Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • alexadru
    replied
    De ce zici ca-s apa de ploaie? M-am uitat la multe review-uri si pareri de pe net si numai lucruri bune s-au zis despre ele.
    Pai, ma astept sa fie mai bune decat Kormoran si Barum de pe Logan, sa nu alunece la o curba mai brusca, sa nu fie prastie cand ploua si cam atat.

    Leave a comment:


  • yrman
    replied
    Depinde ce asteptari ai tu de la ele. Daca mergi precum tatal meu sunt excelente, daca mergi ca mine sunt apa de ploaie. Conteaza foarte mult ce vrei tu sa faci cu ele si chestia asta e valabila pentru toate anvelopele. De exemplu am cunostinte/prieteni care ar spune de Toyo T1R sau Parada ca sunt naspa, pentru simplul motiv ca nu sunt ceea ce au ei nevoie.

    Leave a comment:


  • alexadru
    replied
    Ce parere aveti de Continental Eco Contact 5? Sunt bune?

    Leave a comment:


  • Loleck
    replied
    Pana in 280 RON gasesti Dunlop SP SPORT01 sau Michelin Energy Saver (astea zic eu ca ar fi de ales).
    In Galati, la distribuitor autorizat, le gasesti pe ambele cu 250 RON : http://www.vandanvelope.ro/products/...123_44793.aspx sau http://www.vandanvelope.ro/products/...123_44771.aspx Se pot comanda online.
    Daca se considera reclama imi cer scuze si rog un moderator sa stearga linkurile (eu le-am trecut ca exemplu de pret).
    Last edited by 77sky; 14 March 2013, 21:28.

    Leave a comment:


  • alexadru
    replied
    Originally posted by Loleck View Post
    Michelin Energy Saver, Dunlop SP SPORT01, Pirelli Cinturato, Continental - intre 250 si 300 RON (depinde de unde le cumperi)
    Debica Furio, Kleber DYNAXER HP3, Fulda Ecocontrol, Sava Intensa HP, Toyo Nanoenergy 2 - intre 200 si 250 RON
    Ai de unde alege, depinde de cat vrei sa cheltui si depinde unde si cat folosesti masina (daca mergi preponderent urban si la viteze mici poti sa optezi si pentru anvelope mai ieftine).
    Mersi de raspuns. M-am uitat la fiecare pe net si am auzit numai de bine mai la toate. Dunlop SP SPORT01 par cele mai bune price/performance dar nu prea se gasesc pe stop.
    De mers cu masina, se merge mai mult extraurban, dar nu foarte mult, sub 10.000 km pe an. Ce as dori e ca anvelopa sa aibe aderentea buna pe uscat si sa nu alunece pe apa/ploaie.
    Sa fie mai bune decat anvelopele cu care a venit, niste Barum, nu mai stiu modelul exact.
    Si nu prea as sari de 280 RON.
    Ce anvelopa ar fi potrivita pentru mine?
    Last edited by alexadru; 8 March 2013, 21:26.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    De obicei Metro goleste diverse depozite si scoate la vanzare. De aia am zis sa va uitati la DOT cu atentie. N-as vrea anvelope fabricate in 2010-2011 la pret de anvelopa fabricata acum.

    Leave a comment:


  • gigiman
    replied
    la metro am tot vazut in anii trecuti

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Si eu am SP Sport01. Doar ca nu am mai gasit in comert. Pe site-ul oficial Dunlop inca exista.

    Leave a comment:


  • gigiman
    replied
    Dunlop SP SPORT 01 - bune anvelope, sper sa se mai gaseasca. Cand am trecut de la kormoran la ele am crezut ca am alta masina.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Dunlop SP SPORT01,
    Se mai fabrica SP SPORT01? Cred ca nu. Atentie la cele din stoc, sa nu aiba DOT de acum 2-3 ani.
    Last edited by mr.K; 7 March 2013, 14:37.

    Leave a comment:


  • Loleck
    replied
    Originally posted by alexadru View Post
    Imi puteti recomanda si mie niste anvelope bune de vara, nu foarte scumpe dar nici kormorane. Daca puteti pune mai multe sa-mi fac o idee ar fi perfect.
    Dimensiuni standard la Logan: 185/65/15
    Michelin Energy Saver, Dunlop SP SPORT01, Pirelli Cinturato, Continental - intre 250 si 300 RON (depinde de unde le cumperi)
    Debica Furio, Kleber DYNAXER HP3, Fulda Ecocontrol, Sava Intensa HP, Toyo Nanoenergy 2 - intre 200 si 250 RON
    Ai de unde alege, depinde de cat vrei sa cheltui si depinde unde si cat folosesti masina (daca mergi preponderent urban si la viteze mici poti sa optezi si pentru anvelope mai ieftine).

    Leave a comment:


  • alexadru
    replied
    Imi puteti recomanda si mie niste anvelope bune de vara, nu foarte scumpe dar nici kormorane. Daca puteti pune mai multe sa-mi fac o idee ar fi perfect.
    Dimensiuni standard la Logan: 185/65/15

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Originally posted by mario_09 View Post
    care e diferenta dintre continental contipremiumcontact5
    continental contiecocontact3
    dimensiuni 185/65/15
    ContiEco e gama mai ieftina. Din astea se puneau pe Logan.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Ai detalii aici.

    Leave a comment:


  • mario_09
    replied
    care e diferenta dintre continental contipremiumcontact5
    continental contiecocontact3
    dimensiuni 185/65/15

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google