Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• hspinache
    replied
    @seba , sa inteleg ca bfgoodrich g-grip go le socotesti rele ? mai rele ca barum ? ; am zis: problema mea este ce aleg intre barum si bfgoodrich , cam asa am inteles .

Acuma de , pe mine daca ma intreaba cineva despre actualele mele gume , pot sa povestesc in amanunt , pe capitole ; pe aici , vad ca se foloseste ideia " stiu eu ca sint bune " sau "stiu eu ca sint rele"

Leave a comment:

• Seba
    replied
    acum 4 ani am avut ge-force profiler2, 195/50R15. au fost bune, atat pe ploaie cat si pe uscat. acum am unele, inlocuitoarele de g-force. g-grip, parca, nu mai stiu si nici nu ma duc la ora asta sa le verific , niste gume medii, bunicele pe ploaie, dar pe uscat parca nu mai stau ca vechiul profiler2. ori am imbatranit eu prea mult, ori gumele astea nu mai sunt asa reusite. nu-mi mai ies virajele cu viteza profilerului, in plus, sapt trecuta cand ma intorceam de la arad, am prins o balta la un semafor, vreausa spun si crede-ma ca nu mint, pana inclusiv in treapta a 4-a a patinat cacatul ala de guma. in tr3 am lasat complet gazul o secunda, sa se potoleasca rotile, cand am pus pedala in podea, au inceput din nou sa suiere. la 2000-2500rpm, 16v n-are cuplu nici cat 1.5dci de 65 de cai si invartea rotile ca nebunu'. n-am patit in viata mea sa nu plec din balta, sa am 90km/h pe bord si masina sa mearga cu 10-20km/h. poate sunt subiectiv, dar mie mi-au pus capac la faza aia. acu' 10 ani, aveam o dacie 1300. pe-atunci lucram la conti si mi-am pus uniroyal-uri pe joanghina aia. asa gume ca alea, pe 5 masini cate am schimbat de-atunci, eu n-am mai pupat. si n-am avut nici o data gume "petarde" pe masina, nu prea m-am uitat la bani cand a fost vorba de gume.

Leave a comment:

• hspinache
    replied
    nu am inteles nimic ; poate detaliezi .

Leave a comment:

• Seba
    replied
    pana la prima bordura din pct meu d evedere, g-grip nu se apropie de ce-a fost odata g-force de la bfg. eu am bfg, dar urmatoarele gume sigur nu vor mai fi de la ei.

Leave a comment:

• mr.K
    replied
    Eu am de iarna Kleber Hrislap HP2. Tot asa, au flancul mai subtire si nu e nicio problema. Nu te teme, flancul e testat sa reziste la forte mai mari decat alea cu care te vei intalni cat mergi cu masina.

Leave a comment:

• hspinache
    replied
    Eu cred ca sint mai bune , asa cum afirmati , dar totusi nu inteleg de ce nu oferiti ceva amanunte , pentru diverse situatii .
    Pe mine ma irita ca lateral sint parca mai subtiri .

Leave a comment:

• mr.K
    replied
    La banii astia sunt bune si cele fabricate acum 2 ani.

Leave a comment:

• hspinache
    replied
    210 ; dar sint fabricate anul trecut.

Leave a comment:

• vitriol
    replied
    BF Goodrich toata ziua si toata noaptea.

La ce bani le-ai gasit?

Leave a comment:

• ham04
    replied
    Recomandarea mea G-Grip ;)

Leave a comment:

• hspinache
    replied
    M-ati lasat asa , fara sa pot sa ma lamuresc ce sa cumpar ,intre Barum Brillants 2 si BFGoodrich g-grip . Poate totusi ma ajutati .

Leave a comment:

• hspinache
    replied
    Azi am observat aastfel : Pe eticheta mare scria g-grip si avea lipit o eticheta mai mica pe care scria g-grip go .

@mihaibt , poate pui o poza cu ele motate la masina , sa se poata vedea cum calca pe astfalt .

Leave a comment:

• hspinache
    replied
    Eu nu am vazut g-grip go ca sa obsev diferenta cu g-grip simple . Cele g-grip simple , le-am vazut si prima impresie este ca au stil de motocicleta , adica iti da senzatia de balon rotund , atit lateral cit si pe partea unde calca roata pe asfalt .

Leave a comment:

• mihaibt
    replied
    BF GOODRICH G GRIP GO mi-am luat si eu ieri, cu 230 de lei bucata. Se lipesc foarte bine de asfalt. Am avut Michelin-urile din fabrica pana acum (le-am tinut muuult, 70 de mii de km). Sper sa nu ma dezamageasca nici BF-urile, v-am spus prima impresie. Aspectul e uluitor, sportiv, dinamic. Mi-am pus si jante noi (asa ca am setul de iarna pe jantele vechi si de vara pe astea noi 3 + de la rezerva). Dau din coada precum cainele lui Pavlov!
    Last edited by mihaibt; 17th March 2012, 17:05.

Leave a comment:

• hspinache
    replied
    Citeva pagini in urma se discuta negativ de matador !? ramine pe locul 3 ?

Am vazut la BFgoogriht ca sint 2 variante , respectiv g-grip si g-grip go ; nu am putut sa ma lamuresc ce diferenta este intre ele .
    Poate puteti spune ceva .
    Last edited by hspinache; 17th March 2012, 10:50. Reason: Automerged Doublepost

Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google