Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • raduprov
    replied
    toate le au mai scumpe decat site-ul de care intrebam eu cam intre 30-50 lei per bucata la anvelope pt autoutilitare. sa faca asa mare reducere ?

    Leave a comment:


  • Niki
    replied
    Da, am cumparat eu de la ei, sunt seriosi.
    Iti recomand, totusi, jantesianvelope.ro - garantat cele mai mici preturi. Iar daca gasesti in alta parte mai ieftin, iei iti vand si mai ieftin decat ai gasit tu.

    Leave a comment:


  • raduprov
    replied
    salut baieti , urmeaza sa imi achizitionez niste anvelope
    pe site-ul http://anvelopejantepromotii.ro/ au preturi bune ...defapt cred ca cele mai bune
    ati colaborat cu site-ul respectiv ? sunt seriosi ?

    Leave a comment:


  • Abazel
    replied
    Salutare! Am o intrebare - daca gasesc niste cauciucuri 185 45/50/55 si le pun pe masina risc sa am probleme cu politia? Sau te freaca doar daca le pui mai late? Multumesc anticipat si scuze daca nu am cautat mai atent!

    Leave a comment:


  • alexys
    replied
    Bine ca mai au si altii parerea ca dunlop bluresponse sunt bune... Am intrebat ata primavara de niste anvelope mai bune pe la cunostinte, dar nu m-au multumit. Caut ca toata lumea pe net, conditia principala sa fie aderente pe umezeala si ajung la dunlop astea abia aparute. Singurii care le aveau erau cu comanda pe net. Suspect de ieftine -1400 lei toate dar 205 pe 16 inch, dar erau made in Germany teoretic. La 2 saptamani am vazut o crapatura exact pe centrul unui canal lateral, am injurat eu putin, mai ales ca un inceput asemanator avea si cea de pe spate, clar nepatinata in cine stie ce bisturiu cum si-au dat unii cu presupusul. Garantia e cu dus curier si intors cand vor ei, deci am lasat-o asa, dar clar voi prefera pe viitor sa dau comanda la furnizor local.
    Ca si aderenta, excelente, nu am avut nevoie niciodata de ABS, sunt sigur ca s-ar comporta mai bine decat cele de iarna made in Argentina, puse de neamt, pe mazga zici ca-s cu sania, dar daca e lege si nu sunt uzate, iarna trebuie cu stelute pe ele, senzatii tari la orice pieton ce se arunca pe trecere.
    Ca zgomot, prea silentioase si asta nu o consider avantaj, pot da si peste un caine daca merg incet, iar orice grup de babe care stau de vorba la strada trebuie claxonate, caz in care se sperie, unele "vaci " merg pe jumatatea strazii si nu ma aud cand vin din spate, etc.
    Probabil sunt si economice, dar ca echilibrare e logic ca au cam luat-o razna, atata timp cat s-au crapat pe centru.
    O impresie ok o am despre debica cele de iarna directionale, pierd aderenta doar daca nu ai habar cum se merge pe gheata, dar sunt ok pentru 2 -3 ani, apoi se cam intaresc.
    Ca o concluzie, informarea pe net e relativa, mai bine e sa vezi ce iei, daca vezi un trayal langa un pirelli poti face o diferenta, oricat de orb ai fi, pe site-uri de prezentare toate sunt excelente si laudate.
    Last edited by alexys; 4 January 2014, 01:06.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Ca or fi TOATE anvelopele Michelin foarte bune, ma indoiesc. Unele sunt doar bune.
    Colegu' se refera ironic la faptul ca e de ajuns sa vinzi ceva si deja garantezi ca e un produs excelent, fara sa-l si incerci.
    Last edited by mr.K; 17 May 2013, 14:06.

    Leave a comment:


  • valyd1971
    replied
    Michelin este o marca de anvelope care nu trebuie testata, acestea sunt anvelope foarte bune
    Last edited by 77sky; 17 May 2013, 14:18.

    Leave a comment:


  • yrman
    replied
    si le testezi?

    Leave a comment:


  • Iancu Claudiu
    replied
    sal

    Continental Eco Contact 5 e cel mai nou model de la continental sunt bune dar daca vrei ceva mai bun pune-ti Dunlop Bluresponse cu indicele la clasa de franare pe ud A ,s-au ceva si mai bun Michelin ENERGY SAVER MO ,CREDEMA CA LUCREZ CU ANVELOPE ZI DE ZI

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Originally posted by CRI$TI67 View Post
    Va rog sa ma ajutati cu un sfat; ce dimensiune sa pun pe jante de 15 cu 7J, ca sa nu arate nici urat dar nici sa omor articulatiile sau planetarele? Stima!
    185/65/15.............(4,5 - 7J) asta ca sa fii si legal.

    In legatura cu omoratul articulatiilor - conteaza foarte mult ET-ul.

    Leave a comment:


  • yrman
    replied
    Eu nu am spus ca nu sunt bune. Atat timp cat el nu a specificat pentru ce le foloseste nu aveam cum sa ii raspund. Daca obienuieste sa mearga la liniute NU sunt bune. Pentru mers normal sunt foarte bune. Am avut si eu EcoContact2.

    PS: ai grija ca au prostul obicei ca dupa 2-3 ani sa se intareasca al naibii de tare, cel putin asa s-a intamplat cu ce am avut eu.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Mda; nu toată lumea foloseşte anvelope premium. Pâna una alta ne târaim şi noi cu ce avem; în tot cazul eu sunt mulţumit cu ce am pe maşina, adică EcoContact3.

    Leave a comment:


  • yrman
    replied
    EcoContact e gama basic de la Continental ... nu o sa "lipeasca" de asfalt niciodata precum ContiSportContact.

    Iancu, nu orice cauciuc produs de continental e excelent, la fel cum nu orice anvelopa produsa de yokohama e Parada. Am exagerat un pic comparatia pentru a fii mai clar pentru cine a intrebat, dar mai tare l-am bagat in ceata se pare.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Originally posted by yrman View Post
    Depinde ce asteptari ai tu de la ele. Daca mergi precum tatal meu sunt excelente, daca mergi ca mine sunt apa de ploaie.
    Eu am Continental, si nu vad legatura cu apa de ploaie
    Care e legatura intre Conti si apa de ploaie, ca eu unul nu pricep.
    Last edited by IancuMIC; 21 March 2013, 15:00.

    Leave a comment:


  • CRI$TI67
    replied
    Va rog sa ma ajutati cu un sfat; ce dimensiune sa pun pe jante de 15 cu 7J, ca sa nu arate nici urat dar nici sa omor articulatiile sau planetarele? Stima!

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google