Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mr.K
    replied
    Continental PremiumContact 5-clasa pemium, cele EcoConti -clasa low cost.
    Performante foarte bune pentru PremiumContact. Si la pret se vede diferenta.

    Leave a comment:


  • alindincluj
    replied
    Nokian i3 am gasit la 239 lei cu montaj inclus. Imi fac cu ochiul si Continental Premium Contact 5, desi am ca sunt EcoContact 5. Oare care ar fi difrenta dintre ele ?

    Leave a comment:


  • ham04
    replied
    Nokian I3 sunt foarte foarte bune si le poti gasi undeva pe la 250-280 de lei bucata in reteaua Marso. Eu am fost doar la un pas sa le cumpar, numai ca nu le aveau pe stoc la Piatra Neamt si mi-am luat Hankook Kinergy Eco 425, destul de bune pana acum, nu m-au dezamagit.

    Leave a comment:


  • alessandro
    replied
    fara dar si poate...Nokian i3

    uita de Motrio. sunt niste mizerii

    Leave a comment:


  • 827sam
    replied
    alege nokian, firestone nu au review-uri foarte bune si personal mi se par foarte slabe raportat la pret, iar de motrio se aude de bine, dar sunt sub nokian.

    Leave a comment:


  • alindincluj
    replied
    Ce ati alege intre Firestone Multihawk , Nokian i3 sau Motrio Impulsion ? A folosit cineva din acestea ?

    Leave a comment:


  • Bogz02
    replied
    Eu unul as merge pe continental. Am tot cautat teste facute la anvelope, 2010, 2011, 2012 si am vazut ca anvelopele Continental au iesit in fiecare an pe locul 1 d.p.d.v. al performantei (asfalt umed, uscat, consum, zgomot, uzura), deci asta ma face sa cred ca sunt niste anvelope de top.

    Chiar astazi am vazut anvelopele continental contact 5 pe un mercedes s class , pe 20'', deci banuiesc ca nu sunt orice porcarie daca le gasesti pe o asa masina.

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    as alege in ordinea top3 prezentat de tine

    Leave a comment:


  • Bogz02
    replied
    Si eu sunt in cautare de anvelope pentru loganul meu, fiindca nu se mai poate cu anvelopele stock (KORMORANE). Sunt cele mai proaste anvelope produse de omenire vreodata, rup aderenta imediat cu solul, pe carosabil umed sunt ca pe gheata, iar iarna sunt depasite total de situatie... Sunt foarte dezamagit si vreau niste anvelope FOARTE bune, mai ales ca am multe drumuri afara si am nevoie de SIGURANTA !

    Ce imi puteti recomanda?
    Michelin Energy Saver, in afara de un consum redus de carburant cu care se lauda (80l la 40,000km) nu sunt atat de stralucite, cu atat mai putin sa-si merite banii.

    Cercetand putin piata, analizand teste anvelopelor pe ultimii 3 ani, am vazut anvelopele de top din teste, si anume:

    1. Continental ContiPremiumContact 5
    2. Dunlop SP Sport FastResponse
    3. Goodyear OptiGrip
    4. Bridgestone Turanza T001

    Bridgestone Turanza am pe cealalta masina a mea, un Opel Astra H, si sunt nemaipomenite !! Au o aderenta incredibila si nu sunt foarte zgomotoase.

    Din cele prezentate mai sus, pe ce imi recomandati sa merg?

    P.S: Am mai vazut un model frumos de la Goodyear, cu profilul in V, mai exact GOODYEAR EAGLE F1 GS-D3, insa am auzit ca sunt destul de sensibile la gropi, pot aparea galme, etc. Si mai au o buba: Sunt multe facaturi sub numele de Goodyear, adica exact acelasi model , dar produs in China, Thailanda, FIlipine, Insulele Malpighi sau mai stiu eu unde, iar aceste modele sunt execrabile. Doar cele fabricate in Germania au calitatea si standardele Goodyear. Deci mare grija cand cumparati, daca alegeti acest model.

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    daca sunt energy e3a, parerea mea e ca sunt printre cele mai "petarde" pe care le-am avut vreodata pe masina.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Michelin ENERGY Saver sunt printre cele mai bune.
    Parerea pe care o ceri e un pic intarziata, de vreme ce ai deja gumele. Ai ales bine, oricum.

    Leave a comment:


  • xplood
    replied
    ce parere aveti de gumele Michelin ENERGY miam luat 4 de vara .. astept raspuns ..

    Leave a comment:


  • jayplay
    replied
    Cred ca o sa aleg PremiumContact 5 pt ca am gasit o oferta la 270 de lei buc.daca mai are cineva alte pareri sunt bine venite.

    Fara "k" in loc de "ca"!

    ...si fara sa folosesti "quote" cand raspunzi ultimului post!
    Last edited by Seba; 12 April 2012, 00:49.

    Leave a comment:


  • ham04
    replied
    De Energy Saver stiu ca duc mult si se descurca bine pe uscat si destul de ok si pe ud. Premium Contact sunt peste EcoContact deci ar trebui sa fie foarte bune, dar nu cunosc persoane care sa le aiba pe masina ca sa-si dea cu parerea. Chiar daca alegi PremiumContact5 nu o sa regreti, la fel cum nu o sa regreti nici daca cumperi Michelin.

    Leave a comment:


  • jayplay
    replied
    La acelasi pret cu Michelin Energy Saver ar fi si ContiEcoContact 5 sau ContiPremiumContact 5.intre astea ce ai alege?
    Last edited by Seba; 12 April 2012, 00:48.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google