Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ham04
    replied
    Eu ti-as recomanda Nokian I3 foarte bune la 250 de lei bucata, Hankook K425 la acelasi pret (le am pe masina si sunt multumit de ele), Kleber Dynaxer HP3 sau BF Goodrich G-Grip, sau ceva mai bun - Michelin Energy Saver in locul la Conti EcoContact 3.

    Leave a comment:


  • jayplay
    replied
    Anvelope logan

    Am si eu o intrebare la voi,am tot cautat sa ma documentez si tot nu sunt hotarat ce anvelope de vara sa aleg pt logan asa k voi mentiona cateva mai jos si dak ma poate indruma cineva spre un model anume.

    Firestone Multihawk
    Continental ContiEcoContact 3
    Goodyear GT3

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    Originally posted by ham04 View Post
    Cu ce as putea trata anvelopele impotriva imbatranirii ? ma gandeam la astea de iarna sa le dau cu o solutie ceva impotriva imbatranirii inainte sa le depozitez.
    Cu Nivea Soft sau Garnier Q10+.



    Acum pe bune, daca anvelopele le-ai cumparat noi, depozitarea corecta ar fi singura solutie. Spalate, uscate si puse la umbra.
    In 4-5 ani, care este "limita de varsta" a unei anvelope, mare lucru n-au ce sa pateasca.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Aceste solutii exista, dar dupa parerea mea lucreaza mai mult la aspectul estetic al anvelopelor, care arata ca noi; asa cum am spus sunt reticent in privinta acestora solutii minune.

    Leave a comment:


  • ham04
    replied
    Ma gandeam ca sunt solutii care le mai amelioreaza din procesul de imbatranire, ca ma gandeam sa cumpar si sa dau si furtunele de la masina, ca sa previn imbatranirea lor.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    O depozitare in conditii corecte; nu vei gasi nimic eficient cu adevarat care sa opreasca imbatranirea cauciucului; poate doar solutii care spun ca fac asta.
    Daca ar fi ceva eficient am utiliza si 10 ani o anvelopa.

    Leave a comment:


  • ham04
    replied
    Cu ce as putea trata anvelopele impotriva imbatranirii ? ma gandeam la astea de iarna sa le dau cu o solutie ceva impotriva imbatranirii inainte sa le depozitez.

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    cum ziceam, alta liga

    Leave a comment:


  • dany_6900
    replied
    Am vazut ca acolo e mai multa "agitatie" ! Imi cer scuze ! Mersi de informatie!

    CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 2 195/55 R15 85V ,cam scump ,peste 430 Ron...
    Last edited by dany_6900; 2 April 2012, 21:18. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    ai mai intrebat si pe celalat thread, nu uita si de conti. nu vorbim de eco contact, ci de premium2, alta liga.

    Leave a comment:


  • dany_6900
    replied
    Maine vreau sa ma duc sa ma uit daca mai gasesc ceva ca pana pe 4 aprilie se returneaza TVA-ul !
    Dunlop Sport 01 l-am gasit pe anvelope.ro ,in rest de la 400 Ron ...! Sper sa fie de incredere !Mai astept pana maine sa ma hotarasc !

    Leave a comment:


  • gigiman
    replied
    DUNLOP SP Sport 01 din prima, incearca si pe la METRO

    Leave a comment:


  • dany_6900
    replied
    Va salut ! Doresc si eu o recomandare pentru cauciucuri de marimea 195/55 R15 !Doresc sa cumpar 2 noi pe fata si 2 sh-uri mai bune pe spate .Caut sa fie pana in 350ron /cauciuc .Din ce am cautat am gasit :
    Tigar cu protectie janta- 275 Ron
    Kleber - 294 Ron
    G-grip- 320-350 Ron
    Continental Premiu contact2 - 320 Ron
    DUNLOP SP Sport 01 -340 Ron

    Daca stiti si alte oferte-recomandari va rog sa le spuneti !

    DUNLOP SP SPORT FAST RESPONSE 195/55 R15 85 H - 270Ron

    ultimul e gresit...e un cauciuc orfan ..
    Last edited by dany_6900; 2 April 2012, 17:29. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • geo_ultras
    replied
    daca ai de ales intre barum brillantis si BFG, alegere BFG ori de care ar fi

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    nu vreau sa zic ca bfg sunt mai slabe decat barum, cel putin daca vorbim de barum brillantis. de brillantis2 sau bravuris nu stiu, ca nu m-a interesat. eu as pune uniroyal, conti sport contact sau michelin pilot exalto pe masina. poate si-un bridgestone. in rest, nu vreau sa aud de energy e3a, ecocontact3, brillantis (cum ziceam mai devreme) sau urmasul lui profiler de la bfg. am avut impresia mereu ca bfg sunt peste barum si la prestatii si la pret, iar rezultatele testelor au confirmat asta. clar, sunt mai bune bfg. ziceam doar ca pe mine nu mai satisfac. de barum nici n-are rost sa discutam.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google