Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IancuMIC
    replied
    Inchidem aici topicul oarecum dat uitarii si discutam pe un topic asemanator.

    Leave a comment:


  • Luciano2
    replied
    Eh..da..aşa e..nu am observat.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Luciane, tu nu te uiti nene, la data postarii?

    Leave a comment:


  • Luciano2
    replied
    @RsA Dacă ai schimbat cauciucurile cu jenţi cu tot vibraţia ar putea fi şi de la deformarea jenţilor..Eu am păţit-o pe loganul vechi, trebuiesc îndreptate pe un strung special pe care ăia mai dotaţi de la service roţi îl au. Jenţile pot fi deformate chiar din fabricaţie...sau se deformează pe parcurs de la gropi..Repartitorul n-are nicio treabă cu problema asta.
    Last edited by Luciano2; 6 June 2017, 08:34.

    Leave a comment:


  • usr1
    replied
    Va rog sa-mi spuneti daca se merita sa-mi iau 4 anvelope de vara debica diplomat st. Sunt bune de ceva?

    Leave a comment:


  • pilifida
    replied
    216 ron/bucata 205/55/r16

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    facute de michelin in Ungaria, dar fabrica se inchide...

    Leave a comment:


  • vyalli
    replied
    ce pret au?

    Leave a comment:


  • pilifida
    replied
    Salve. Am si eu nevoie de niste opinii: anvelopele taurus pentru iarna cum suna? Sunt bune de ceva? Mersi

    Leave a comment:


  • RsA
    replied
    Cat am avut cauciucurile de sunt acum puse pe spate nu au fost probleme de genul asta.

    Cand le-am schimbat intre ele a aparut vibratia respectiva in volan la viteze de peste 100 km/h. Au fost verificate amndoua cele care au fost pe spate si acum sunt pe fata si sunt perfect echilibrate. Numai unul dsin cauciucuri are miscarea discontinua.

    Ce legaturi sa aiba repartitorul cu toate astea?

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    FRana puternica cu repartitor blocat= punct plat pe anvelopele spate si vibratia de care zici.

    Leave a comment:


  • Alex Matei
    replied
    Daca aman2 au aceasi problema probabil ca da.Dar totusi fa proba sa nu fie din altceva pe spate si inverseazale inapoi pe cele de fata inapoi pe fata si cele spate pe spate si vezi daca ti-a afectat cauciucurile de fata cat ai mers cu ele pe spate.

    Leave a comment:


  • RsA
    replied
    Cauciuc Deformat

    Salut .

    Anul asta m-am gandit sa schimb cauciucurile de vara intre ele pe puntile fata si spate.Apoi am observat ca dupa ce am pus cauciucurile spate pe fata , dupa viteza de 100 110 km pe ora imi vibreaza volanul. Rotile sunt echilibrate corespunzator. Baiatul de la servici mi-a spus ca bate cauciucul , este deformat desi arata ca nou aproape in ceea ce priveste grosimea "carnii".
    Probabil asa o fi fost si pana acum dar fiind pe puntea spate nu simteam vibratia.

    Intrebarea mea este daca revin la configuratia veche mutand rotile inverss pe punti dauneaza cu ceva pe puntea spate cauciucul respectiv?

    Multumesc.



    ???? Dauneaza sau nu ?
    Last edited by IancuMIC; 14 April 2014, 18:02. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    Originally posted by raduprov View Post
    toate le au mai scumpe decat site-ul de care intrebam eu cam intre 30-50 lei per bucata la anvelope pt autoutilitare. sa faca asa mare reducere ?
    Incearca si ai sa vezi!
    Trimiti un mail in care inserezi si linkul magazinului unde ai gasit mai ieftin, le amintesti de promotia scrisa mare pe prima pagina a site-ului si gata.
    Singura conditie este, ca pretul pe care l-ai gasit tu mai mic, sa nu faca obiectul vreunei promotii.

    Leave a comment:


  • 827sam
    replied
    anvelopejantepromotii.ro raman inca siteul cu cele mai mici preturi online la majoritatea anvelopelor, eu am luat in 2011 toamna de la ei si la vremea respectiva erau cei mai ieftini, se mentin bine si produsele sunt originale, la 4 bucati am avut si transport gratuit

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google