Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Szente Sandor
    replied
    Pentru Prietenul meu Logan am cumparat patru (anvelope) Motrio de iarna. Nu am experienta cu acest tip de anvelopa, dar profilul arata bine si pretul este prietenos.

    Leave a comment:


  • ParuLuScorilo
    replied
    Unele prezoane sunt conice, altele au con rotund - trebuie sa se potriveasca la gaura.

    Leave a comment:


  • CataFOF
    replied
    nu este nevoie, poti folosii tot aceleasi prezoane , si apropo , ai cumparat jante...nu jenti.

    Leave a comment:


  • ttudorel46
    replied
    salut
    va rog sa ma lamuriti intr-o problema...
    mi-am cumparat 4 anvelope de iarna + 4 jenti de tabla iar dilema este urmatoarea: trebuie sa -mi cumpar si alte prezoane (am jenti aliaj originale) ?
    ms. anticipat

    Leave a comment:


  • fabrizio99
    replied
    ok ms pt sfat

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Recomand Semperit Speed Grip2.Pret 270Ron.F.F.silentioase.Am cautat cam o saptamana pana sa ma hotarasc.La anvelopele "de masa'' cred ca e cea mai buna achizitie.

    Leave a comment:


  • fabrizio99
    replied
    salut
    va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi ..
    am un logan 1.4 si nu stiu ce anvelope de iarna sa cumpar
    eu am gasit niste BARUM POLARIS 3 185/65R15 88T ceva mai ieftine
    sunt bune de ceva acest tip de cauciucuri?
    sau poate are cineva o alta sugestie....
    va multumesc anticipat

    sau poate sunt mai bune acestea: Matador 185/65 R15 MP59 NORDICCA 88T
    Last edited by fabrizio99; 22 October 2011, 21:01. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Punk
    replied
    Treaba cu anvelopele desumflate merge doar pe drum uscat,pe drum acoperit cu apa sau zapada scade aderenta daca sunt prea moi cauciucurile.

    Leave a comment:


  • lungan
    replied
    Mai degraba le mai dezumfli putin decat sa scoti abs-ul.

    Leave a comment:


  • Punk
    replied
    Am achizitionat si eu 4 bucati Debica Frigo 2 la oferta din Carrefour Brasov cu 224 RON.
    M-am uitat la ele si nu am vazut sa aiba martor de uzura,acu nu stiu daca ar trebui sa aiba sau asa sunt ele.
    Astept cu interes sa le pun pe masina pt ca iarna trecuta cu Michelinurile de vara a fost o adevarata aventura.Cauciucuri de vara+ABS=moarte sigura.
    Daca nu o sa fiu multumit de franarea cu cauciucurile de iarna,am sa scot siguranta de la ABS si aia e.

    Leave a comment:


  • ParuLuScorilo
    replied
    NU
    s-a spus de o gramada de ori

    Leave a comment:


  • cristy90
    replied
    Asa le-am montat, 2 anvelope identice pe aceeasi punte, sper sa nu am probleme ) Faza cu certificatul de la service'ul unde ai montat anvelopele e obligatorie ? eu nu am primit nimic cand le-am montat...

    Leave a comment:


  • darksid3
    replied
    Nu musai dar sa ai anvelope identice pe aceeasi punte. Adica 2 cu 2

    Leave a comment:


  • cristy90
    replied
    Salut. Am cumparat recent 2 cauciucuri noi si 2 cauciucuri le am de anul trecut, mentionez ca pe toate scrie "M+S" si au un fulg de nea. Intrebarea este: trebuie sa fie toate aceeasi marca? ms

    Leave a comment:


  • stolniceanulucian
    replied
    Originally posted by Torsalau View Post
    Salut. Dintre firestone winterhawk 2 si sava eskimo s3 pe care mi le recomandati?
    Sava Eskimo S3 au iesit foarte bine in teste. Au iesit la punctaj foarte aproape de anvelopele premium de iarna.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google