deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deschidere portbagaj din telecomanda

    Vreau sa imi fac deschiderea portbagajului din telecomanda alarmei la masina dar exista o problema,eu am modelul de portbagaj cu buton si are diferit mecanismul.
    aseara am incercat sa vad daca se poate monta un actuator si nu intra de nici un fel pe acolo , mai am un electromagnet care iar nu am putut sa fac nimic cu el din cauza ca la mine trebuie tija aia impinsa iar electromagnetul decat trage.

    dar am vazut actuatorul care blocheaza si deblocheaza butonul de deschidere ca este mult mai mic si ar merge bagat pe acolo, dar de unde fac rost de unul?.
    A facut careva treaba asta la modelul nou de portbagaj si daca da cum?
    Captain of the black pearl

  • #2
    se poate , am eu cu buton din ala dar nu stiu cum e facut o sa cobor sa fac poze sa vezi
    Degeaba gandesti daca esti prost!

    Comment


    • #3
      Eu cred ca cel mai simplu e sa desfaci actualele cabluri care realizeaza descuierea portbagajului si sa tragi un nou circuit similar, cu buton si alimentare de undeva de la sigurante... solutia mai complicata ar fi sa cauti sub bord corespondenta cablurilor de la actuatorul din portbagaj... dar ma tem ca acestea se unesc pe traseu cu cele de la actuatoarele usilor...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Originally posted by andrei View Post
        Eu cred ca cel mai simplu e sa desfaci actualele cabluri care realizeaza descuierea portbagajului si sa tragi un nou circuit similar, cu buton si alimentare de undeva de la sigurante... solutia mai complicata ar fi sa cauti sub bord corespondenta cablurilor de la actuatorul din portbagaj... dar ma tem ca acestea se unesc pe traseu cu cele de la actuatoarele usilor...
        am inteles ce vrei sa zici dar eu vreau sa pastrez si inchiderea centralizata.
        Captain of the black pearl

        Comment


        • #5
          E ceva mai compicat dar nu e imposibil de realizat.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            am vazut la o cunostinta asa ceva . avea un butonas pe sub volan si de acolo deschidea portbagajul . La pitesti la un serrvice a facut operatiunea 50 RONi
            sigpic

            Comment


            • #7
              Pai se poate face foarte usor asta, chiar am si o schema, dar pentru varianta cu buton la portbagaj (colectia 2) e mai greu de realizat.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                pai da de colectia 1 povesteam . uitasem sa precizez
                sigpic

                Comment


                • #9
                  dar si-a pus cineva ''amortizoare'' la capota si portbagaj?gen masinile mai scumpe?sa nu mai stau cu frica ca loveste capota portbagajului luneta si sa nu mai pun tija aia la capota.
                  sigpic........restul e NoSpeedLimit

                  Comment


                  • #10
                    e cienva care sia pus la portbagaj e chiar de aici de pe forum , misu parca... si cand deschide portbagaju din telecomanda sare in sus

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Mi-am si eu amortizor la portbagaj cu ajutoaru lui MISU o sa postez un filmulet curand chiar azi daca reusesc .De lovit nu loveste luneta ca am scos un arc cu ambele arcuri se ridica mult prea repede.

                      Comment


                      • #12
                        @gigi-kent: aici am pus filmuletu si niste poze
                        ...de doi lei :p

                        Comment


                        • #13
                          La capota e mai greu de pus, daca nu chiar imposibil. Trebuie sa fie un loc sa intre amortizorul, dar lipseste...
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Ideea cu amortizor la portbagaj este excelenta,care sunt costurile?Se realizeaza greu?Multumesc
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by mishu_wrc View Post
                              @gigi-kent: aici am pus filmuletu si niste poze
                              http://www.loganclub.ro/forum/mishu_...nu-t207p3.html


                              merci pentru filmulet il mai vazusem dar nu stiam de unde sa il iau.pentru capota ai incercat?
                              sigpic........restul e NoSpeedLimit

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google