Antigelul din bol ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E normal sa fie mai verziu, antigelul din motor este invechit si isi pierde din culoarea intensa.
    No, apoi blana
    Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
    ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

    Comment


    • Sal tuturor.Azi am achizitionat si eu antigel glaceol rx tip D si nu sunt sigur de originalitatea lui.Intrebarea mea ar fi daca conteaza foarte mult treaba asta.Din cate am citit pe bidon are sigla dacia si scrie glaceol rx tip D.Antigelul este verde la culoare si este concentrat(cel putin asa scrie pe bidon).Si ii spun bidon deoarece seamana foarte bine la forma cu unul de ulei de motor.Si inca o informatie as mai dori.Care este concentratia pe care tre s-o pun in vas? Multumesc
      Am uitat sa va spun k m-a costat 22 ron antigelul +1 L apa distilata achizitionate de pe Colentina.



      Nu mai posta consecutiv ai 10 minute ca sa iti editezi mesajul.
      Last edited by valeriuciprian; 19 November 2008, 13:51.
      :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

      Comment


      • Trebuie diluat 1/1 cu apa. Si daca scrie Glaceol e original.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Am pus si eu zilele acestea completare de antigel, cumparat din iasi,24 de lei, si diluat 50% cu apa distilata.Nu de alta dar eram pe minim, si are deja 3 ani si vreo 6 luni.Pe carnetul de intretinere scrie 4 ani sau 90 de mii de km.

          Comment


          • Mersik Andrei
            :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

            Comment


            • De unde pot achizitiona si eu antigelu? si ce anume trebuie denumiri sau.Merci
              sigpic

              Comment


              • Cum de unde ? De la Dacia.

                Revin cu o rectificare, m-am uitat la antigel, e galben/galbui si la mine :| ...Scuze.
                Ce mi-a ramas mie in minte a fost bidonul din care am completat, eticheta era albastra (bidon de antigel luat de la reprez Dacia).

                Comment


                • Cit e pretu la dacia?si daca nu se poate inlocui cu altu de acelasi tip or something
                  sigpic

                  Comment


                  • Salutare!Cati litrii de lichid de racire intra in sistem?
                    Losers in the mirrors are closer than they appear!

                    Comment


                    • @boris: E in jur de 20-25 lei/litru si trebuie luat Glaceol RX tip D, e cel mai bun.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Nu stie nimeni cat lichid de racire intra in motor la logan?
                        Losers in the mirrors are closer than they appear!

                        Comment


                        • Este de 5.7 L volumul circuitului de racire
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • Mai exact, 5,45 l.
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • Mersi mult!
                              Losers in the mirrors are closer than they appear!

                              Comment


                              • Am si eu o intrebare: Eu am masina de 2 ani, nu am completat deloc cu antigel, nu a fost nevoie, nici acum nu e...Dar ma gandesc oare nu sa slabit concentratia aia de antigel dupa 2 ani? Trebuie sa mai pun putin antigel? Nivelul e undeva pe la mijloc, intre linii...
                                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google