Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La banii astia sunt bune si cele fabricate acum 2 ani.

    Comment


    • Eu cred ca sint mai bune , asa cum afirmati , dar totusi nu inteleg de ce nu oferiti ceva amanunte , pentru diverse situatii .
      Pe mine ma irita ca lateral sint parca mai subtiri .

      Comment


      • Eu am de iarna Kleber Hrislap HP2. Tot asa, au flancul mai subtire si nu e nicio problema. Nu te teme, flancul e testat sa reziste la forte mai mari decat alea cu care te vei intalni cat mergi cu masina.

        Comment


        • pana la prima bordura din pct meu d evedere, g-grip nu se apropie de ce-a fost odata g-force de la bfg. eu am bfg, dar urmatoarele gume sigur nu vor mai fi de la ei.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • nu am inteles nimic ; poate detaliezi .

            Comment


            • acum 4 ani am avut ge-force profiler2, 195/50R15. au fost bune, atat pe ploaie cat si pe uscat. acum am unele, inlocuitoarele de g-force. g-grip, parca, nu mai stiu si nici nu ma duc la ora asta sa le verific , niste gume medii, bunicele pe ploaie, dar pe uscat parca nu mai stau ca vechiul profiler2. ori am imbatranit eu prea mult, ori gumele astea nu mai sunt asa reusite. nu-mi mai ies virajele cu viteza profilerului, in plus, sapt trecuta cand ma intorceam de la arad, am prins o balta la un semafor, vreausa spun si crede-ma ca nu mint, pana inclusiv in treapta a 4-a a patinat cacatul ala de guma. in tr3 am lasat complet gazul o secunda, sa se potoleasca rotile, cand am pus pedala in podea, au inceput din nou sa suiere. la 2000-2500rpm, 16v n-are cuplu nici cat 1.5dci de 65 de cai si invartea rotile ca nebunu'. n-am patit in viata mea sa nu plec din balta, sa am 90km/h pe bord si masina sa mearga cu 10-20km/h. poate sunt subiectiv, dar mie mi-au pus capac la faza aia. acu' 10 ani, aveam o dacie 1300. pe-atunci lucram la conti si mi-am pus uniroyal-uri pe joanghina aia. asa gume ca alea, pe 5 masini cate am schimbat de-atunci, eu n-am mai pupat. si n-am avut nici o data gume "petarde" pe masina, nu prea m-am uitat la bani cand a fost vorba de gume.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • @seba , sa inteleg ca bfgoodrich g-grip go le socotesti rele ? mai rele ca barum ? ; am zis: problema mea este ce aleg intre barum si bfgoodrich , cam asa am inteles .

                Acuma de , pe mine daca ma intreaba cineva despre actualele mele gume , pot sa povestesc in amanunt , pe capitole ; pe aici , vad ca se foloseste ideia " stiu eu ca sint bune " sau "stiu eu ca sint rele"

                Comment


                • nu vreau sa zic ca bfg sunt mai slabe decat barum, cel putin daca vorbim de barum brillantis. de brillantis2 sau bravuris nu stiu, ca nu m-a interesat. eu as pune uniroyal, conti sport contact sau michelin pilot exalto pe masina. poate si-un bridgestone. in rest, nu vreau sa aud de energy e3a, ecocontact3, brillantis (cum ziceam mai devreme) sau urmasul lui profiler de la bfg. am avut impresia mereu ca bfg sunt peste barum si la prestatii si la pret, iar rezultatele testelor au confirmat asta. clar, sunt mai bune bfg. ziceam doar ca pe mine nu mai satisfac. de barum nici n-are rost sa discutam.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • daca ai de ales intre barum brillantis si BFG, alegere BFG ori de care ar fi

                    Comment


                    • Va salut ! Doresc si eu o recomandare pentru cauciucuri de marimea 195/55 R15 !Doresc sa cumpar 2 noi pe fata si 2 sh-uri mai bune pe spate .Caut sa fie pana in 350ron /cauciuc .Din ce am cautat am gasit :
                      Tigar cu protectie janta- 275 Ron
                      Kleber - 294 Ron
                      G-grip- 320-350 Ron
                      Continental Premiu contact2 - 320 Ron
                      DUNLOP SP Sport 01 -340 Ron

                      Daca stiti si alte oferte-recomandari va rog sa le spuneti !

                      DUNLOP SP SPORT FAST RESPONSE 195/55 R15 85 H - 270Ron

                      ultimul e gresit...e un cauciuc orfan ..
                      Last edited by dany_6900; 2 April 2012, 17:29. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • DUNLOP SP Sport 01 din prima, incearca si pe la METRO

                        Comment


                        • Maine vreau sa ma duc sa ma uit daca mai gasesc ceva ca pana pe 4 aprilie se returneaza TVA-ul !
                          Dunlop Sport 01 l-am gasit pe anvelope.ro ,in rest de la 400 Ron ...! Sper sa fie de incredere !Mai astept pana maine sa ma hotarasc !

                          Comment


                          • ai mai intrebat si pe celalat thread, nu uita si de conti. nu vorbim de eco contact, ci de premium2, alta liga.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Am vazut ca acolo e mai multa "agitatie" ! Imi cer scuze ! Mersi de informatie!

                              CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 2 195/55 R15 85V ,cam scump ,peste 430 Ron...
                              Last edited by dany_6900; 2 April 2012, 21:18. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • cum ziceam, alta liga
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google