Sonda de marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da eu ce sa mai zic baieti, la mine numai merge de 2 ani si masina a iesit de mult din garantie, da sincer nici nu ma gandesc sa o schimb, pentru ca nu sunt bani

    Comment


    • De cateva zile decand s-a facut frig afara am probleme cu sonda in cauza, mai exact se aprinde numai cand se incalzeste bine otomobilu' si alteori cu intarziere de cateva secunde si de cele mai multe ori deloc ! ! ! Am verificat mufa din tripla si e ok . Pozitia merge , stopul si avariile in schimb "ochiul alb " nu . Atunci cand nu merge defapt merge dar nu instant ci dupa aproximativ 2 min .
      Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

      Comment


      • sonda noua plus ulei schimbat la cutie ca sigur e cu impuritati in el

        Comment


        • Polizoru' are 4 ani fara 2 zile si 85000km, foarte posibil ca uleiul din cutie sa fie uzat "moral" . Oricum la 100000km il schimb si nu cred ca la schimbarea sondei se pierde mult ulei .
          Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

          Comment


          • are cineva idee cat costa sonda asta?si uleiul din cutie?

            Comment


            • am auzit pe un mecanic,ca nu e asa bine sa schimbam uleiu din cutie,de ce???

              Comment


              • da ce crezi ca se intampla daca pui ulei nou in cutie macar la 100mii km daca la 60mii nu vrei sal schimbi? zice cutia MERSI

                Comment


                • nustiu de ce,deaia am si intrebat...

                  Comment


                  • daca ai peste 60mii km schimbal fara probleme ca nu are nimic iei 4 litri--75w80

                    Comment


                    • si ce pret ajunge schimbu de ulei la cutie???ma nenorocit masina asta de bani...

                      Comment


                      • asta e mai greu de spus ca difera pretul uleiului de la un producator la altu si mai mult de 50 de roni nu cred ca iti ia mecanicu sa til schimbe,cu toate ca poti sal schimbi si singurel

                        Comment


                        • il schimb singur numai dau bani la alti....

                          Comment


                          • Elf Tranself NFJ 75W80 4L - 120lei

                            "sonda care aprinde becul din ochiul alb care se gaseste in tripla dreapta-jos" - 64/90/120 lei Fae/Facet/Renault
                            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                            Comment


                            • Revin cu cateva detalii : nu am schimbat sonda din comoditate , am scos mufa am curatat , am "bagat" mufa si surpriza merge !!! dar daca misc putin de schimbator dreapta-spate se aprinde/stinge iar in momentul cand nu se aprinde, daca misc de schimbator dreapta -spate pe pozitia marsarier merge ,daca iau mana dp schimbator tot in marsarier nu mai merge
                              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                              Comment


                              • eu am schimbat sonda cand masina avea 1 an jumate pe garantie.acum cand masina are 4 ani,surpriza,iar nu mai merge sonda,asa ca va trebui sa o schimb din nou.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google