Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Seba
    replied
    esti la limita, mai mult inspre "nu merge" decat inspre "merge". sa zicem ca merge, cam fortat. normal pt 185 e 6J, 6.5J e pt 195 si 7J pt 205.

    Leave a comment:


  • CRI$TI67
    replied
    Asdori si eu o informatie daca se poate. Odata cu legea anvelopelor de iarna am lasat tablele cu gume de iarna, iar pentru vara mi-am luat un set de jante de aliaj incaltate cu gume de 195\60\15 pentru sezonul asta. Problema mea este ca jantele au J7.Mai merge sa pun 185\65\15 fara probleme? Sau se lateste talonu si grabesc uzura?

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    ITP man-ul e asa de novice incat sigur nu stie dimensiunile omologate la anvelope pentru Logan si fara sa se mai uite si in cartea de identitate a masinii (ca nu cred sa aiba mai mult de 3-4 in tara asta omologate alte anvelope la Logan).

    Imprumuta si tu 4 roti cu anvelope legale si fa ITP-ul, daca ti-ai dorit musai 195/65/15 (chiar de nu vad de ce). Sau paseaza si tu 50 de lei si trece peste acel "9".

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    In taloanele de tip nou nu mai sunt trecute dimensiunile anvelopelor.
    Dar, la ITP se prezinta si cartea masinii unde sunt inscrise toate dimensiunile omologate pt. anvelope.

    Leave a comment:


  • john Q
    replied
    Trebuie sa iti scrie in talon,eu de exemplu am trecuta si dimensiunea asta

    dar nu cred ca se leaga de asa ceva in general.La mine nici macar nu a deschis portbagajul sa se uite la trusa,triunghi,extinctor desi le avem

    L-am prins exact la sfarsitul programului asta si sambata
    Last edited by john Q; 14 June 2012, 15:45. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Lascarica
    replied
    Este cineva care a facut itp-ul cu 195/65/15 ?
    Stiu ca dimensiunea asta are nevoie de omologare dar e totodata un standard foarte comun.

    Leave a comment:


  • alindincluj
    replied
    Ti-am dat pm, sedativ18.

    Leave a comment:


  • sedativ18
    replied
    vreau si eu adresa magazinului

    Leave a comment:


  • Bogz02
    replied
    Multumesc ! Sunt destul de mici :P

    Leave a comment:


  • alindincluj
    replied
    Ti-am trimis pm cu adresa magazinului. Ti se par mari preturile sau mici ?

    Leave a comment:


  • Bogz02
    replied
    De unde ai primit oferta de asemenea pret? :P

    Leave a comment:


  • alindincluj
    replied
    Nu vreau sa platesc mai mult pe PremiumContact 5 , dar nu inteleg cum au reusit cei de la Continental sa fabrice o anvelopa foarte buna ( din ce am citit ) si sa fie la pret aproape egal cu EcoContact 5 care este mai jos pozitionata la ei in catalog, in fine , numai ei stiu raspunsul probabil.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Adica vrei musai sa dai cu mult mai scump pe PremiumContact?
    Ia indice V de viteza si sari spre 450 lei bucata.

    Faptul ca e mica diferenta ar trebui sa faca mai usoara alegerea, din punctul meu de vedere.

    Leave a comment:


  • alindincluj
    replied
    Am primit preturile la urmatoarele anvelope , montajul si echilibratul inclus in pret. Interesant este diferenta foarte mica de pret intre PremiumContact 5 si EcoContact 5. Oare de ce este asa mica diferenta avand in vedere ca sunt din clase diferite ?

    185/65R15 Dunlop SP StreetResponse 88T pret 280 ron/buc

    185/65/15 Continental Eco Contact 5 88T pret 312 ron/buc

    185/65/15 Continental Premium Contact 5 88T pret 319 ron/buc

    Leave a comment:


  • Bogz02
    replied
    Continental PremiumContact 5 a iesit drept cea mai buna anvelopa a anului 2012, conform testelor ADAC. Este o anvelope echilibrata, cu performante exemplare atat pe asfalt uscat, cat si pe umed.

    Eu sigur pe aceasta anvelopa voi merge.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google