaliate de a deschide portbagajul pentru ca vreau sa scot toate incuietorile de pe masina. Din pacare, pentru mine desigur, maine o bag in service pentru mici modificari si o parte din incuietori vor zbura de maine, asa ca daca se gaseste cineva sa-mi spuna daca e posibil pana maine, as aprecia enorm.
                    Somebody stop me, I'm outta control please
                    before I do autopsies on these MC's

                    Comment


                    • .

                      Originally posted by Narcisuc20 View Post
                      Daca leg actuatorul la butonul de deschidere usi de la bord direct sa mi se deschida la prima apasare mai am nevoie de altceva?

                      Masina e model ambiance 2005 si are deschidere doar din cheie fara telecomanda!
                      La modelul din 2005 se poate aloca cheie cu telecomanda,ca la modelele superioare si se activeaza din UCH functia pentru deschiderea portbagajului.Iesirea pentru portbagaj e pe UCH la pinul B1(mufa alba).La prima apasare pe butonul DESCHIS al telecomenzii se vor deschide usile,iar la a doua portbagajul.Din interior se deschide de pe butonul de centralizata,tot prin apasare pe deschis.

                      Originally posted by Spliff View Post
                      Salutare.
                      Intreb si eu, ca un total necunoscator, fara sa modofic/adaug tije, amortizoare si alte artificii, pot deschide portbagajul din telecomanda la alarma? Nu ma intereseaza sa sara 2 metri capota sau alte chestii de genu, pur si simplu o modaliate de a deschide portbagajul pentru ca vreau sa scot toate incuietorile de pe masina. Din pacare, pentru mine desigur, maine o bag in service pentru mici modificari si o parte din incuietori vor zbura de maine, asa ca daca se gaseste cineva sa-mi spuna daca e posibil pana maine, as aprecia enorm.
                      E foarte posibil sa ai fir de comanda pentru portbagaj pe cablajul alarmei.
                      Last edited by huffy; 30 October 2011, 23:56.
                      Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                      Comment


                      • am instalat si eu un acuator la portbagaj am tras fir pana la un buton montat sub reglajul farurilor. problema e ca am tras curent de la casetofon pe care am pus o siguranta, mai trebuie si altceva sa nu se intample ceva?

                        Comment


                        • Da, sa muti firul de alimentare legat de casetofon pe siguranta de la inchiderea centralizata. Si sa pui un releu, altfel butonul se arde relativ repede.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • Am alarma instalata si are posibilitatea de a trage un fir pentru deschidere portbagaj (actionare prin telecomanda).
                            Intrebarea este daca trebuie vreun releu intre centrala alarmei si actuator sau il pot lega direct la actuator?

                            Multumesc!

                            Si inca o intrebare: a incercat cineva a instaleze si incuiere/desuiere + deschidere portbagaj cu aun singur actuator?
                            Si daca da cum a reusit?
                            Last edited by iulyfigm; 22 January 2012, 15:35. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • E de preferat sa pui releu. Foarte rar sunt alarme care au releu pentru canal auxiliar incorporat.
                              Nu ai cum sa faci incuiere.descuiere si deschidere din acelasi actuator. Doar modelele vechi (2004 - 2006) necesita un singur actuator pentru deschidere deoarece la aceste modele portbagajul este tot timpul incuiat.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • Alarma mea avea relea si siguranta pe iesire... ca prima data am pus releul, dupa aia am vazut ca este siguranta...dar e bine sa pui releu daca nu stii sigur, sau sa vezi specificatiile din carte(cat poate suporta alarma, ce consum are motorasul...)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google