deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • imi poate da si mie cineva niste sfaturi pentru deschiderea portbagajului din telecomanda (unde trebuie legat actuatoru, cum activez functia pentru telecomanda si butonul de deschidere), mentionez ca actuatorul este fixat cu aceea tija, si am montat un telesop de Dacia Nova care isi face foarte bine treaba, doar ca se inchide mai greu
    "PH-66-SIX"
    Dacia Golan 1.4

    Comment


    • ce am facut eu se ridica lin exact ce vroiam am si un filmulet dar nu stiu sa-l postez daca ma ajuta careva...
      Attached Files
      live to ride

      Comment


      • am revenit si cu filmuletul
        live to ride

        Comment


        • Are cineva telescop de 55 cm la portbagaj ? Mi-am cumparat unul de 55 si nu am putut sa-l montez sub nicio forma Daca cineva si-a montat de 55 il rog sa-mi dea si mie poze cu el pe masina sa vad cum l-a pozitionat, sau sa-mi explice unde trebuie pus.
          Multumesc anticipat
          sigpic

          Comment


          • monteaza cineva asa ceva contra cost in braila ?
            Vand toba sport/subwoofer+statie/senzori de parcare si altele
            http://www.loganclub.ro/forum/showpo...56&postcount=1

            Comment


            • am revenit si eu cu poze, doar ca am schimbat telescopul de nova cu unul de mobila ca se inchidea greu, si am reusit si cu deschiderea din telecomanda, doar ca se deschide din prima apasare, daca imi poate da cineva cateva indicatii sa se descida din a doua apasare este bine venit

              Attached Files
              "PH-66-SIX"
              Dacia Golan 1.4

              Comment


              • telescopul(amortizorul)pentru ridicarea portbagajului lin si frumos este ok sa aibe 51 cm deschis si 250 N ? sau alte caracteristici? multumesc
                sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ght=ride+grecu
                Simply Stance

                Comment


                • am si eu o problema...mi-am pus deschidere din alarma pt portbagaj, dar cand actionez butonul se ridica putin de tot...doar cat sa se deblocheze....ce pot sa fac sa se deschida mai mult??? trebuie sa modific arcurile?:P

                  Comment


                  • Nu poti face singur nimic daca nu citesti acest topic, vizionezi pozele si filmuletele puse.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by bursucu_89 View Post
                      am si eu o problema...mi-am pus deschidere din alarma pt portbagaj, dar cand actionez butonul se ridica putin de tot...doar cat sa se deblocheze....ce pot sa fac sa se deschida mai mult??? trebuie sa modific arcurile?:P
                      eu am prins cateva spire cu un colier de plastic si astfel am tensionat arcurile...
                      My ride

                      Comment


                      • vreausi eu sa-mi montez deschidere electrica la portbagaj mentionez am model fara buton la portbagaj si este incomod

                        Comment


                        • pai ia-ti un actuator 2 metri de cablu si apuca-te de treaba vezi ca gasesti actuator la baietii de pe forum...
                          My ride

                          Comment


                          • la capota nu are nici un farmec, nu e nici practic

                            Comment


                            • eu am un sg arc tensionat cam pe la 7-8 spire si asa se deschide si fara telescoape

                              Comment


                              • Actuator si fire dar unde asesc cum si unde se leaga sa se actioneze dn telecomanda??..si mai trebuie alta modificare?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google