Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ham04
    replied
    Originally posted by mario_09 View Post
    ce recomandati dintre continental contact 3 si good year gt3?
    Continental EcoContact 3 tin si mult, au si performante bune, lumea e multumita de ele.

    @hspinache - la categoria ieftin si cat de cat bun ar fi Barum Briliantis 2, Matador Mp43, un pic mai bune sunt BF Goodrich G-Grip, Kleber Dynaxer, Hankook mai are niste modele bune. Toate astea costa undeva sub 250 de lei in mod normal...depinde de unde cumperi si de perioada in care cumperi.

    Leave a comment:


  • hspinache
    replied
    Din aceasi categorie , este ceva ce nu am trecut in lista ?
    Criterii de apreciere ?
    raport pret/performanta cel mai bun ?

    Leave a comment:


  • mario_09
    replied
    ce recomandati dintre continental contact 3 si good year gt3?

    Leave a comment:


  • ham04
    replied
    Barum Briliantis 2 e ok si Matador MP43 e si mai ok. Cauta-le pe astea ca sunt ok ca pret si sunt decente. Tigar Sigura, Debica Passio si Kormoran o sa te dezamageasca la o franare.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Barum sau Debica.

    Leave a comment:


  • hspinache
    replied
    Cs sa aleg cu dimensiune 185/65r15 88t , dintre :
    Tigra sigura
    Kormoran impulser
    Barum Brilliants
    Debica passio
    Matador mp44

    Leave a comment:


  • ham04
    replied
    Eu zic sa ramai pe balon de 65, ca la drumurile noastre cu un balon de 55/50 la o groapa serioasa iti poti face praf anvelopa. Dunlopurile SP 01 sunt ok, dar pana in 300 de lei bucata o sa gasesti chiar si Michelin Energy Saver, Bridgeston B250, Kleber Dynaxer, BF Goodrich G-Grip sau Profiler 2, poate chiar si Good Year Eagle Ventura sau Excellence, iar niste anvelope foarte bune.

    Leave a comment:


  • gigiman
    replied
    iti recomand, dunlop sp sport 01, o sa fii multumit. eu am 185/65/15 urmareste pe la metro ca au oferte la dunlop

    Leave a comment:


  • dany_6900
    replied
    Cu noul sezon de vara trebuie schimbate si cauciucurile(`75.000km) ,o mare dilema tinand cont la cate tipuri si preturi sunt !
    Pentru cauciucurile de vara m-am orientat pentru dimensiunea 195/55 R15 dar am observat ca 195/50 R15 sunt putin mai ieftine
    Astept si eu o recomandare pentru alegerea dimensiunii si al marcii de cauciuc!

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Victoria se numea fabrica de la Floresti; si ce daca sunt facute in Romania, trebuie sa fie musai ieftine si proaste? Eco Contact3, e o anvelopa foarte buna, n-as spune ca e chiar scumpa.

    Leave a comment:


  • hspinache
    replied
    Am inteles ; din cite tin minte , acolo se faceu anvelope mai demult . cum se numeau inainte ? Si daca sint rominesti , de ce sint asa de scumpe ? cum de sint mai ieftine cele de la debica ?

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Michelin a cumparat fabricile de la Floresti si Zalau. Anvelope precum BF Goodrich. Kormoran, Kleber. Taurus, Riken, sunt marci care apartin aceluiasi concern; Michelin, care la randul sau are si propria marca de anvelope.
    Si da, in mare parte, anvelopele de pe piata romaneasca, sunt fabricate La Timisoara de Continental si la Floresti de catre Michelin.

    Leave a comment:


  • hspinache
    replied
    Am inteles . Adica micheline a cumparat fabrica de la ... de unde ? , a pus ordine ; dar de ce nu a spus micheline si a spus kleber ??? sint mai multi investitori ?
    Toate cauciucurile de pe piata sint rominesti ?

    Leave a comment:


  • ham04
    replied
    Dupa patania mea cu filtru, mai stii ce ghinion am ) Am zis o perioada nu mai iau piese pt masina comandand online. In cazul cauciucurilor poate ma trezesc cu unul cu vreo galma ceva, si dupa aia iar pierd timp cu returul.

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    Pai de ce nu cumperi de la magazine on-line?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google